marman27 Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 zdravim pani pezotaci, asi pred mesiacom sme si do rodiny kupili dalsieho peugeota, tentokrat to je 605-ka. Je to super auto ale nejak s nim nie je vsetko v poriadku Cize veci sa maju tak, ze po nastaveni teploty na digitalnej klime sa nic nedeje, Nezalezi na tom ci dame 15 stupnov alebo 30 stupnov vetraky sa vobec nezapnu a nezacne fukat teply a ani studeny vzduch... Ale uz dva krat sa stalo, ze nam to pocas jazdy zacalo fukat teply vzduch co sme aj zabudli, ze tam mame nastavenu najvyssiu teplotu. Ale odvtedy sa to uz ani raz nezaplo. Aky tam moze byt podal Vas problem?? Dufam, ze to nebude nic vazne lebo predchadzajuci majitel tvrdil, ze mu to fungovalo bez problemov. No a dalsi problem je taky, ze pri dlhsom stati na volnobehu nam vzdy vytecie chladiaca kvapalina zrejme kvoli prehriatiu motora. Motorizacia je 2,5 td. Ďakujem za Vase postrehy Citovat
P607Olda Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Na to som používal buchnutie pasťou zľava do panelu... Asi studené spoje alebo závada konektorov. A v ručnom režime ventilátor ide? Možu byť aj opotrebované uhlíky vo ventilátore. Citovat
P607Olda Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Vytečenie kvapaliny: asi nespína ventilátor pred chladičom (sahara). Može byť zlé čidlo, motorček, a možno relé. Napíš rok výroby, alebo najlepšie VIN. [upravil dne 7.6.2011 22:17 P607Olda] Citovat
Ferry Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 okruh klimy bude nejspis prazdy, bez chladiva, proto nechladi (mozny unik je kdekoliv v systemu, at uz shnily chladic klima, trubky klima, spatna tesneni ve spojich, u kompresoru atd.). to prehrivani, bud teda nefunkcni ventilatory, ale to by se mela vcas rozsvitit kontrolka STOP a kontrolka vysoke teploty, ale taky to muze byt praskla hlava, u motoru 2.5TD praskaly. Jak dobre jste to auto pred koupi prohlizeli? videl to nejakej mechanik nebo jste to kupovali na vlastni pest? co je to vubec za rocnik vyroby a kolik je u toho udavano, ze to ma nahrouceno km? Citovat
marman27 Odesláno 7. červen 2011 Autor Odesláno 7. červen 2011 tak teda vyskusam to buchanie do toho panelu a uvidime... co sa mysli pod rucnym rezimom?? ale kebyze to je chladivom tak by aspon fukalo teply vzduch, ked sa nastavi vysoka teplota, ci nie?? ta kvapalina bude zrejme tym ventilatorom, uz mi to vravelo viac ludi... Rok vyroby je 1998 a VIN poviem az zajtra lebo auto momentalne nie je u mna doma. km to ma 245 000 a nejake drobne k tomu. Pravdupovediac kupovalo sa to len tak na dobre slovo predavajuceho, ja som pri kupe nebol ale kebyze tam som tak urcite by to islo najskor na prehliadku do servisu a az potom k nam domov... [upravil dne 7/6/11 21:34 marman27] Citovat
Ferry Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 vyzkousej, jestli se netlakujou hadice k chladici, nesmi by vyrazne tvrde, neni na vicku oleje nejaka bila emulze, pripadne neplave pod vickem nadrzky chladici kapaliny mastny oko? Citovat
P607Olda Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 ručný režim: keď nastavíš rýchlosť ventilátora + alebo - tak nebude regulovať automaticky, ale bude držať nastavené otáčky. [upravil dne 7.6.2011 22:33 P607Olda] Citovat
marman27 Odesláno 7. červen 2011 Autor Odesláno 7. červen 2011 tak teda ani rucny rezim nejde Citovat
