rybaadal Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 Chlapi mám dotaz...mám dolít aditivum do Fapu, nebo ho dát pryč? Máte někdo zkušenosti a pokud ho doliju, do kolika km tak ten Fap asi vydrží...mám najeto 160 000 Citovat
Michael coupé Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 ven,ven,ven projdi forum je tady toho hodne,ale za mě ven Citovat
kovma Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 Zdravím, přikláním se k Michael coupé.Taky se chystám ho vyndat.Fap Off to jistí. Citovat
ace11 Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 Ja se ho zase chystam doplnit,takze FAP on Musime delat neco pro zivotni prostredi a nemyslet jen na sebe [upravil dne 8/8/10 ace11] Citovat
straki007 Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 A Amerika mysli na ekologii??? Rusaci mysli na ekologii??? Rumuni mysli na ekologii??? Tak malicky lidi jako jsme my tomu moc nepomuzeme... FAPoff Citovat
Judes Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 Ja nemám FAP takže neviem aké to je ho mať ale každý sa naň sťažuje, ale ak ho chceš mať aj naďalej tak určite doplniť aditivum. PS: Pri tom počte kilometrov bude už asi zrelý na výmenu. [upravil dne 8/8/10 Judes] Citovat
jarda007 Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 To budu take muset zjistit, jak na tom jsem! Ale mozna nekdo s tim uz neco delal, viz z historie vozu, kterou jsem si tady nechal zjisit, posledni zaznam: 29/10/2008 486803501 5ERT95D01 0000174034 FAP OS EST TR PSA F014 A10 123171 DE Citovat
Michael coupé Odesláno 8. srpen 2010 Odesláno 8. srpen 2010 Původně zaslal: straki007 A Amerika mysli na ekologii??? Rusaci mysli na ekologii??? Rumuni mysli na ekologii??? Tak malicky lidi jako jsme my tomu moc nepomuzeme... FAPoff no kdyby takhle přemýšlel každej,tak by to vypadalo.V Chánově hážou koše s odpadky do výtahu,budeš to taky dělat? Nic proti tobě,ale to co jsi napsal je divný (můj názor) a nechci tě tím urazit,ale zapřemýšlej nad tím.. Citovat
straki007 Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Ja nemusim premyslet.Bylo to mysleno tak , at si to udela kdo chce jak.A samozrejme muj nazor. Citovat
Zazimir Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Já jsem vůbec nepochopil ekologický přínos FAPu ekologii. KAždých 200 Km probíhá regenerace, spotřeba nafty je na dvojnásobku, NOx a podobných exhalací, které škodí 100x víc, než nadlimitní částečky spalování vylítne výfukem jenom kvůli FAPu, také požehnaně. Je to ekologické opatření jenom pro odfajfknuté lejstro v Bruselu. Jednoznačně FAP ven. Citovat
Jarda_K Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Jak se chova po odstraneni fapu jednotka motoru? Je skutecne zakazan proces regenerace, nebo se jen prodlouzi cyklus pro regeneraci. Jak se v pripade regenerace bez fapu projevuje zvyseni teploty vyfukovych plynu na vyfukovem systemu? Mozna by straki dokazal odpovedet. Citovat
straki007 Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Takhle.U motoru s pocitacem EDC15 (2,0 80kW a 2.2 98kW)je to na 100% komplet cyklus pryc.Takze spotreba nadherne dolu.U motoru s EDC16 (1.6 HDI)se jeste neprislo na 100%korektni reseni s cyklama.U Siemens(2,0 100kW 407...)taky nekapli.Bez problemu se FAP odstrani no cyklus regenerace se prodlouzi.O HODNE....Takze skoro jakoby se cyklus odstrani.ale prece jenom ne.Lidi kteri s tim delaji pouzivaji jeden jediny soft od italske firmy a ta na tom porad pracuje.Takze urcite bude i na tohle reseni.Potvrdit muzu ze odkdy s tim softem delam tak jsem mezi prvnimi udelal 407 1.6 HDI s EDC16 a pan udelal PO MESTE cca 2000km a az teprve spustilo regeneraci.Takze myslim ze o litr paliva navic behem 2000km neznici penezenku... Citovat
