Jump to content
  • Aktuální cíle darů

chladící kapalina OPRAVENO

Bezy

Recommended Posts

Ahojte. Jsem zde nový, tak prosím o shovívavost za nějaké případné boty.

Před rokem jsem přišel na únik chladící kapaliny mezi hlavou a blokem ven. Vyměnil jsem těsnění a vše bylo v pořádku. Už asi 3 měsíce se mi ztrácí voda a nikde není ani kousek náznaku úniku. Dolévám asi tak 3/4L za měsíc. Poradí mi někdo prosím. Děkuji

Bezy Partner 1,6 16V

[upravil dne 10/9/11 06:31 od Bezy]

Po zahřátí motoru na provozní teplotu dej ruku nebo něco (kus plechu palstu...) hned za výfuk - pokud se orosí, utíká Ti voda do válců. Zatím jen trochu. Je-li to tak, bude se to zhošovat. A příčina je v chybě při výměně těsnění pod hlavou nejčastěji nečistota na dosedacích plochách a hned druhá v pořadí nesprávný postup v pořadí dotahovaných šroubů a momentu.

P.S. Taky se podívej na olej jestli nejde do šedého zabarvení = voda v oleji a opět je to těsnění pod hlavou.

Voda z výfuku jde jen za studena (považuji za kondenzaci) a olej je čistý. Jsem automechanik a nemyslím si, že jsem při postupu výměny něco zanedbal. Je pravda, že jsem s hlavou nic nedělal. Je možné že by byla prasklá?

Co jsem se různě ptal, tak je možný únik do válců ale stíhá se odpařit.

to je pravda, ale než znovu sundat hlavu, natlakoval bych celý chlad. systém a zjištoval,zda neuniká mimo motor (chladič,hadice ve spojích atd.)

Zkus dát do chladícího okruhu více fridexu, třeba na -40C a tak. Pokuď by se to spalovalo ve válci či válcích, mělo by se to projevit zvýšenou kouřivostí, hlavně při studeném startu (světlý kouř).

Fridex je také více cítit např při malém úniku v okruhu topení, je to takový nasládlý zápach.

Ono se to takhle špatně posuzuje, nevím o jak velký únik se jedná, jestli najedeš za měsíc 500km, tak 3/4L je hodně, pokuď najedeš 5000 km tak se těch 3/4l bude těžko hledat...

• 2 months later...