Fusion Odesláno 16. únor 2010 Odesláno 16. únor 2010 Tak sotva dva týdny si užívám perfektních startů, zas se objeví nějaká blbost. Zaprvé občas začne řechtat motor jak traktor, zároveň spadne budík teploty na nulu. To už mě kdysy psal Oddie, nějaký čidlo. Druhej problém je žhavení, který se buď vůbec nezapne nebo to začne žhavit 10s po otočení kličem, někdy ale okamžitě. Nepřisuzuju to relé žhavení, připadne mě jakoby neveděl, že je studenej motor. A v neposlední řadě dneska svítila cestou dom kontrolka baterky ale altík je podle mě ok, nic nepohaslo, teď sem po hodině v pohodě nastartoval. Zároveň nejede větrák topení. Že by jenom blbá kostra nebo teplotní čidlo? [upravil dne 1/3/2010 Fusion] Citovat
Fusion Odesláno 16. únor 2010 Autor Odesláno 16. únor 2010 Jo a auto žere 7-8l, což taky nevím jestli je normální. Jezdím teda \"dynamicky\". Citovat
thomas969 Odesláno 16. únor 2010 Odesláno 16. únor 2010 paneboze ak mi toto zacne robit moj tak z neho spravim svatojansky ohen.. Citovat
Fusion Odesláno 16. únor 2010 Autor Odesláno 16. únor 2010 To auto má jediný štěstí, že má ten nákladovej prostor, jinak by už letělo z baráku Citovat
jofo Odesláno 16. únor 2010 Odesláno 16. únor 2010 Treba pozriet kostru z baterie na kasnu. Nic ine ma nenapada. Inac len merat ci su napatia tam kde maju byt atd..... Citovat
Fusion Odesláno 16. únor 2010 Autor Odesláno 16. únor 2010 Co se teoreticky stane, když se za běhu motoru odpojí - baterie? Citovat
punkac Odesláno 16. únor 2010 Odesláno 16. únor 2010 tak jsem byl opraven a ty své domněnky jsem smázl, i když mi přišly logické [upravil dne 17/2/10 punkac] Citovat
oddie Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 Pokud za běhu motoru odpojíš baterku, je dost velké riziko zničení diod v altíku napěťovými špičkami, které jinak baterka filtruje (závěrné napětí těch diod není nijak extra velké). Plus pak zničení el. obvodů s nedostatečnou ochranou, klidně může zařvat řj atd. Riziko je tím větší, čím méně spotřebičů je zapojeno. Kdysi se dělal brutální test altíků, jestli jsou OK tak, že se pozapínalo všechno co zapnout šlo a odpojila se baterka, ale nedoporučuju to. Punkac: všechno špatně. Citovat
Fusion Odesláno 17. únor 2010 Autor Odesláno 17. únor 2010 Tak sem dojel do hokny a už nenastartoval. Jdu odtáhnout na opravu alternátoru, asi je to fakt tím. Citovat
kodajz Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 jj spotřeba 7-8 litrů u toho 51 kw motoru je normál bohužel. Taky mi to tak žralo. Pak jsem vyhodil lucas a dal bosch a spotřeba klesla tak o 0,5 - 1 litr. No a pak jsem to auto prodal, protože se s tím nedalo svižně jezdit. Citovat
Fusion Odesláno 17. únor 2010 Autor Odesláno 17. únor 2010 Je to jinak zpřevodovaný než např. 206? Protože všichni básní o těch spotřebách kolem 5l a já sem možná jel za 6,5-7l. Citovat
oddie Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 Hlavně to má dvakrát takovou čelní plochu, co bys nechtěl. Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 Tak ja nevim, ale co sme mneli partnera ve firme, 1,9 D tak dlhodobo tech 6 az 6,5 litru ... Pravda je ze nikdy nebol nejak pretazovany, par PC, nejaky rebrik, predlzovacky, vrtacky, kufre s naradim atd, nic extremne ... Pravda o dynamickej jazde asi len tazko hovorit Na dialnici to pustilo po max 140 a pak ostala rucicka stat Ale na pohodovu jazdu mestom, to nema chybu ... Lahucke servo, prijemna prevodova paka .. Este teraz s nim sem tam jazdim Citovat
oddie Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 Jedno a totéž Berlingo 1,9D (totéž co Partner) - když s tím jedu já, je to za 6,5, když s tím jede majitel, je to za 10. Když si někdo myslí, že si pomůže opřením plynu o podlahu... Citovat
Fusion Odesláno 17. únor 2010 Autor Odesláno 17. únor 2010 Podle všeho pokles napětí způsoboval to rachotění (čidlo xy) a i problém se žhavením. Uvidme, zítra by měl být zrenovovanej altík. Jezdím kotel ale jinak to ani nejde, do Prahy kopce jsou docela problém 100-110km/h ale pravda, že s 250kg vzadu není žádnej rozdíl. Pokud to roztáhnu tak se snažím držet těch 130, nemám čas jezdit 90, i když vím, že by spotřeba byla lepší. Ve městě je to prefektní, to si nestěžuju, je to dobře pohyblivý. Naštěstí to udělá práci, ale na civil bych ten motor nechtěl. Citovat
kodajz Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 záleží na typu motoru, já měl ten novější (auto rv 2003)s lucasem a řj. 51 kw-ten se mi zdá nejhorší i na spotřebu, ale zase lítal 150 v pohodě. Jeden tu v dědině má starý model, nalítáno přes 300 000 možná víc, jezdí s tím každý den a furt noha na podlaze a jezdí do 7mi litrů. Má kladický mechanický D motor s bosch čerpadlem 47 kw. Citovat
oddie Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 Kolega má C15, to je předchůdce. Původně v tom byla 1,8D, 44kW. Najezdila cca 600tis km, pak začala žrát olej, kolega sundal hlavu, začal vymýšlet kroužky a podobné blbosti, tak jsem mu tam místo toho nadělil motor 1,9D s najetými 120tis. Dneska je na tom dalších 150tis, jezdí to nějakých 50 ročně, takže ještě tak 6-8 let by měl vydržet. Neuvěřitelné auto. Citovat
oddie Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 Všechno má svý pro a proti. Já mám taky rád ty starý atmosféráky, však jsem je měl 10 let a pěkná řádka jich byla, ale dneska posadit kombíka do levého pruhu, na tempomatu odmáčknout 150 a jen držet volant má taky něco do sebe, na delších trasách. Kolega s tou C15 byl u Atlantiku, dohopsal tam tou devadesátkou mezi kamiony, to už by mi asi hráblo. Výlet Velorexem na Nordkap ani nepočítám, to už je fandovství... Citovat
MilanF1 Odesláno 18. únor 2010 Odesláno 18. únor 2010 Od atmosféry nelze počítat s pořádným výkonem, sám jsem jezdil v P309 - na toto auto dostatečný motor, taky má jen 850 kg - pak to jezdí krásně (předjíždění je kapitola jiná), ale okolo 4,5 litru se jezdit dalo Auto má tachometrově 280tkm, ale reál bude přes 500tkm, motor OK, převodovka sice volnějších, ale kasle zrezlá, pří výměně kol jsem udělal díru do prahu . Bohužel jsem jej musel již odstavit a mám 306 v HDi. Komfort jízdy je samozřejmě někde jinde, pokrok nezastavíš. Ale P309 je mi líto ... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.