Jarda_K Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Diky za rychlou odpoved. No a co vyfukovy system pri zvysene teplote pri \"regeneraci\"? Jaky negativni dusledek ma zvysena teplota po odstraneni fapu na vyfuk? Citovat
straki007 Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Tam se teplota nezvysuje do extremu.Skoro vubec. Odpoved je jednoducha.Regenerace trva moc kratce.Protoze kdyz je FAP venku tak jsou na nem nizke protitlaky coz znamena pro pocitac ze FAP je vycisteny.a regeneraci vypne.Jako ridic stejne nejde citit zvysenu teplotu i kdyz je tam FAP a regeneruje.Vetsinou to dela pocas jizdy. Citovat
APOFIS Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Jsem pro ,dát ho pryč.Já sám jsem udělal tu hloupost,že sem si nechal aditivum doplnit a po 4 měsících mě kleknul fap,tak sem ho nechal odstranit,ale přes 3 tisíce za aditivum jako bych vyhodil do kanálu. Citovat
Jarda_K Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 A jeste jedna vec by me zajimala. Nezacne se rozsvecovat casteji kontrolka motoru? Predpokladam, ze ecu motoru spusti regeneraci po urcitem poctu najetych kilometru i v pripade, nezaplneneho fapu - to jsou dejme tomu ty vyse zminene 2000km. Nerozsviti se kontrolka motoru v tomto pripade a nebude to signalizovat treba neco jako neverohodny signal z dif. senzoru tlaku? Citovat
straki007 Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Ne.V zadnem pripade.Ted momentalne delam test asi na 5 autech s EDC16.Vypnul jsem FAP taky v BSI.Mozna krok dopredu.Uvidime.O kontrolku strach mit nikdo nemusi.A ani o symbol FAP.A ani o hlasku - preplneny FAP.Tohle je udelane 100%korektne. Citovat
matejgigi Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Ja som ho dal preč asi pred mesiacom, ani to nie, momentále som autom na dovolenke v Splite a asi 300 km pred Splitom mi auto napísalo, chyba filtra pevných častíc, normálne som mal bobky, či mi to nedá do úsporného režimu. Keď som to bol dať upraviť, prišiel tam jeden borec, čo dokonca musel ísť do kopca na jednotke na spojke. Tomu inak smrdela spojka Už som im písal, som zvedavý, čo odpíšu. Takže som na vážkach... Citovat
straki007 Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Původně zaslal: matejgigi Ja som ho dal preč asi pred mesiacom, ani to nie, momentále som autom na dovolenke v Splite a asi 300 km pred Splitom mi auto napísalo, chyba filtra pevných častíc, normálne som mal bobky, či mi to nedá do úsporného režimu. Keď som to bol dať upraviť, prišiel tam jeden borec, čo dokonca musel ísť do kopca na jednotke na spojke. Tomu inak smrdela spojka Už som im písal, som zvedavý, čo odpíšu. Takže som na vážkach... Tvuj pripad je prave ten Siemens SID a je FAP odstraneni tkzv.nekorektne.Nekdo to pekne od...Musi se to delat trocha jinak.Mamten samy motor.Ale na druhou stranu,melo by to po par hodinach vypnuteho motoru zhasnout.Co?? Citovat
John_Ice Odesláno 9. srpen 2010 Odesláno 9. srpen 2010 Původně zaslal: Judes Ja nemám FAP takže neviem aké to je ho mať ale každý sa naň sťažuje, ale ak ho chceš mať aj naďalej tak určite doplniť aditivum. PS: Pri tom počte kilometrov bude už asi zrelý na výmenu. [upravil dne 8/8/10 Judes] mě se líbí že 120 000 km je pokaždé jinak v mílích...kde soudruzi z francie chybu při přepočtu? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.