Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nehoda a borec ujel !! video


pp205

Recommended Posts

Ta diskuze k tomu všemu patří. Ono by se vam taky nelibilo kdyby se za nějakou dobu začalo stávat ža lidi pod vidinou že pachají dobrý skutek brali spravedlnost do vlastních rukou.

A ver, že by sa mi to naozaj páčilo ... Pretože to je teraz strašné.

Pár mesícú pred dozadu, pred Vánocema, som bol u nás v nákupném centre. A bol som svedkom toho, ako predavacka skrýkla ze zlodejka, a kričala o pomoc, aby ju zastavili. Bezela s prodejny, a pred nou bezala holka, ktera mnela neco pod bundou.

Ja sem byl pri vychodu, a cele sem to sledoval, a co mne bralo nejvic, bolo, ze ta holka bezela cez ulicku dlhou asi 50-60 metru, ta ulicka bola plna lidi, vsichni se koukali, a nikto na nu ani nesiahol, proste absolutne nic, az ju zastavil jeden chlapek ktery byl predemnou asi 5 metru (kdyby to neudelal on, udelal bych to ja) ...

Presla snad okolo 30 lidí, ale nikto nejevil zájem. A toto sa mi zdá na hlavu ...

Alebo som bol svedkom toho, ako zenska pri vycuvavani s parkovaciho mysta, napalila do nejakej bielej fabie. Tiez pred hyper super marketem ... Isli okolo ludi s kosikmi, vsetci sa len pozreli, a nic sa nedialo, bolo tam tak 8 lidi, ona chvilku stala, a pak slapla na plyn ... Zapamatoval sem si evidencni císlo, vzal kus papíru, napsal sem ze tohleto auto do vas nabouralo, SPZ tku, a dal sem tam sve cislo, ze kdyz zavola, ze mu to objasnim. Volal kluk, ktery mnel auto od rodicu, a byl znacne v prdeli, vysvetlil sem mu to, a povedal sem mu, ze mne muze kludne dohlasit na policii jako svedka.

Ide zase o to, ze proste ludia co boli okolo, a ovela blizsie, proste nespravili ani toto, ani si tu posranou SPZ nenapsali, nic, nikoho to netrapilo.

Takze bol by som velmi rad, keby sa narod trocha vschopil, a aspom v ramci svojich moznosti, nejako konal, ked nieco podobne vidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.......Alebo som bol svedkom toho, ako zenska pri vycuvavani s parkovaciho mysta, napalila do nejakej bielej fabie. Tiez pred hyper super marketem ... Isli okolo ludi s kosikmi, vsetci sa len pozreli, a nic sa nedialo, bolo tam tak 8 lidi, ona chvilku stala, a pak slapla na plyn ... Zapamatoval sem si evidencni císlo, vzal kus papíru, napsal sem ze tohleto auto do vas nabouralo, SPZ tku, a dal sem tam sve cislo, ze kdyz zavola, ze mu to objasnim. Volal kluk, ktery mnel auto od rodicu, a byl znacne v prdeli, vysvetlil sem mu to, a povedal sem mu, ze mne muze kludne dohlasit na policii jako svedka.

Ide zase o to, ze proste ludia co boli okolo, a ovela blizsie, proste nespravili ani toto, ani si tu posranou SPZ nenapsali, nic, nikoho to netrapilo.

Takze bol by som velmi rad, keby sa narod trocha vschopil, a aspom v ramci svojich moznosti, nejako konal, ked nieco podobne vidí.

Taky jsem byl svědkem podobné události. Na parkovišti u OBI před Policejní akademií v Praze jsem zaparkoval, proože nebylo nikde jinde volné místo a já potřeboval jít do škoky na zkoušku. Vylezl jsem z auta a v protější řadě byla zaparkovaná AUDI A8 asi funglovka s dost protekční RZ - myslím, že to bylo 1AH 9595 nebo tak nějak. Seděl v tom naleštěnej vietnamčík v kvádru a byl v autě sám. S tím velkým autem se asi neuměl vytočit při vyjíždění z parkovacího stání a zadkem trefil zadek auta stojícího přímo vedle mě. Nebyla to žádná velká rána (asi měl parkovací asistent), ale slyšelo to spousta lidí, co na parkovišti bylo - prováděla se tam nějaká stavební úprava, takže tam byli zákazníci OBI i hodně dělníků tam běhalo. Pán vietnamenc po naražení do tohoto auta, vypadal, že pojede pryč, ale asi mu to nešlo, vrátil se zpět do toho svého parkovacího místa, tak jsem si říkal, je to dobrý, vyleze a půjde se podívat, co způsobil, tak ho tam kdyžtak pozdržim. Ale ne, zajel zpět do parkovacího místa a pak zase vycouval trošku jiným směrem, šlápnul na plyn a byl v čudu. Já jen čuměl s otevřenou hubou. Vietnamec naprosto v klidu bez mrknutí oka dělal, jakoby nic a odjel. Což bych zrovna u jejich asijské kultury nečekal, že jsou i oni tak bezohlední. Jediné, co jsem zaregistroval, bylo to, že nějaký dělník, co stál o 2 parkovací řady dál, vykřikl: \"Když neumíš parkovat, tak si nekupuj takový kravský auto!\", jinak nikdo na celém parkovišti nic neudělal. Někdo se otočil, co to bylo za křupnutí, když do toho auta najel a někdo se ani neotočil. Cž mě dost vytočilo, ale co bych mohl chtít od lhostejných pražanů, co chodili okolo (prosím, neuražte se, kdo jste z Prahy, ale mnoho pražanů je stejně lhostejných, čímž neříkám, že jsou takoví všichni). Jelikož mám malou pracovní deformaci - dobrou paměť na registrační značky, tak jsem taky jako Lubk0 napsal lísteček a dal ho se vzkazem, co se stalo a svým kontaktem za stěrač poškozeného auta. Když jsem byl pak na cestě domů, tak mi volala slečna, že děkuje za lísteček a kdyby mě potřebovala jako svědka, že se ozve, ale říkala, že si to pravděpodobně vyřeší sama, protože pracuje na dopravním inspektorátu Policie ČR a shodou okolností chodí taky na Policejní akademii do školy. :D Takže mě zahřálo trošku u srdce, že jsem alespoň já ze všech lidí na parkovišti byl schopen udělat něco správného. Ani nevím, jak celá situace dopadla, incident se stal někdy v lednu letošního roku a do dneška se mi slečna neozvala, takže si asi škodu z vietnamčíka vymohla sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malem sem se poblil stěch komentařů na streamu.

