Přejít na obsah

bak65

Uživatel
 • Počet příspěvků

  174
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli bak65

 • ID člena 25699
 • Hodnost
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Milovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Zdravím, občas se stane, velmi nepravidelně , že motor na chvilku ztratí výkon, na volnoběh má nepravidelný chod. ( Například třeba jízda po dálnici ustálenou rychlostí, vše OK ujeto několik desítek km, pak náhle ztratí na pár vteřin výkon, pak se chytne a zbytek cesty bez problémů. Nebo to udělá pár metrů po odjezdu, pak třeba celou cestu např. 500km vše v pohodě. Svíčky, filtry vyměněny. Denně v provozu a třeba týden se to nestane. Mám vypozorováno, že když se tato závada objeví je provázena praskotem v reproduktorech rádia. Nejdříve jsem to s tím nespojoval, tak jsem vyměnil rádio v domnění že je vadné ale takto se chová i nové. Děkuji za všechny nápady.
 2. bak65

  Za kolik jezdíte?

  mi Peugeot Partner 1.4, rok výroby 1999, najeto 183 000 km, průměr 7,4 l / 100 km. Jízda obvykle max ve dvou lidech, couračky (2 km na nádraží a zpět, občas nákup 13 km a zpět, mimořádně dálka.) Ty couračky jsou v Polabské nížině, žádný kopec, Jsem z Milovic u Nymburka, "Dálky", rovná se obvykle Vysočina - Havlíčkův Brod, Šumava - Sušice, nebo Mariánské Lázně. Nejsem žádný divoch, jezdím profi s 4 nápravovým DAF, jeřáb 32 tun, tak je pro mně normální se courat okolo 90 km/hod., na dálnici je pro tuto motorizaci optimum okolo 110 km/hod., pak se to trápí. Pro mě je Partner s touto motorizací zcela dostačující, potřeboval jsem něco s malým povinným ručením, které nastartuje na Vysočině či Šumavě i při větších mrazech a do kterého se dají dát jízdní kola nebo lyže a něco objemnějšího převést ( chalupařina). Motor je jednoduchý, spolehlivý, auto celkově v pohodě. Spotřeba by se určitě rapidně zvýšila při naloženém autě, s kombinací o pokus o svižnější jízdu a kopcovitým terénem. Motor je na toto slabý.
 3. Určitě bych prošel kabely ( konektory) okolo motoru, hadice a hadičky i okolo vzduchu. Dal bych panáka oleje do nafty. ( nežertuji, mastnější nafta někdy udělá s čerpadlem zázraky).
 4. Děkuji, přístrojovku mám stejně v plánu rozebrat, svítí tam jen jedna žárovička podsvětlení. Škoda, že nemohu nikde najít ke stažení " Jak na to", na 306 v pohodě ale na Partnera či Berlingo se mě nedaří najít....
 5. To čidlo je tam jenom pro otáčkoměr? U jiných aut kde byl vadný snímač otáček, to vůbec nevrčelo. Ptám se, nepolemizuji, toto auto neznám.
 6. Zdravím, koupil jsem Partnera z druhé ruky, (tak nevím co se s ním dělo) kde nefunguje otáčkoměr, Kde začít? Děkuji
 7. Jednou jsem řešil něco podobného u nějakého Fiata a dělal to byť nově daný, vzduchový filtr. Dal jsem další od jiného výrobce a bylo to OK.
 8. bak65

  díry ve vačce

  Podle fotky to vypadá, že je to už z výroby. Ona to není díra, spíše mi to přijde jako škrábnutý brusem. Mohla se tam najít při kontrole trhlinka, tak ji vybrousili, dělá se to.
 9. bak65

  Absolvoval som emisku

  Motor na to stavěný je ale ale ale... Buď to nový, nebo v bezva stavu. Při tomhle trápení jsou nejvíce ohrožené rozvody, kladky, vodní pumpa také dostane zabrat, pružiny ventilů už také nejsou jako za mlada a je z toho \"přetočený motor\" ani se člověk nenaděje. Doporučuji se tomuto trápení vyhnout obloukem.
 10. bak65

  Přední brzdový třmen P306

  Jo, jo, jo s tím se setkal mnohokrát, uvnitř hadičky se povolí kus gumy ze stěny a dokáže to fungovat jako zpětný ventil.
 11. bak65

  Spojka

  V tomto případě je asi nejrozumnější se do toho podívat. V lepší případě by to mohlo začít prokluzovat, v tom horším se to celé rozsypat. S typem spojky Ti určitě poradí tady na foru podle VIN. A určitě se i dozvíš od kterého výrobce spojku koupit.
 12. bak65

  Spojka

  No nevím, zda tenhle odkaz mu pomůže. On neřeší délku chodu pedálu ale náhlý lehký chod pedálu. Tam může být problém třeba v přítlačáku ( prasklé lamely, vyhřáté a pod.) [upravil dne 29/3/13 13:15 od bak65]
 13. Já jen nechápu, proč by se nedal použít snímač co byl na původním motoru. Já jsem u D4D setkal jenom s jedním snímačem, je nasunovací a přichycen (5?) šroubkem, podobně jako bývají snímače ABS. Má tuším odpor asi 2060ohm, dva vývody. Ale to nevylučuje, že by tam nemohlo být něco jiného, neviděl jsem ještě spoustu věcí Změř teda odpor snímače co tam máte, jestli to bude obdobné, nechte to tak jak to je. [upravil dne 11/3/13 12:52 od bak65]
 14. Jestli Ti dobře rozumím, přehazuje to komplet, tak musíš nechat snímač tam co je. Proti snímači je drážka a ta má přesně danou polohu vůči klikovce. Nemůžeš to převrtat a dát jinam, to bys to rozhodil. Pokuď by ten snímač sloužil pouze jako počítač otáček pro otáčkoměr, tak by to bylo jedno. Ale tady se budou brát info pro ŘJ (časování a tak). [upravil dne 11/3/13 09:24 od bak65]
 15. bak65

  Vlhkost

  Oj, doufej že je to jedna z typických závad 406 a někdo Ti zde poradí konkrétněji. Já pouze obecně: Prošel bych kostry, motoru, přístrojovky, kastle, světel, prostě všechno.
×