marman27 Odesláno 9. červenec 2011 Autor Odesláno 9. červenec 2011 po dlhsej dobe som sa znovu dostal k autu a na moje sklamanie s tym este nikto nic nespravil tak som si povedal, ze sa do toho pustim ja... no cize co sa tyka tej klimatizacie tak ta sa spusti len ked sa nastavi 15°C a ventilator na plne otacky a samozrejme, ze este musim aj do panelu pobuchat aby sa to vobec zaplo. cize chcem sa spytat preco len pri tych max otackach a tych konkretnych stupnoch sa to zapne? tak ta vyvierajuca voda. zistil som, ze nespina ventilator na chladici a voda vytecie vzdy pri 95°C. Vyzera to asi na spatne cidlo popripade termostat. Da sa zistit, ktore z tych dvoch je spatne? A este sa chcem spytat kolko ventilatorov ma byt na chladici? Mame tam len jeden a je tam miesto aj na druhy co som si vsimol, Jedna sa o motor 2,5 td. A nakoniec, dnes som pozeral poistky ci nie su spatne a zrejme som vybral aj poistkui na radio a to mi zacalo vypisovat Code In, lenze pri zadavani kodu som sa pomylil a ked som ho chcel zadat druhykrat tak radio uz na nic nereaguje a na displeji svietia len ciarky. Skusal som tu poistku znova vybrat ale stale len ciarky svietia. Prepacte za vycerpavajuci prispevok ale ja som v autach novacik co sa tyka oprav a rad by som sa k niecomu priucil Citovat
P607Olda Odesláno 9. červenec 2011 Odesláno 9. červenec 2011 Ak reaguje na pobuchanie, tak je to vadný kontakt - pokial viem, ročníky okolo 91 boli zlé konektory. Vymontuj riadiacu jednotku (ten ovládač s tlačítkami a displejom) a prestriekaj konektory, prípadne pozri, či nie je studený spoj. Motory 2,5 TD sú náchylné na praskanie hlavy, ale nemalujme čerta na stenu. Termostat je asi dobrý, skontroluješ to tak, že naštartuješ studený motor a chladič musí byť najprv sutdený, potom sa motor ohrieva, ale chladič je stále studený (obe hrubé hadice) a až okolo 75 stupňov sa jedna hadica pomerne rýchlo ohreje. Ventilátor by mal zopnúť okolo 90 st.C, skontroluješ to tak, že odpojíš čidlo a skratuješ jeho konektor (rozbehne sa pri spojení alebo pri rozpojení, neviem presne). Nenapísal si kadiaľ vytečie tá voda. Lebo pri 95 by ešte nemala variť a tlakovať. Kód rádia - ako sa pamatám, rádio nechaj zapnuté asi 30 minút a možeš znova zadať kód. [upravil dne 9.7.2011 21:10 P607Olda] Citovat
marman27 Odesláno 9. červenec 2011 Autor Odesláno 9. červenec 2011 je to rocnik 98, ale preco nato pobuchanie reaguje len ked je nastavenych tych 15°C stupnov a max otacky? Ok zajtra skusim ten termostat a to cidlo len dufam, teda, ze hlava nie je prasknuta... Mozno blba otazka ale, kde to cidlo najdem? Vodu vytlaci cez viecko nadrzky a ta potom steka dole pod auto. A kolko tam ma teda byt tych ventilatorov?? LEbo je tam miesto este aj na druhy... Citovat
P607Olda Odesláno 9. červenec 2011 Odesláno 9. červenec 2011 Viac odpovedať neviem. Ešte teda: U niektorých 605 a XM to bolo riešené tak, že normálne je ventilátor poháňaný cez regulátor, ale v max. polohe ho prekročí kontakt relé. Čidlo by malo byť na termostate, ale neviem to presne, pretože ktorýsi motor (hádam 2,5 TD?) mal termostat na pravej strane motora pod krytom. Citovat
marman27 Odesláno 9. červenec 2011 Autor Odesláno 9. červenec 2011 no ok teda dakujem za rady, zajtra na to kuknem hadam to najdem a dam vediet Citovat
