Duin Odesláno 6. červen 2011 Odesláno 6. červen 2011 Ahoj, dnes jsem pri vymene svislych tycek stabilizatoru vsiml, ze mam uhnily kabel co vede k brzdovym destickam praveho predniho kola. Je to jeste pred spojem (takovy obly konektor se dvema dirama na dutinky) a rad bych se zeptal, jestli se tento kabel da koupit novy nebo mam obchazet vrakoviste a jak ho snadno vymenit. Po sejmuti plastoveho podbehu, vidim ze je zamotany v izolacce spolu s draty od motorku odstrikovace a vede pruchodkou nekam k pravemu prednimu svetlu. Opravit kabel pujde velmi blbe, medena zila je cela zoxidovana a myslim ze by ten spoj stejne douho nevydrzel. Mam to resit nebo se na to vykaslat? Citovat
h4wk3y Odesláno 6. červen 2011 Odesláno 6. červen 2011 jak opravit nevim, ale jak uhnije medenej kabel v PVC izolaci? Predpokladam ale, ze kabel pujde koupit v Peugeotu, jiste ti tu nekdo zjisti cenu ze SB... Citovat
Benžík Odesláno 6. červen 2011 Odesláno 6. červen 2011 Jestli to opravit nebo ne, to zalezi jenom na tobe. Dalsi vec je, ze tenhle kablik od desticek celkem snadno upadne, takze tomu stejne nemuzes 100%ne verit. Lepsi je se na ty desticky obcas podivat. Citovat
Duin Odesláno 6. červen 2011 Autor Odesláno 6. červen 2011 Asi jsem se spatne vyjadril. Draty k destickam jsou v poradku (zakoncene \"banankami\", horsi je to s tim druhym koncem dratu co je na aute. Drat je cca po 20 cm od konektoru preseknuty a kdyz jsem kousek pahylu odizoloval (je to podobne jako koaxial) tak vidim, ze medene vlasky uvnitr jsou cele zelene - zoxidovane. Citovat
Ferry Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 jelikoz je soucasti hlavniho kabeloveho svazku, ktery je skrz pricku motorovyho prostoru prostrcen az do kabiny, tak nahradni kabel by znamenalo koupit celej tenhle svazek, kterej vazi asi tak 10kg a vymenit ho komplet (pro zajimavost, cena toho noveho kabeloveho svazku v peugeotu je \"pouhych\" 65200Kc - ne opravdu, neni tam ani o nulu navic, stoji 65litru) proste urizni ten zbytek tam, kde se ti ho podari vytahnout co nejdal a tam ho nastav novym kusem kabelu, vse zaizoluj a hotovo. BTW ja to nemam pripojeny vubec a taky mi to jezdi Citovat
Qcko Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Normalme ich vyhod, prva vec co som v aute ucvakol, vzdy ich ucvaknem aj z dosticiek. Citovat
h4wk3y Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 proc to cvaka nekdo? Ja mam na jedny strane ocividne ucvaklej a na zbytku autu jsou OK, nechapu... bych toho, co to ucvaknul, nakopal do ... Citovat
Ferry Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 kontrolka brzdovych desticek mi svitila za 10 let provozovani auta jen jednou, asi tyden po vymene desticek v servisu (to jeste za dob, kdyz jsem si servis nedelal sam) - blbe tam upevnili ty kabliky a jeden z nich se prodrel o disk a za mokra se pak zkratoval a kontrolka plasila Osobne ji nepotrebuju, tloustku desticek kontroluju pravidelne v ramci pravidelnych kontrol celeho auta cca jednou za mesic nebo pred delsi cestou (oleje, chl.kapalina, doliti ostrikovace atd.) a na destickach Brembo co mam k vrtanym kotoucum stejne znacky ani tyhle signalizacni kabliky nebyly. Je ale fakt, ze kdyby mi to ucvakli v servisu pri vymene novych desek a bez konzultace zda-li to tak chci nebo ne, asi bych nebyl rad Citovat
BV406 Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 taky jsem se onehda vystrasil, kdyz jsem zjistil, ze to mam ucvaknute, nekde jsem tady mel taky vlakno i s fotkama, ale nemuzu ho najit edit: nasel jsem neres to, jezdi to i bez toho [upravil dne 7/6/11 12:53 BV406] Citovat
