Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Koupě 206tky 1,4 benzin

peteres

Recommended Posts

Ahoj, shánim 206tku, 1,4 benzin s klimou a rád bych znal nějaké praktické rady pro koupi, jakože v kolika km rozvody, na co si dát bacha apod. ...

Zatim jsem narazil na pár drobečků, ale stále vybírám, tak do měsíce až dvou chci koupit, takže na to moc nespěchám ...

1. první XS - má jen tři dveře, radši bych asi s pěti, i když vzadu nikdo jezdit nebude, spíš se mi líbí víc pět dveří:

http://autosoft.cz/detail_inzerat.php?id=EUROITALIACAR%2FA235_10%2F3.9.2010&zBazaru=

2. Tady celkem málo informací, např ani nevim kolik km nalítáno:

http://peugeot.sbazar.cz/peugeot-206-praha-3-o5630268.html

3. na tomto mi něco nesedí, ale jen asi pocit:

http://peugeot.sbazar.cz/peugeot-206-1-4-55kw-5-dv-praha-4-o5645968.html

4. pěkná modrá, ale zase jen tři dveře a navíc AAA?!:

http://automodul.idnes.cz/peugeot-206-1-4i-klima-c214485

5. pěkná barva, zase jen tři dveře a ještě nevim jaký rok to je:

http://auto.bazos.cz/inzerat/10173196/Peugeot-206-1455kW--klima-Top-stav.php

Dále by mě zajímalo, jak je to s faceliftem, někde jsem narazil na 2001, že už je po faceliftu ... jak to poznám, tzn. v čem jsou viditelné a jiné rozdíly? Děkuju za pomoc ...

O tý první XS se tady už někde diskutovalo, taky ji snad chtěl někdo kupovat, tak by ti k tomu mohl říct víc. Jinak face lift (od roku 2003) se pozná podle předních a zadních světel, trošku pozměněných předního nárazníku a vzadu když máš otevírání kufru tak na těch novějších je větší stříbrnej znak přímo na kapotě, na těch starších je menší a je v tý liště kde je otevírání kufru (opravte mě někdo jestli se pletu) :)

Takže do 2003 žádná změna? Někde jsem zase viděl, že snad do 2000 plní tyto motory EuroII a pak už zase EuroIII, jak je to tedy? Třeba změny v elektrice apod.? Škrtící klapka je ovládaná elektricky nebo lankem? Jak řešíte na Peugeotu diagnostiku? Zatím mám zkušenosti jen s koncernem VW a diagnostiku dělal vždy sám, protože servisům se věřit nedalo ... Děkuju za každou info ...

facelift sa della už po roku 2000.....zmena je v elektrice (mux) obsahuje BSI, viacej možnosti do doplnkovej výbavy a vela všeliakých drobnosti......faceliftove verzie maju už prevažne elektricky ovladanu klapku vzduchu.

Vonkajšie zmeny čo môžeš vidieť su: čire predne svetlomety, zadne su tiež ine (krajšie a o hodne), emblem na zadných dverách väčší, mriežka v prednom nárazníku pripomína plat zo včelieho úlu (staršie maju len vodorovne mriežky), XS nárazník ma nový ma chrómový lem na spodku masky, páčky pod volantom sú guľaté miesto hranatých, zadne sedačky majú krajšie lepšie opierky hlavy ktoré nevytŕčajú zo sedačky toľko keď sú zatlačené až úplne dole, po roku 2003 je aj krajší volant, oveľa krajšie čalúnenie sedačiek...a čo ja viem čo ešte všetko :) ešte je tam to, že facelift má na zadný nárazník vždy z verzie XS aj keď to nie je XS verzia (ne XS nárazník zadný ma vodorovnú priehlbinku a je trošku kratší).......

Doporučuji vzít 206tku s kulatýma páčkama pod volantem - tím poznáš, že to má MUX rozvod, tzn. že je všechno jednodušší...Univerzální diagnostikou nebudeš mít zpřístupněný všechny funkce, ale jen základ...Víc je tady napsaný na foru...

Nejstarší 206tky nemají čirý přední světla, novější je čirý mají...

Podle fotek a údajů bych bral č.1 (i cena mi přijde celkem malá)

Nevím proč sem myslel faceliftem jen to, jak auto vypadá zvenku... Jinak s těma Euro normama - já sem na svoje rv. 2004 už ekodaň neplatil, takže tam je 100% EURO III, ale od kdy to teda nevím.

V zásadě by mělo být, že po roce 2000 se už neplatí nic. Je potřeba se podívat do TP.

Taky jsem hledal 206, až jsem našel.

