Jump to content
  • Aktuální cíle darů

baterka?

fibi

Recommended Posts

Zdravim vsetkych peugeotakov ;)

Uz dlhsie vas tu citam, ale dnes uz aj aktivne prispievam, lebo mam problem.

V auguste sme kupili PEUGEOT 307 SW, r.v.2007, dovezene z Francuzska. Je toho vela, comu este nerozumiem, ale dnes rano ma sokovalo, ze som nenastartovala. Nastastie este mame nasho \"deduska Renault Megane\" takze odvoz do prace a skolky sme mali. Na Peugeote jazdime od kedy sme ho kupili a podla mojich ubohych vedomosti sa baterka dobija jazdenim. Tak preco som nenastartovala??? Doplnujuce info k situacii: - radio ide, cas a datum je vynulovany..., po otoceni klucika zasvietia a zhasnu vsetky kontrolky okrem oranzovej kontrolky vedla kontrolky airbagu (Kontrolka systemu na redukciu skodlivin), ta svieti az pokial neotocim klucom uplne (\"nenastartujem\"), potom zhasne. Na displeji mam \"AUTO VERROU ACTIF \"(Auto zamok aktivny).

Co si o tom myslite? Dakujem za kazdu radu!

Keby to bola slabá baterka (akumulátor v aute), tak by po otočení kľúča do II. polohy (štart) by všetko zhaslo a štartér ani motor by sa ani nepohol (ticho ako v hrobe), alebo by krútil veľmi pomaly \"prevaľoval by sa\".

Ak krúti motorom svižne, tak to bude skor imobilizér, alebo nejaká závada v motore, alebo palivové čerpadlo.

Tá hláška by mohla po francúzsky znamenať nejakú blokáciu od imobilizéra?

Nesvieti na paneli oranžový symbol kľúčika?

Keby to bola slabá baterka (akumulátor v aute), tak by po otočení kľúča do II. polohy (štart) by všetko zhaslo a štartér ani motor by sa ani nepohol (ticho ako v hrobe), alebo by krútil veľmi pomaly \"prevaľoval by sa\".

Ak krúti motorom svižne, tak to bude skor imobilizér, alebo nejaká závada v motore, alebo palivové čerpadlo.

Tá hláška by mohla po francúzsky znamenať nejakú blokáciu od imobilizéra?

Nesvieti na paneli oranžový symbol kľúčika?

Podla tvojho opisu mi to skor pripada na ten prvy pripad ale ticho ako v hrobe nie je. ono to proste zasramoti a koniec. Ziadne prevalovanie a uz vobec nie svizne krutenie motorom :bojim

Ta hlaska neviem preco sa hlasi, lebo nic sa nezamkne ani neodomkne. A oranzovy klucik som veru nikde nevidela. :bojim

Co sa tyka nasho hradu... Inak bola som pritom a videla som na vlastne :o ako sa kus muru valilo dole kopcom...(som si myslela za ohnostroj - az na to ze bol den)... Zatial je to zevraj zaistene nejakymi sietami a veru neviem co dalej.. Ak by ta to mooooc zaujimalo, zistim ;)

Nahla smrt akumulatora? To je baterka, ze? Srandujem...

A to sa akoze moze stat ze zo dna na den akumulator zomrie? :fnuk Bez varovania???

Áno, požičaj si z iného auta, doležité je len, aby sa tam vošla.

Alebo ešte rýchlejšie, skús prepojiť pomocou štartovacích káblov.

Ano, toto vyskusam. Kable mame, 2 auta tiez ;)

A nevadi ze je renault benzinak a peugeot diesel, ze?

Moc dakujem za radu, poobede to skusime. Potom dam vediet ako to dopadlo...

Ak by to pomohlo, co treba dalej urobit aby sa to neopakovalo? Mam kupit novy akumulator?

A este ma zaujima, citala som, ze diesle nestartuju pri minusovych teplotach... Ako je to? Mam sa bat ze v zime auto proste nenastartujem? Ako sa tomu vyhnut?

Ak pomožu káble, potom bude treba kúpiť novú baterku. Veď skús pozrieť na tú starú, aký má rok výroby.

Nenechala si niečo cez noc zapnuté?

Diesle štartujú aj v zime, treba mať v poriadku žhavenie.

Samozrejme, ak je staré auto, žhavenie nie je v poriadku a vonku pod - 15, tak nocovať v garáži, alebo viackrát za noc ísť a naštartovať aby motor tak nepremrzol. A parkovat predkom k domu, tam, kde nefúka vietor.

[upravil dne 22.9.2010 od P607Olda]

Myslim ze baterka je tam do vyroby... Ale pozriem sa ked pojdem von.

Co by som mohla nechat zapnute? ved ked sa auto zamkne vsetko sa vypne, nie?

ako zistim ci mam zhavenie v poriadku?

mam rok vyroby 2007, kedy sa povazuje diesel za stary?

a este ma napadlo, co som sa nikde nedocitala. pri akych otackach je dobre preradovat? mam pocit ze je rozdiel pri benzine/dieslovom motore. Pri benzine som preradovala pri cca 2500...

Zapnuté?? Hádam svetlá? Neviem, ako u tvojho auta, asi sa všetko vypína.

Žhavenie: alebo zmerať prúd žhavenia kliešťovým ampérmetrom, alebo zájsť do servisu, alebo počkať na zimu (c je správne), hlavne, ak máš k dispozícii rezervné auto.

2007 = nové auto - to by baterka ešte nemala byť stará, možno má zlý kontakt.

Preraďuj podľa pocitu a sluchu.

Si myslím ani neřeš baterku jakej má rok výroby.I nová může z ničeho nic kleknout.Zkus prostě vyměnit baterku za jinou,jestli to motor otočí,tak to bude v baterce,ještě můžeš udělat tu věc,jestli máš nabiječku tak ji hodin na nabiječku.

Olda nemyslel asi to,že když je statej motor(rok výroby) ,že přestavá startovat.Určitě čím víc má nastartováno tím se opotřebovává,ale asi myslel,když máš starší motor má horší žhavící svíčky(ty se maj po x km měnit...myslím asi 50-60 000km,nejsem si jistej) prostě to hůř žhaví (třeba jenom 3 svíčky ze 4) a už v zimě to pocítíš tím,že to nenastartuješ....točíš a točíš (startuješ) a vybíjí se ti baterie.

Jasně baterie se ti dobíjí při ježdění,ale jestli má větší odběr než to dobíjení ,například zkrat tak se ti vlastně vybíjí a zkrat se projevuje(vybíjení) i po vypnutí klíčků.