Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDi zle startuje


Sobek

Recommended Posts

Ujomarián pokud koukneš o další dva řádky výš, tak zjistíš, že na těch 10km se ptal Syko 1 a Sobek jen regoval, že se myslí, že to možné je.

A k Tvému: chlapi nič v zlom ale za tych 10 km ste akurat spalili naftu ktoru ste mali v trubkach a vo filtri a nie tu novu ktoru ste natankovali ...

....nic ve zlém, ale o palivovém systému HDI zřejmě nevíš absolutně nic, jinak by jsi tohle nenapsal. A to hned z několika důvodů, první je ten, že už při otočení klíčku tlačí podávací čerpadlo naftu do filtru a zněj nízkotlakým regulátorem tlaku, aby nevznikl přetlak odchází nafta opět přepadem zpátky do nádrže, po nastartování odchází nespotřebovaná nafta neustále přepadem do nádrže. Pokud budu brát v potaz, že mají starší systém podávačky Bosch tak ta dává 150kPa a přečerpá za hodinu provozu 30litrů nafty, pokud má VDO Siemens to tlačí 320kPa a přečerpá za hodinu 190litrů nafty. Čili i za pouhých 10km rozhodně nemáš starou naftu ani ve vedení ani ve filtru ta už je dávno frknutá zpátky do nádrže a částečně spálená. Pač za těch deset km, vemu čas 5 minut na tuto vzdálenost projede palivovým systémem 2,5litrů nafty u Bosch systému a u Siemens 15,8litrů. ;):papa

Takže si prosím nepleť jablka a hrušky s HDi. :D

[upravil dne 18.1.2010 Xantik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak super, dobré že Vám to pomohlo. Jinak ten tižší chod je spíš tím aditivem, to když sem začal lít, tak okamzite sem zpozoroval tizší chod, hlavne na volnobeh ! ja davam 2x až 3x víc v lete normalne. jednou sem zapomel a hned motor byl víc slyšet.

Já to chtěl po lonske zimě prodat, jak me to startovani deptalo a letos si lebedím a uprimne, nemam strach, ze byc nečapnul na prvni otočení kličku.to loni, to už ale víte :))))

ale jeste k te nafte, jak sem psal treba o Shellu, ze na něj mi peuget nejezdil, tak v německu nebyl problem.To aby někdo nerekl, že pomlouvám, to ne, ale u nas jedine OMV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nebude ČOI zveřejňovat a dávat obrovské pokuty za nekvalitní pohonné hmoty všem ,,Janům Křtitelům\",tak problémy v této gubernii ze startem budou pořád a kór v zimě.

Jiná věc ovšem je kvalita jako taková již od výrobce,no a ještě jiná věc je že určité procento vody na sebe nafta váže.Kdyby si každý občas před výměnou pal.filtru vyčistil i nádrž,taky by ubylo problémů.Jenže u nás to je stejné i s vým.brzdové kapaliny ,,jenom se dolívá\" a pak se auto prodá a je to vyřešeno po česku na šup. :mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V klidu. ALe musím říct, že když jsem přišel na ty tlaky a kolik jednotlivé čerpadýlka v nádrži přečerpaj nafty za hodinu, tak jsem an to docela čuměl, pač to tu naftu pěkně točí dokola. V podstatě se dá říct, že u Bosch za dvě hodiny jízdy máte komplet nádrž protáhlou přes filtr a tu SIemens už za necelou hodinu, to je fikot. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no dnes sa mi taktiez osvedcilo to aditivum. aj ked som mal predtym natankovane z OMV tak pri -4 som musel startovat na dva krat (bez aditiva). dnes -4 a na prve otocenie klucikom nastartovalo (z aditivom). som zvedavy co to urobi ked bude -10 :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau hej tak mám stejný problém jako Sobek jak začala zima tak auto začalo špatně startovat když je + tak chytne na drc ale jak se teplota přehoupne pod bod mrazu tak je zle startuju klidně i minutu pětkrát nažhavuju a auto nechce a nechce chytit ale vždycky mi to chytlo ale dneska poprvé to ani za mák nechtělo chytit nevíte čím by to mohlo být žhaviče mám vyzkoušené ty jsou v poho myslíte teda že to může být taky tou naftou ? ale já jsem brával naftu i u OMV a pořád to startovalo špatně bavili jste se tu i o nějakém ventilu může to být i tím ? a kde ho když tak najdu a jak bych když tak zjistil jestli je opravdu špatný ? předem díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Haryk

Kajo.:vůbec mě nedošlo,že mám nažhavit ,předtím jsem jel benziňákem tak sem trochu pozapoměl nó. :papa:papa

Na nazhavenie sa neda zabudnut. Akonahle otocis klucom tak sa zapne podavacie cerpadlo nafty v nadrzi (je to aj pocut) a zaroven aj zhavenie, takze urcite si nestartoval bez nazhavenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mara773

čau hej tak mám stejný problém jako Sobek jak začala zima tak auto začalo špatně startovat když je + tak chytne na drc ale jak se teplota přehoupne pod bod mrazu tak je zle startuju klidně i minutu pětkrát nažhavuju a auto nechce a nechce chytit ale vždycky mi to chytlo ale dneska poprvé to ani za mák nechtělo chytit nevíte čím by to mohlo být žhaviče mám vyzkoušené ty jsou v poho myslíte teda že to může být taky tou naftou ? ale já jsem brával naftu i u OMV a pořád to startovalo špatně bavili jste se tu i o nějakém ventilu může to být i tím ? a kde ho když tak najdu a jak bych když tak zjistil jestli je opravdu špatný ? předem díky za rady

Cau Mara773, moj problem sa zda byt vyrieseny. Skus urobit to co ja... dvojnasobok aditiva a do toho nafta OMV Aplin Diesel. Ked som to urobil prvy krat sa zacal moj problem so startovanim v mrazoch postupne vytracat. Teraz uz mam druhy krat nadrz naplnenu Alpin Diesel-om s dvojnasobnou davkou aditiva a dnes rano pri -13 stupnoch mi chytil na prve otocenie kluca. :roker Good luck.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jak Vam to ted chyta? tady u nas - 16 a rano teda tocil cca 6 vterin a chytil na poprve.

nevite nekdo, jak auto pozna jak dlouho ma zhavit?Z ceho bere venkovni teplotu.Auto bylo na slunicku, temlomer mi ukazoval +2, ale bylo -10. sem se bal, aby to nezhavilo jen mžik, ale zhavilo to tak jak ma pri teto teplote.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...