Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Po naštartovaní zostane svietiť kontrolka ABS


janci77

Recommended Posts

Zdravím,

v piatok som naštartoval auto a zostala mi svietiť kontrolka ABS. Podľa manuálu sa má kontrolka pred štartom rozsvietiť na 3 sekundy a zhasnúť. Predtým mi kontrolka vždy svietila 3 sekundy a potom zhasla, aj keby som vôbec nezačal štartovať... Teraz je to tak, že sa rozsvieti ako predtým, no nezhasne ani po 3 sekundách, ale ostane stále svietiť... :( Poraďte mi prosím, čo by to mohlo byť...

Našiel som podobné príspevky, ale tam sa riešili problémy, kedy sa kontrolka rozsvietila počas jazdy...

Vopred ďakujem za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohol by som tie čidlá premerať aj tak, že odpojím ten konektor na jednotke ABS a ohmetrom premerám tie čidlá? Myslím, že by mali mať okolo 900 až 2100 Ohmov...

Myslel som, že to čidlá nebudú, lebo to svieti už pred naštartovaním..., ale vyskúšam...

[upravil dne 1/11/09 janci77]

post-0-14109610686411_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja som mal na svojom aute vypovedané koliesko pod volantom prejavovalo sa to podobne ale s času na čas zhaslo ako som volantom krútil a potom už svietilo v kuse inak diagnostikovať v peugeote za 10E a oni by mali najsť zavadu boli problemi aj s konektormi pod sedadlami ale nevim toto som sa dočital na 306 model

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čidlo odíde aj bez príčiny, najmä u 407my to je bežné. Ja som ho meraním určil. Vadné bolo v skrate, dobré nekonečný odpor. Ak máš čidlá, ktoré sú len obyčajná cievka (hallova sonda) potom to bude tak, že na dobrých nameráš nejaký odpor, vadné bude nekonečno alebo skrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za objasnenie...

Teraz mám ďalší problém:

Neviem, ako mám odmontovať ten snímač ABS... Ten jeho kryt som dal dole. Potom som odskrutkoval tú šróbu, ktorá by ho mala držať, ale je snímač tam drží ako pribitý. Keď som ho skúsil podpáčiť, tak tá strana ktorú držala tá šróba sa ani nie milimeter nadvihne, ale tá druhá nič. Neviem či je to nejako extra prichytené alebo čo... V tom mieste, kde ten snímač prechádza cez otvor k ozubenému vencu sa ani nepohne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podívej se na nové čidlo, jakje vymyšlené a udělej to podle něho

napadá mě prostříknout WD40 aby se uvolnilo (bude to utemované bordelem od kol) a pak musí povolit

možná je to jako bajonet (zatlačit, mírně otočit a vytáhnout), ale to už vařím jen z vody :myslim:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Punkac mal si pravdu :super Bolo to len zas*até od bŕzd... použil som na to WD40 a potom som to pomaly rozhýbal a dostal von...

Chlapi, ešte sa chcem spýtať:

Nový snímač ABS som zapojil... na konektore jednotky ABS som ho aj nameral a pre istotu som skontroloval aj ostatné snímače a napätia na konektore a všetko ok... Len tá kontrolka mi stále svieti... :roll Je potrebné s tým isť na diagnostiku, alebo mi po niekoľkých štartoch sama zmizne :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Keď som odobral podbeh, tak som si myslel, že tam bude ten konektor z ABS... ale on bol v motorovom priestore... Bol tak geniálne prichytený, že som musel odobrať aj batériu s jej celým držiakom. Čiže vtedy bola batéria odpojená...

Robil som to vonku a začínalo už byť tma, tak som auto iba naštartoval a dal do garáže...

Ty ale asi myslíš, že bude potrebné odpojiť batériu na dlhšie?

Zajtra sa povozím a uvidím čo to bude robiť... Potom môžem odpojiť večer baterku a ráno pripojím a uvidím...

Každopádne díky za rady... :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To len varím z vody. Na mojom mi čidlo menili bez vypojenia batérie a diagnostika tiež nebola nutná. To čidlo mi totiž raz fungovalo a raz nie, teda keď dám čidlo nové je to rovnaké ako keď chybné začne zrazu fungovať - kontrolka zhasne, batériu netreba vypojiť a dia tiež netreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže kontrolka už nesvieti...

AnotherOne mal si pravdu :super, nebolo treba diagnostiku ani odpojovať batériu...

Keď som ráno naštartoval, tak stále svietila. Keď som vychádzal na cestu, tak som musel počkať pokiaľ prejdú autá - vtedy som mal nohu na brzde, no kontrolka stále svietila. Potom som prešiel cca 200m, vyradil rýchlosť a brzdil a po nejakých 3-4 sekundách kontrolka zhasla. Ďalšie štarty sú už ok, rozsvieti sa na 3s a zhasne...

Všetkým ďakujem za pomoc... :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Tak mám podobný problém :(. Minulý týden jsem si nechala vyměnit zadní kotouček a br.destičky. Jen jsem s tím dojela domů, vše OK. O víkendu jsem jela do Plzně a zničehonic se mi během jízdy rozsvítila kontrolka a počítač psal ABS fault.. dojela jsem, vypla motora a když jsem jela nazpět, už nic nesvítilo.. po asi deseti minutách se to však opakovalo a než jsem dojela do Prahy, tak mi to zase zhaslo.. Souvisí to s tou opravou? Mám to řešit okamžitě nebo se dá jezdit i bez toho a měsíc to počká?

[upravil dne 16/5/11 08:33 CelticGirl]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...