Jump to content
Sign in to follow this  
P607Olda

LPG pro policejní auta?

Recommended Posts

V televizi mluvili o možnosti úspory nákladů České Policie, kdyby do policejních aut namontovali pohon na LPG.

Sledoval jsem tu myšlenku s podivem. Provoz na LPG je levný jenom proto, že LPG není zatížen spotřební daní, ale jenom DPH.

Zhruba:

- u benzínu je vlastní cena suroviny asi 12 Kč, na to je asi 13 Kč spotřební daň a na to celé 20% DPH, čili asi 5 Kč, dohromady dejme tomu 30 Kč. Policie koupí litr benzínu, vynaloží 30 Kč, ale z toho 18 Kč jde zpět státu a jen 12 Kč je za palivo.

- u LPG je cena vč. DPH asi 14,50, spotřební daň není, takže cena paliva je 12 Kč a DPH je 2,50.

Takže skutečné náklady na litr jsou stejné, ale auta na LPG spotřebují více litrů paliva na 100 km (a prý hůř táhnou).

Je tato úvaha správná?

U policie, odkud prý návrh pochází, na to nikdo nepřišel?

Moderní LPG (prý) už z pozice za volantem nepoznáš.

O to by ale nešlo, i kdyby byl trochu menší výkon, ta úvaha o benzínu za 13 je správná a tak návratnost montáže LPG systému nulová, možná naopak by byl provoz dražší protože jak je známo, LPG žere o pár \"litrů\" na sto víc.

Jediný na co to můžou uhrát sou nižší emise ale to už by bylo psycho a ani Bursíka tohle nenapadlo...

Edit: už to čtu na tom dfensu.

Pokud jde o \"cash flow\" policie tak si mají zařídit způsob jak na benízkách platit bez SD an DPH.

[upravil dne 15/9/2010 od Fusion]

Uz to neni pravda ze LPG zerie o nejaky liter viacej. zalezi aky system sa tam montuje. System s priamym vstrekovanim plynu je vykonovo rovnako aj so spotrebou ako bnzin. Akurat pociatocne naklady su vyssie.

Moderní LPG (prý) už z pozice za volantem nepoznáš.

O to by ale nešlo, i kdyby byl trochu menší výkon, ta úvaha o benzínu za 13 je správná a tak návratnost montáže LPG systému nulová, možná naopak by byl provoz dražší protože jak je známo, LPG žere o pár \"litrů\" na sto víc.

Jediný na co to můžou uhrát sou nižší emise ale to už by bylo psycho a ani Bursíka tohle nenapadlo...

Edit: už to čtu na tom dfensu.

Pokud jde o \"cash flow\" policie tak si mají zařídit způsob jak na benízkách platit bez SD an DPH.

Emise čeho? CO2 :DDD no to je fakt škodlivý. Že to snižuje životnost katalizátoru a celého motoru to je taky ekologie jako prase. Zvlášť, když to taky něco stojí vyrobit a zamontovat i jako zátěž prostředí.

Nezacházejme zas do technických megadetailů ;)

Mimo téma:

Ale ukaž mě auto, který žere +- stejně lpg/n95 do 2.0l obsahu, protože to by znamenalo poloviční náklad na km, já sem to studoval a většina 1.6/1.8/2.0 žere o dva-tři litry víc plynu, což i tak je zajímavý ale samozřejmě při stejné spotřebě by se montáž vrátila rychleji.

Vector: nižší emise tvrdí různý státní podpory pro LPG v různých zemích, ne já.

Já stále opakuju dokola, že žádnej z alternativních pohonů nevede k ničemu, než jiným problémům.

Čistě sobecky mě ale jde o náklad/km.

http://ekonomika.ihned.cz/c1-38219570-novinka-z-mlade-boleslavi-skoda-octavia-bude-jezdit-i-na-plyn

Já nevím že furt musí všichni do všeho rejpat, furt všelijací investigativní novináři, nezávislí experti a podobná havěť. Takhle my u nás děláme \"byznys\" a s nějakým výběrovým řízením, nebo s logikou tak s tim jdi do vole prdele, na to my u nás nehrajem... Já na bráchu brácha na mě nu ni? :roker