Jump to content

Problém \"EXCEL\"

Medvěd
 Share

Recommended Posts

Jak začít?

Jak mnoho z Vás možná ví, sbíráme jako rodina Turistické známky. Protože už je cca 1700 prodejních míst po celé republice a já se v tom, co mám či nemám a kde koupit co nemám, začal ztrácet, vytvořil jsem si \"excelovou\" tabulku, kde jsou všechna prodejní místa pěkně seřazena. Momentálně jsou podle pořadových čísel známek, já bych to ale chtěl seřadit podle okresů - je na to nějaký jednoduchý fígl?

Podotýkám, že ani můj a klubový PC mág Kurt si s tím neví rady

Hmm, vzhledem k tomu, jak je ta tabulka postavená to úplně jednoduše přerovnat nepůjde. Koukám na to, přemejšlím, ale zatím mě nic moc nenapadá. Jak to vznikalo? To je vytvářený ručně? Nebo je to odněkud zkopírovaný?

//EDIT: Aha, tak už koukám na http://www.turisticke-znamky.cz/seznam.php a vidím tam seznam v csv ke stažení. To je docela pěkný, tohle seřadit podle okresů by nebyl problém. Ale od tvojí původní tabulky by to bylo dost odlišný a neměl by si tam info o tom, který už máš. Nechala by se na to napsat nějaká jednoduchá aplikace, která by vzala tohle csv, přerovnala to do nějakýho lidštějšího formátu a pak doplnila nálezy. Ale to už bych na to šel moc vědecky :D

[upravil dne 28/8/09 MirasCC]

Původně zaslal: f3Rd@

myslim ze to neni problem, mam ti to upravit a poslat na mail?

EDIT: nejde to presne tak jak jsem si predstavoval, zrejme kvuli spojenym bunkam ci co :myslim nicmene trochu jsem to upravil a muzes si vybraz vzdy jen jednotlive okresym prodejni misto, nazev atd...

Tak to vlozim sem...

[upravil dne 28/8/09 f3Rd@]

Zmiznú tam viacriadkové info pri vybraní okresu.

otázka necelé 1 minuty použitím funkce kontingenční tabulka..zdroj byl krásně připraven:super Dá se to ještě krásně poladit aby ti to filtrovalo třeba ty které ještě nemáš apod...je tam spousta možností

Pracoval jsem už s horšími daty:blicismajlik

http://www.edisk.cz/stahni/60820/Turisticke_znamky_5._8._2009.xls_1.2MB.html

2 AnotherOne: teoreticky by to šlo, nechat hromadně rozdělit všechny sloučené buňky ta hodnota/text by se šoupnul do té horní....

pak v SQL říci, projeď všechny sloupce, kde bude prázdná hodnota nastav hodnotu o řádek výš. pak by to bylo ošetřeno a doplněno, následně by se již mohlo bezproblémově filtrovat.

Původně zaslal: renm

otázka necelé 1 minuty použitím funkce kontingenční tabulka..zdroj byl krásně připraven:super Dá se to ještě krásně poladit aby ti to filtrovalo třeba ty které ještě nemáš apod...je tam spousta možností

Pracoval jsem už s horšími daty:blicismajlik

http://www.edisk.cz/stahni/60820/Turisticke_znamky_5._8._2009.xls_1.2MB.html

ale chybi ti tam zachovani barevnych poli