Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stavba domu bez firmy


Guest MMMMM

Recommended Posts

Tozna je jen pro mistni a muzu rict z jinych podobnych mist ze nakonec se tam budou tocit jen navstevy . Zalezi na okoli ale je mozna lepsi mit na pozemku plyn a ne eltrinu , ale pocitej stim ze jednou se bude delat oprava plynu a to ti rozkopou zahradu .

Jinak souhlas s Ajdamkem na dum zadne omezeni neni .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dave405: to nic, ja jen narazim na to, ze kdyz uz bych neco takoveho stavel, premyslel bych napr. o tom jestli je dobre mit 5+1 malych mistnosti s dvema koupelkami atd., nebo na +- stejne plose 4 + 1 a jednu z koupelen treba spojit s WC a minimalizovat.

BTW, milion byl za co ? Hrubou stavbu nebo komplet az po klic od vchodu ? :-)

..milion za komplet, vcetne tech klicu. Ale jak rikam, delal si kompletne vsechno sam,..jedineho remeslnika tam mel na oplechovani komina, ale stejne to udelal blbe, tak to si to delal sam znovu :D ..ted se nechci nikoho dotkout, ale vetsinu remelsniku co jsem videl na sve, nebo cizi stavbe, byli neuvazujici tupe stvoreni...sami nic nevymysleli a bylo vsechno treba vysvetlovat. Takze vetsinou vzdy vyjde lip, si udelat vsechno sam :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..jen pro info, at tady vsechny nastvu :)

http://www.gservis.cz/projekty-rodinnych-domu/dum-astraplus

..tohle kamarad postavil svymi silami za 1 mega s tim, ze si delal samozrejme vsechno sam, vcetne zedniciny, tesariny, rozvodu.. :)

..svepomoci, to znamena kdyz se obcas najme nejaky zednik, tesar, ale clovek si udela i neco sam a hlavne si shani material sam, se to da postavit za 1,5-1,8

..komplet na klic pak asi 2,5 -2,8

Nenaštveš, milión je sice krásná cena, ale ten domeček je spíš k pláči...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alfa a omega u stavby je pozemek. Postavit dům za několik milionů v satelitu (nebo budoucím satelitu), ve městě, u dálnice apod. jsou podle mne vyhozené peníze oknem. Krásný příklad průměrné nicméně maximálně funkční stavby na špičkovém pozemku.

Taky teď stavím, resp. jsem dostavěl a do konce roku se budeme stěhovat. Pozemek jsem hledal téměř dva roky, ale teď jsem maximálně spokojený, dobré soukromí - sousedé daleko, krásný výhled, ale blízko do města, v obci veškerá občanská vybavenost (školka, škola, obchod, pošta). Dům se mi třeba za 10 let přestane líbit, třeba vydělám dost na to, abych ho mohl upravit, ale pozemek nepřestěhuju ani nezrekonstruju, že...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alfa a omega u stavby je pozemek. Postavit dům za několik milionů v satelitu (nebo budoucím satelitu), ve městě, u dálnice apod. jsou podle mne vyhozené peníze oknem. Krásný příklad průměrné nicméně maximálně funkční stavby na špičkovém pozemku.

Taky teď stavím, resp. jsem dostavěl a do konce roku se budeme stěhovat. Pozemek jsem hledal téměř dva roky, ale teď jsem maximálně spokojený, dobré soukromí - sousedé daleko, krásný výhled, ale blízko do města, v obci veškerá občanská vybavenost (školka, škola, obchod, pošta). Dům se mi třeba za 10 let přestane líbit, třeba vydělám dost na to, abych ho mohl upravit, ale pozemek nepřestěhuju ani nezrekonstruju, že...

To je sice pekne, ze pre teba su to vyhodene peniaze, ale nie kazdy zmysla takto ... Napr ja osobne, by som urcite nesiel byvat na samotu, max na nejaku vetsiu dedinu, kusok od dialnice, pre jednoduche cestovanie ...

A tiez by som to nevidel divoko ... Byvam v meste, v stvrti rodinnych domov, kde je dom na dome ... Nepocitujem tam ziaden hluk alebo nedostatok sukromia, a sorry, kupovat si dom kvoli vyhladu, alebo niecomu obdobnemu, to nie je pre mna ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Beru, že ne každý smýšlí takto, ba naopak, proto taky rostou kolem měst ty sídliště na ležato, kde jsou domy 5m od sebe. Mám opačný názor, který jsem prezentoval v diskusi k posouzení pozemku a kterého správnost ukáže teprve kvalita života v novém domě a budoucí možná tržní cena pozemku, která si myslím, že bude zajímavější, než pozemek v satelitu.

Ad soukromí - čím méně sousedů, tím méně potencionálních sporů a třecích ploch.

Ad poloha pozemku - v podstatě můj pozemek má všechny parametry, které jsi zmínil - větší vesnice s veškerou infrastrukturou, na dálnici D1 Ostrava - Praha to mám přes dva kopce cca 8km. Do centra města, kde s manželkou pracujeme, 20 minut autem. Bonus v podobě výhledu na Beskydy a Oderské vrchy uznávám, že nedocení všichni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. pokud stavíš svépomocí musíš mít dozor, stavební úřad požaduje prohlášení kvalifikované odpovědné osoby za dozor.

2. ke stavebnímu povolení stačí základní stavební projekt (půdorysy, rozměry, projekt elektro, ZTP, topení, požární zpráva, radonový posudek, energetický štítek, statik). Podle toho se to dá i postavit, ale stejně ti pak někdo musí spočítat stropy, střechu, překlady atd.

3. Nízkoenergetický maj menší spotřebu energií, označuje se to jako domácí spotřebiče (A,B,C,D,E,F,G), Dneska ti barák, kterej nebude splnovat alespon třídu C nedovolí postavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. pokud stavíš svépomocí musíš mít dozor, stavební úřad požaduje prohlášení kvalifikované odpovědné osoby za dozor.

2. ke stavebnímu povolení stačí základní stavební projekt (půdorysy, rozměry, projekt elektro, ZTP, topení, požární zpráva, radonový posudek, energetický štítek, statik). Podle toho se to dá i postavit, ale stejně ti pak někdo musí spočítat stropy, střechu, překlady atd.

3. Nízkoenergetický maj menší spotřebu energií, označuje se to jako domácí spotřebiče (A,B,C,D,E,F,G), Dneska ti barák, kterej nebude splnovat alespon třídu C nedovolí postavit.

Čím zajistíš menší spotřebu, materiálem??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. pokud stavíš svépomocí musíš mít dozor, stavební úřad požaduje prohlášení kvalifikované odpovědné osoby za dozor.

2. ke stavebnímu povolení stačí základní stavební projekt (půdorysy, rozměry, projekt elektro, ZTP, topení, požární zpráva, radonový posudek, energetický štítek, statik). Podle toho se to dá i postavit, ale stejně ti pak někdo musí spočítat stropy, střechu, překlady atd.

3. Nízkoenergetický maj menší spotřebu energií, označuje se to jako domácí spotřebiče (A,B,C,D,E,F,G), Dneska ti barák, kterej nebude splnovat alespon třídu C nedovolí postavit.

Čím zajistíš menší spotřebu, materiálem??

zdivo, okna, izolace, tepelný čerpadlo, rozvody tepla z krbu, rekupirace vzduchu.

Já konkrétně plánuju tepelný čerpadlo voda-vzduch, krb, barák zabalit do 14mm vaty, okna s trojsklem a podle energetickýho štítku mě to řadí do třídy A, což by mělo vycházet, že za rok protopim jen 15t (uvidime, co ukáže realita)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...