Jump to content

kiss_cz

User
 • Content Count

  24
 • Joined

About kiss_cz

 • ID člena
  19601
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2009

Profilové informace

 • Pohlaví
  Žena
 • Město
  Děčín
 • Stát
  Česká republika
 1. Dobrý den. prosím, byl by někdo tak hodný a ověřil mi historii auta podle vinka. Mám vážné pochyby. VF37AHDZ230975670 Předem děkuji.
 2. kiss_cz

  Centrál P306

  Mám P306 a dělá mi to totéž. Nepřišli jsme na to, čím to může být...
 3. Dobrý večer, chci se zeptat, zda nevíte, co by mohlo znamenat ťuknutí při vyšlápnutí spojky v záběru - když přidám plyn. Na neutrál to neťukne a když použiji plynový pedál až po puštění spojky, tak také nic, prostě jen když při řazení přidávám plyn... Předem děkuji za případné postřehy, rady atp.
 4. Vyndej lambda sondu a podívej se, zda není úpálená. Mně to problém vyřešilo. Vadná lambda sonda ničí katalyzátor.
 5. Tak rádio funguje i bez klíčů v zapalování a nevypíná se po určité době, jako např. u 206. Raději jsem ho odpojila. Jela jsem auto projet, aby se dobila baterie.
 6. Po odpojení autorádia klidový odběr baterie činí 0,00 až 0,01, i při nižším nastavení, není schopne multimetr více naměřit. Toto bude pravděpodobně odběr alarmu. Baterie ukazuje 12,5 V. Po zpětném zapojení autorádia se měřené hodnoty nezměnily, i při nesprávném vypnutí autorádia (odpojením jen panelu při přehrávání). Mohlo se něco odpojením a zapojením autorádia změnit...
 7. Tak světýlko dělalo před třemi lety problém, protože spínač nerozpojoval, takže stále svítilo. Koupila se kvůli tomu tato baterie a spínač světýlka se nechal odpojit - zůstal pouze manuální. Světlo je vypnuté. Tím to určitě není. Zkusím odpojit rádio a změřím.
 8. Klidový odběr baterie byl možná před prvním vybitím daleko větší, poněvadž se baterie vybila za necelých 10 dní zcela. Auto si ani neškrtlo při startování. Centrál občas jde a občas nejde. Předchozí majitel auta dělal nějakou úpravu na autě a přestřihnul kabeláž v ohybu mezi dveřmi a karoserií auta. Každý zvlášť je spájen a v izolaci, ale mohla se tam dostat vlhkost. Auto mám 3 roky. V loňské zimě centrál také chvilku blbnul, ale jak se oteplilo, tak to přestalo. Kabely byly v létě přepájeny a přeizolovány, přesto se problém objevil nyní znovu. Nevím, zda by centrál mohl nějakým způsobem vybíjet baterii. Je to možné? Nebo by to mohl dělat alarm? Rádio je neoriginální, značkové, je v autě od počátku, co ho mám, je vypnuté a panel vyndaný, tudíž by odběr neměl být tak velký. Mohu ho zkusit odpojit a pak přeměřit baterii v klidu.
 9. Zdravím, mám problém s autobaterií Varta 44Ah stáří necelé 3 roky. Doposud žádné problémy nebyly, až nyní, kdy se mi samovolně vybila. Klidový odběr je nyní 0,12A. Nikde mi žádné světlo nesvítí. V autě je od výroby alarm a centrální zamykání, které nyní začalo zlobit, poněvadž dveře u řidiče se nezamknou a ani se o to centrálem nepokusí (necvakne), ostatní dveře se normálně zavřou. Specifikace auta: Peugeot 306 1.1i 44kW rok výroby 96. Předem děkuji za jakékoliv rady a zkušenosti s podobným problémem. Případně pokud by někdo věděl, která pojistka je pro centrál a pro alarm, tak napište, zkusím ho odpojit a pak proměřit baterii bez něj. Případné foto skříně s pojistkami zašlu, pokud bude potřeba.
 10. Přibržďuje mi pravý brzdový třmen, protože se mi nevrací píst. Přbržďuje dost. V podstatě i podfukuje. Systém brzdy je Bendix. Stačí koupit pouze opravnou sadu, která obsahuje píst, prachovnici a veškerá těsnění a vyměnit tyto díly, nebo musím koupit celý třmen??
 11. Tak spotřeba po výměně lambda sondy se pohybuje mezi 6 - 7 l na 100 km, což je paráda. Takže kdyby měl někdo podobný problém, tak to bude pravděpodobně totéž : )
 12. To je samozřejmé, že nebudu kupovat nové věci, ale z vrakáče. Spíše jde o to, aby nebyly problémy s montáží a zda to vůbec lze namontovat do auta bez posilovače.
 13. Mám dotaz. Vlastním automobil Peugeot 306 XN 1,1i r.v.1996 bez posilovače řízení. Dá se dodatečně domontovat, když zakoupím potřebné díly? Kdyby ano, tak jak je to náročné a kolik by to asi stálo?
 14. Zakoupila jsem si lambda sondu snačky BOSH za 3000 Kč v prodejně Autokelly, ještě na místě jsem si ji namontovala do auta a při vyndání té staré jsem zjistila, že je celá upálená. Již měsíc proměřuji spotřebu, která se pohybuje v rozsahu 6,6 - 9,9 l / 100 km. Takže problém je vyřešen.
 15. Tak jsem si dnes zakoupila novou lambádu BOSH za 3000 Kč v autokelly a namontovala jsem si ji. Spotřeba je určitě nižší. Nevím přesně kolik, ale až to proměřím, napíši. Mohu jen konstatovat, že to pomohlo. Zvuk volnoběhu je nižší, pro ucho příjemnější a výfuk tolik nečudí. I jízdní vlastnosti jsou o něco lepší. Rozhodně mi to teď nežere 15 l.
×
×
 • Create New...