Mezi 3-dveře a 5-dveří je cenový rozdíl, taky že je veliký rozdíl v praktičnosti auta. Dobře si to rozmysli.

[upravil dne 15.5.2011 18:51 P607Olda]

Doporučuji vzít 206tku s kulatýma páčkama pod volantem - tím poznáš, že to má MUX rozvod, tzn. že je všechno jednodušší...Univerzální diagnostikou nebudeš mít zpřístupněný všechny funkce, ale jen základ...Víc je tady napsaný na foru...

Nejstarší 206tky nemají čirý přední světla, novější je čirý mají...

Podle fotek a údajů bych bral č.1 (i cena mi přijde celkem malá)

to všetko som napsal hned v prispevku hore :D a tieto všetky veci ako mux, čire svetla su sučasťou faceliftu :) 206 mala len jeden facelift a to v roku 2000

facelit prisiel az v druhej polovici 2001, a podla mojich informacii motor 1,4 8v sa vyrabal s 105nm a 120nm, neviem vsak ci to zaviselo od vyrobcu vstrekovania alebo od toho ci auto malo katalizator, vraj prve kusy s tymto motorom kat nemali... :myslim

Tak jsem dneska koukal na dvě 206tky oranžové - celkem pěkná barva, stály vedle sebe a opravdu tři dveře se mi nelíbí, každopádně už chci jen pětidvířko ...

poznatek číslo dvě? Obě byly r.v.1999 a jedna měla už čirá světla - vypadají mnohem lépe :mrk (1,6tka-3dveře http://autosoft.cz/!new/detail_inzerat.php?id=BURDA%2FA8439%2F8.5.2011&zBazaru=true) tak že by face cca. r.v.2000?

Je možný, že byla vyrobena koncem roku, tzn. model 2000 a tudíž face, nicméně stále píšou, že plní jen EuroII ... z toho mi tak nějak vychází, že 2001 už má pravděpodobně EuroIII - asi teda jiná elektrika, včetně řídící jednotky motoru - že by částečný, čili postupný přechod faceliftu 1999/2000, jako to bylo u Octavií na přelomu 2000/2001?

Poznatek třetí? Ksakru, to je 206tka tak dobré auto, že si \"drží\" cenu, jakože 10 let staré auto jsou schopni jen kvůli tomu, že má klimu prodávat za 80 a spíš víc tisícovek?

POZOR citaj lepsie a neplet sem oktaviu ktora sa zacala vyrabat v r. 1996 a facelit v 2000 prisiel vhod. Ak zhanas multiplex urcite nebude to nebude rok 2000, a uz vobec nie 1,6 8v !!! Ja mam rok vyroby 4/2001 a este multiplex nemam. Mal som vo vyhlade 206ku 7/2001 a ta uz multiplex mala. S prichodom multiplexu montovali iba 8 ventilovu 1,1 a 1,4. Co sa tyka 1,6 8v tu najdes zriedka u rocnika 2001. Ked tak popozeraj uz 1,6 16v 80 kW. A hlavne sa nedaj pomylit cirymi svetlami. Nikde nieje napisane ze ich nemohli vymenit za novsie.

Názorů je tu dost tak jen doplním že 1.6 8V se dělaly jen do roku 2000 a dost pak už jen 16V , facelit byl až v druhé polovině roku 2001 kde se zažal používat multiplexový rozvod elektriky (MUX) ale jednotku BSI mají vozy i vyrobeny v roce 2000 což je konkrétně můj případ ale ta pracule s paralelním rozhraním (nemux) a není možno jí nahradit novější BSI s MUXEM ale řídící jednotky motoru jsou stejné v mux i nemux vozech no a elektronicky ovládanou klapku mají jen 1.6 16V a tuším i 1.4 16V tak mě kdyžtak někdo napomeňte jestli jsem něco pomotal:D

Tak to je taky pravda, vyměnit světla jde lehce ... jinak se sháním stále a jen po 1,4 a myslim že ta je s 8V všude, krom modelu XS, kde by teda myslim měla mít jako jediná 16V

Daj si vsak pozor na inzeraty ako tento http://www.autobazar.sk/inzerat/136773/peugeot-206-1-4-16v-xt/

Rozdiel je v kW, 8v - 55kW a 16v - 65 kW

1,4 16V vznikol so spolupracou s BMW a prve kusy sa objavili az v 2003, dalej co sa tyka spominanych svetiel, zisti WIN kod auta a napis do temy \"historia podla win\" tam ti povedia ci auto bolo vyrobene so starymi svetlami alebo novymi.