Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nefunkční topení


oudry

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Zdravim,mám stejný problém,prasklá klapka...a několik otázek.Můžete mi poslat stránky ze kterých bych objednal ty klapky a návod na demontáž palubovky? A nebo,nemáte někdo naprodej klapku ke spolujezdci ? 

 :) předem díky.

Peugeot 407 sw,r.v.2008

Upraveno uživatelem chezylp
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Akorád 10tisic+ v peugeotu ne ? :)

Asi je tu jen pár borců kteří si to opraví doma i se shozenou palubkou(nemyslím tu hrubší práci v návodu s vyřezáním palubky dle návodu http://www.peugeot-club.com/topic/91398-p407-navod-na-opravu-klapky-topeni-usetrite-12000-kcávod-na-opravu-klapky-topení-ušetříte-12000-kč/) :o

Upraveno uživatelem kurka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak jsem v tom opět. Poprve když mě praskla klapka mě to stálo v origo servisu asi 7500kč. Po dvou letech, opět praskla a to tvrdili, že tam dali nějaké vystužené.......bylo by možné poslat ten návod na demontáž palubky......jdu si to vyměnit sám, jen mám obavy, abych nepoškodil zbytečně nějaké ty plastové čudliky atd........děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem v tom opět. Poprve když mě praskla klapka mě to stálo v origo servisu asi 7500kč. Po dvou letech, opět praskla a to tvrdili, že tam dali nějaké vystužené.......bylo by možné poslat ten návod na demontáž palubky......jdu si to vyměnit sám, jen mám obavy, abych nepoškodil zbytečně nějaké ty plastové čudliky atd........děkuji.

máš sz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takto jsem ji menil ja bez nutnosti vypoustet kapaliny z klimatizeru. Klapky lze koupit jen u Peugeotu za cca. 2200,-

jen ve zkratce:

1-na stredovem tunelu vzadu pod poplenikem sundat matku ktera drzi tunel.

2-u elektricky ovladanych sedacek je staci posunout az na doraz do zadu. Nemusi se vyndavat.

3-odpojit baterii a po kourovce zacit s demontazi palubky.

4-demontovat radio, popelnik a stredovej tunel (odpojit a vyjmout)

5-demontaz kastliku a bocnich plastu na palubce u spolujezdce a u ridice. Vycvaknout tachometr, sundat plasty u volantu a odpojit airbagy (ridic, spolujezdec), vse vyjmout a je toho jeste vice.

6-demontovat volant i s tyci

7-samotna demontaz palubky. 

8-je tam hodne sroubu. Po stranach jsou 4ks, pod radiem 2ks, pod tachometrem 1ks a dole za popelnikem 2ks

9-po povoleni vsech sroubu opatrne vytahovat palubku smerem od skla a davat pozor na veskerou kabelaz, ktera je k ni pricvaknuta.

   posledni kabelaz vede k cidlu osvetleni na vrchu palubky u ventilace.

10-rozdelat vrsek klimatizeru aby bylo videt na klapky (modra a  hneda klapka)

11-povolit nekolik dalsich sroubu a rozsklebit klimatizer v pulce

12-vyndat vadnou klapku a nasilim nasadit novou

13-opetovna montaz

14-hezky straveny den a u nekterych i vikend. Pokud si na to netroufate nedelejte to. Pro mene vzrucny je to nadliskej vykon.

Upraveno uživatelem Lada78
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

k bodu 12, pri násilnom vkladaní novej klapky došlo k jej zlomeniu a odlomeniu časti klimatizéra, viac času sme strávili s vkladaním a lepením klapky a klimatizéra ako demontážou palubky, Už by som to takto nikdy neriešil, radšej origo servis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, proto se musi odsroubovat nekolik sroubku ktere drzi klimatizer po hromade a rozsklebit ho alespon o 3cm z vrchu.

Je snadnejsi nejdrive zalozit levou klapku a pak teprve pravou. Samozrejme se na tom odrazi i okolni teplota. V zime plasty krehnou.

Delal jsem to uz na dvou autech a v pohode. Prace cca. na 4 hodky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...