Určitě dobře že ho pp205 zastavil, mlatit ho nemlatil jen mu vysvětli že ujiždět se nemá A to je správně;)

Sám bych byl velice vděčný kdyby mi takto někdo pomohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak revolver nebo colt :D

nektere prispevky nechapu, ale taky jsem sem dal neco v dobry vire a dostal do drzky od teoretiku :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak revolver nebo colt :D

nektere prispevky nechapu, ale taky jsem sem dal neco v dobry vire a dostal do drzky od teoretiku :/

Tak COLT može byť a,revolver

b,pištoľ

no a ja mam ten REVOLVER:super

a ja niesom teoretik ale praktik (ja som zbrojar):aut

[upravil dne 25/4/11 20:53 praktik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je snad zmínění možných důsledků nějakého konání \"dáváním do držky\"?

zminit mozne dusledky umim taky, u pocitace....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně pokud někdy budete mít někde nějaký problém, můžete se spolehnout na to, že s pravděpodobností 1:100000 se k němu nachomýtnou jen ti teoretizující sráči, co umí jen \"zmiňovat možné důsledky\" schovaní za počítačem, protože lidí ochotných byť jen podat svědectví je zatraceně málo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslíš, že teď jsi to poněkud přehnal???? Právě jsi nazval sráčema všechny, kteří u toho nebyli a mají jakýs takýs názor, navíc odlišný od Tvého a nebojej se to tu napsat!!!

[upravil dne 25.4.2011 22:56 Edison]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zmirnit možné dusledky je samozřejmě možné ještě před zásahem, ale po činu od počitače je to jednodušší:D

Ono před tím o tom člověk asi až tak neuvažuje, i když by měl;)

A právě proto si myslím, že je dobré o tom diskutovat. I tady.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Džůny

Lubk0: Myslím, že pláčeš na špatném hrobě, jen konstatuješ zřejmé a nic tím nezměníš... taková je prostě doba. Takhle to chodí, protože lidí je na světě moc. Potlačuje se individualita a zdravý rozum, lidi se bojí a mají přeházené hodnoty. Můžeme se vztekat, můžeme protestovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat. A takové ojedinělé záblesky dobroty ve větším měřítku nic neznamenají, problém je totiž úplně někde jinde...

Edison a OK406 mají (vzhledem k dnešní divné společnosti) pravdu. Bylo by to nejspíš nejrozumnější řešení z pohledu pp205.

...na druhou stranu, kdyby se to stalo mně, byl bych za iniciativu jen a jen rád. Určitě bych mu potřásl rukou a koupil flašku, opravdu obdivuju to, jak nasadil vlastní krk, i když nemusel. Ať už něco porušil nebo ne, nikomu se nic nestalo, k žádné další nehodě nedošlo, takže se zachoval skvěle, řekl bych.

Dál bych to neřešil. Všechna nařízení a omezení je třeba brát s rezervou, vnímat inteligentně tak, aby plnily svou funkci, ne proto, aby bylo učiněno zadost molochu. Kdyby se někdo spletl a dal ke školce v obci příkazovou značku na 90 za hodinu, ruku na srdce, jeli byste 90?

A o tom to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Scratch...ano, diskuze je v pořádku u každého tématu zde na fóru, ale jakmile začne někdo někoho soudit za to, co udělal, přestože to udělal jen v dobrém úmyslu a provedl to správně, tak se příště radši dvakrát kousne do prstů, než aby sem něco takového napsal. Je jasný, že nečekám jen samou chválu na jednání PPčka, kritika je vždycky a u všeho, ale na druhou stranu nejsme soudci a jak jsem už psal - od počítače se to radí dobře, ale jednat na místě a rozhodnout se ve zlomku vteřiny nebo v celé vteřině (pro rejpaly) je už jiný kafčo. ;) Nebo by se dalo říct: \"Hoď první kamenem, kdo jsi bez viny!\" a pak se tady suďte navzájem, kdo udělal co správně a co špatně a jak by se to dalo udělat líp. Kdo nikdy nikomu tímto způsobem nepomohl, tak podle mě nemá právo PPčka soudit a možná by ani neměl vyjadřovat veřejně svůj názor, pokud to nemá zažité na svou vlastní kůži, a dušovat se, že on by to určitě udělal líp nebo jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...