Freedy Odesláno 10. červenec 2011 Odesláno 10. červenec 2011 Termostat je schovanej na hadici co se vrací z chladiče a je na jakoby zepředu na bloku motoru, schovanej za hadicema. Ventilátory by tam měli bejt dva, už tak to má problém z chlazenim. Pojistky pro ventilátory jsou v předu nad chladičem v malý černý skřínce. Jestli fungeje to zjistíš tak že zapneš klíček a odpojíš čidlo co je na hlavě( jsou tam tři mám za to že je to hnědý) chvilku počkáš a ventilátory by se měli rozjet naplno. Jinak teplota pro sepnutí prvního stupně ventilátorů je někde okolo 100 - 105 st. Co se týká tý klimatizace, viděl bych to studenej spoj někde v ovládání a ten větrák, že běží naplno, tak to budou asi ty dva tranzistory v jeho ovládání, přímo u moturku. Citovat
marman27 Odesláno 15. červenec 2011 Autor Odesláno 15. červenec 2011 no super, cize musim zohnat este jeden ventilator, Neviete, kde by sa to dalo zohnat lebo na okolitych vrakoviskach nic nemaju alebo popripade nema niekto na predaj? Teda to cidlo ak sa spravne rozumieme je pod krytom motora a ma hnedu farbu? P.S: Pasuje ventilator chladica z peugeotu 405 na peugeot 605? Citovat
Freedy Odesláno 15. červenec 2011 Odesláno 15. červenec 2011 Jo čidlo je nahoře na motoru, tam kde je nasazena ta velká hadice co vede vodu do chladiče( celkem tam jsou tři čidla) a ten větrák ze 405 tam pasuje , mám je tam taky a korát chtěj upravit koncovky na drátech. Citovat
maNkovic Odesláno 15. červenec 2011 Odesláno 15. červenec 2011 Ja mám klímu digitálnu ale kompresor je bez hadíc . Nemalo by to aspon fúkať taký vzduch ako bez klími ? Mám ročník 93 . Bude to tieš len kontak ? mne to nefúka vôbec . Ani na plno proste nič Citovat
marman27 Odesláno 15. červenec 2011 Autor Odesláno 15. červenec 2011 ok dakujem, len este pred tym ako pojdem to cidlo skontrolovat sa chcem spytat ci to, ze sa nezapina ten ventilator nemoze byt zapricinene tym, ze tam je len jeden? zatial dokym nezozeniem druhy... P.S: cidlo odpojene a ventilator sa rozbehol na plne otacky. Uz len teda zohnat nove a hadam to uz pojde. Nejake typy, kde by som ho vedel zohnat? Zatial som nasiel len jednu stranku, ktora ho ponuka. A ake su vlastne rozdiely medzi tymi cidlami, ked su tam az tri? Ci kazde sluzi na nieco ine? je toto to co potrebujem? http://www.aci.cz/sk/default.asp?cls=stoitem&stiid=90795 len skoda, ze sa to neda objednat na priamo... [upravil dne 15/7/11 21:50 marman27] [upravil dne 15/7/11 21:52 marman27] Citovat
mmartinkovic Odesláno 18. červenec 2011 Odesláno 18. červenec 2011 Na termostate som mal aj ja 3 piny, na starom aute, je to dvojstupnova regulacia, cize , 1 je zem, 2 je rýchlost 1 a 3 je rychlost 2. Ovladanie ventilatora kurenia je na motorceku pred spolujazdcom. musis rozobrat, a pod ventilatorom je hlinikovy blok a na nom 2 vykonove tranzistory. Tie som vymenil a ventilator isiel podla nastavenych stupnov. inac nereagoval na ziadnu rychlost. Citovat
marman27 Odesláno 19. červenec 2011 Autor Odesláno 19. červenec 2011 tak hnede cidlo na hlave vymenene za nove ale vodu stale vytlaca von a ventilator sa nezapne... este nejake napady, kde by mohol byt problem? alebo to odviest rovno na srotovisko co by som velmi nerad, kedze je to super zvezenie az na tie problemy s nim Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.