Přejít na obsah
P607Olda

LPG pro policejní auta?

Recommended Posts

V televizi mluvili o možnosti úspory nákladů České Policie, kdyby do policejních aut namontovali pohon na LPG.

Sledoval jsem tu myšlenku s podivem. Provoz na LPG je levný jenom proto, že LPG není zatížen spotřební daní, ale jenom DPH.

Zhruba:

- u benzínu je vlastní cena suroviny asi 12 Kč, na to je asi 13 Kč spotřební daň a na to celé 20% DPH, čili asi 5 Kč, dohromady dejme tomu 30 Kč. Policie koupí litr benzínu, vynaloží 30 Kč, ale z toho 18 Kč jde zpět státu a jen 12 Kč je za palivo.

- u LPG je cena vč. DPH asi 14,50, spotřební daň není, takže cena paliva je 12 Kč a DPH je 2,50.

Takže skutečné náklady na litr jsou stejné, ale auta na LPG spotřebují více litrů paliva na 100 km (a prý hůř táhnou).

Je tato úvaha správná?

U policie, odkud prý návrh pochází, na to nikdo nepřišel?

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Moderní LPG (prý) už z pozice za volantem nepoznáš.

O to by ale nešlo, i kdyby byl trochu menší výkon, ta úvaha o benzínu za 13 je správná a tak návratnost montáže LPG systému nulová, možná naopak by byl provoz dražší protože jak je známo, LPG žere o pár \"litrů\" na sto víc.

Jediný na co to můžou uhrát sou nižší emise ale to už by bylo psycho a ani Bursíka tohle nenapadlo...

Edit: už to čtu na tom dfensu.

Pokud jde o \"cash flow\" policie tak si mají zařídit způsob jak na benízkách platit bez SD an DPH.

[upravil dne 15/9/2010 od Fusion]

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Uz to neni pravda ze LPG zerie o nejaky liter viacej. zalezi aky system sa tam montuje. System s priamym vstrekovanim plynu je vykonovo rovnako aj so spotrebou ako bnzin. Akurat pociatocne naklady su vyssie.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Moderní LPG (prý) už z pozice za volantem nepoznáš.

O to by ale nešlo, i kdyby byl trochu menší výkon, ta úvaha o benzínu za 13 je správná a tak návratnost montáže LPG systému nulová, možná naopak by byl provoz dražší protože jak je známo, LPG žere o pár \"litrů\" na sto víc.

Jediný na co to můžou uhrát sou nižší emise ale to už by bylo psycho a ani Bursíka tohle nenapadlo...

Edit: už to čtu na tom dfensu.

Pokud jde o \"cash flow\" policie tak si mají zařídit způsob jak na benízkách platit bez SD an DPH.

Emise čeho? CO2 :DDD no to je fakt škodlivý. Že to snižuje životnost katalizátoru a celého motoru to je taky ekologie jako prase. Zvlášť, když to taky něco stojí vyrobit a zamontovat i jako zátěž prostředí.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Nezacházejme zas do technických megadetailů ;)

Mimo téma:

Ale ukaž mě auto, který žere +- stejně lpg/n95 do 2.0l obsahu, protože to by znamenalo poloviční náklad na km, já sem to studoval a většina 1.6/1.8/2.0 žere o dva-tři litry víc plynu, což i tak je zajímavý ale samozřejmě při stejné spotřebě by se montáž vrátila rychleji.

Vector: nižší emise tvrdí různý státní podpory pro LPG v různých zemích, ne já.

Já stále opakuju dokola, že žádnej z alternativních pohonů nevede k ničemu, než jiným problémům.

Čistě sobecky mě ale jde o náklad/km.

http://ekonomika.ihned.cz/c1-38219570-novinka-z-mlade-boleslavi-skoda-octavia-bude-jezdit-i-na-plyn

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já nevím že furt musí všichni do všeho rejpat, furt všelijací investigativní novináři, nezávislí experti a podobná havěť. Takhle my u nás děláme \"byznys\" a s nějakým výběrovým řízením, nebo s logikou tak s tim jdi do vole prdele, na to my u nás nehrajem... Já na bráchu brácha na mě nu ni? :roker

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku