Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

potřeboval bych menší radu....potřebuju přijít nato, co mi způsobuje chřoupavý zvuk motoru, je to pouze když je motor v zátahu, tj pouze když jedu, a cca v rozmezí 1500-3000ot přidám plyn....dělá to na všechny rychlostní stupně, když se motor vytáčí na místě tak to ten zvuk nedělá takže mě nenapdá jak to mám zjistit co to vlastně je :)

jaky použivate postup při zjišťování takovyhle zavad teda krom toho nechat to na servise ? chtěl bych alepson priblizne zjistit co to je aby to nebyla uplna blbost a servis si zato nenauctoval majlant

Odesláno

dneska zkusím...moc tomu ale nefandím, na feldě sem měl homokynětáky ko a byl to uplně jiný zvuk, tohle mi k něm fakt nesedí, ale radši to vyzkouším :myslim

když to jinak nepujde, tak někam přidělám mobil do mot. prostoru a zvuk nahraju :D

[upravil dne 20/5/10 sharpers]

Odesláno

Nevím jestli to lze nazvat chřoupáním ale u mě dělaly rámus při zátahu svody a zvuk to byl nepříjemný. To už jsem ti ale psal. ;)

A dělalo to přesně v tebou zmíněných 1500- 3000 ot..

Odesláno

tohle je jiný zvuk ....je to opravdu chřoupání...

měl si někdy felicii nebo favorita ? přesně podobný zvuk dělalý studené feldy/fava v zimě, po nastartování chřoupalo 5. převodovkové kolo...tenhle zvuk je hodn podobný, ale jak říkám je to v zátahu

Odesláno

Nemože to byt zetrvačník?

Mne neco škrípe na 307 pri pridaní a ubraní plynu, ked motor zabere alebo začne brzdit. Ale iba ráno za studena asi po 5OO metroch to stíchne. Vychádza to z pravej strany, od pravého kola.:myslim

Odesláno

EGR ? to je ta blbost na nějakou tu cirkulaci výfukových plynu či co ?

jinak teď sem přijel z práce, ten zvuk je tedy jenom v zátahu, hlavně u studeneho motoru, u zahřateho neni tolik slyšet, resp skoro vubec, nema nato vliv natočení kol , je to spíše podle otáček....jak pišou v knižce co se tyče takovehodle chrastění, může to dělat rozvod, nebo něco na řemenu, altík nějake čerpadlo apod....takhle když to děla jen za jizdy to bude težke zjistit :fnuk:roll

Odesláno
Původně zaslal: sharpers

EGR ? to je ta blbost na nějakou tu cirkulaci výfukových plynu či co ?

Přesně tak.:super

A na rozvodech jsi už byl? Co to rozvodové kolo jak jsem ti psal?

U tohohle motoru se stává že se odlepí ta guma od kovu na kole vačky. To by klidně ten zvuk být mohl. :myslim A mohl se projevit až teď co jsi do rozvodů sáhl. :myslim

Odesláno

na těch rozvodech sem ještě nebyl :mad: byl sem se zeptat tady v auto chodura a když mi řekli co mi řekli tak sem šel pryč...

musim najit servis kam to dam a hned to tam odvezu.....ten zvuk toho chroupani sem prave chtel najit predtim at aspon vim co to je, pokud to nenajdu tak reknu at to najdou oni, ale prave jak rikam aby to nebyla nejaka kravina a oni zato nechteli majlant

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...