godzila.01 Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Podle mně jediný jak by jsi to vyřešil je tak že by jsi dal nové desky ..... A na to bych se vys.... tedy pokud jsou dobré ... Citovat
hugo.v.r. Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Godzila01: dyk Duin píše že od desek jsou káble OK, ale uhnilý to má až ZA konektorem. Měl jsem při koupi auta ten samej problém, opravil jsem to, ale předrblo se to zas - ono totiž tou opravou se kablík kapku zkrátí a při plným rejdu prostě nestačí. Asi by pomohlo ho při opravě nastavit, ale jak píše Ferry i Qcko, je to tam na dvě věci. I když jsem měl kabel opravený a žárovku dobrou, stejně mi nic nesvítilo. Možná jde kontrola destiček deaktivovat přes DIA, jako to jde u VW, a předchozí majitelka si to asi už dřív nechala takhle opravit...zbytečně jsem koupil destičky s kabelama. Neschází mi to, destičky stejně kontroluju vočmama minimálně dvakrát ročně při přehazování kol. [upravil dne 7/6/11 13:41 hugo.v.r.] Citovat
Benžík Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Je mu chybí ten konektor do kterýho se zapojí kablíky od desek. Citovat
hugo.v.r. Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 (takovy obly konektor se dvema dirama na dutinky) Benžík: a jak by tedy věděl jak ten konektor co mu chybí, vypadá ? Prostě mu visí na plechovým držáku u brzdiče kus kabelu s konektorem a zbytek visí z podběhu. Duine, prostě to neřeš a pokud nic nesvítí, kupuj levnější destička bez kchábliků Citovat
h4wk3y Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 :-D tak kdo kolikrat jeste rekne, ze ma v haji ten kablik od desek .... Ja ho mam ocividne na leve strane na predku ustipnutej... a jelikoz predchozi majitel resil totalne vse v Peugeot servisu, tak to stipli asi tam.. fakt nechapu... Citovat
Qcko Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 h4wk3y: mozno mu to slate svietilo a bolo to v skrate, tak mu to cvakli...je to jedna zo zbytocnosti, ktore v aute fakt nemusia byt, ak je clovek fakt taky konzumny ze ide do servisu pri kazdej kontrolke, tak servis je stastny, pretoze si zauctuju prachy, ale pri tom dosticku maju pred sebou este pol zivota, niekedy ani nic nevymenia len cvaknu drat Kazdopadne zbytocnost Citovat
h4wk3y Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 nojo, ale pokud to chodi, tak porc to nekdo nici - tomu ja nerozumim.... napojil jsem to a zadny problemy s tim nejsou... Auto si kontroluju taky cas od casu ocne a rucne, tudiz to nepotrebuju, ale kdyz to chodi a je to na tom aute, tak nechapu, proc to urezavat... Citovat
hugo.v.r. Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Ono to asi občas svítí i když zvlhnou destičky a když s tím přjde zákoš potřetí, tak mu to odborně opraví kleštěma. Zrovna jsem to řešil u švagrový Pola, kde servis (v Německu, bacha, žádná česká garáž) to vyřešil proklemováním drátů (oholili zapalovačem a zkroutili)...no a když jsme po dovezení auta měnili destičky, vypnul jsem to radši v počítači úplně. Citovat
Kdo Odesláno 7. červen 2011 Odesláno 7. červen 2011 Dcera má na Hondě na destičkách takové plechové planžety, které se nasadí na plech destičky a když jsou sjeté, tak ten \"prst\", který je směrem ke kotoučí se o něj začne třít a nepříjemně to zní. Možná lepší, než nějaká kabeláž se žárovkou, ta tě k ničemu hned nedonutí, ale ten skřípot, že se za tebou všichni ohlížejí je asi přesvědčivější, abys s tím něco udělal. Citovat
Duin Odesláno 7. červen 2011 Autor Odesláno 7. červen 2011 Diky za vsechny prispevky, udelam jak radite - vykaslu se na to. Nic nesviti, jezdim, brzdim. Az vymenim kotouce a desky (brzo), tak koupim ty bez dratu at to tam neplanda a nemusim to nekde fixovat paskou Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.