James007 Odesláno 5. srpen 2009 Odesláno 5. srpen 2009 Ahojte mám 172.000km poctivých a dnes pri natankovaní sa mi ozval počítač s hlaškou : málo aditíva vo FAPe. Tak som zašiel za kamošom do peugeotu. Vraj dá sa aditívum doplniť ale to je tak na kratko. Mal by som vymeniť FAP. Majú v Peugeote repas stojí s aditívom do 550€ ale dá sa zohnať repas z POLSKA s robotou do 330 €. Máte niekto skusenosti a kde ste a za kolko dali vymeniť FAP. Ozaj vraj odstránenie FAPu sa moc nevypláca. Vdaka za nazory... Citovat
AnotherOne Odesláno 5. srpen 2009 Odesláno 5. srpen 2009 Máš to auto od nova? Ja som tiež mal dopĺňané aditívum bez výmeny FAPu (mám čosi cez 126k) takže pravdepodobne aj ty si už mal. Nie je dôvod meniť FAP kým sa sám neozve. Citovat
James007 Odesláno 5. srpen 2009 Autor Odesláno 5. srpen 2009 ahoj ... auto bolo fungel... tak ak sa niekomu ozvala prvý krát hlaška o aditíve pri 100.000km musí ratať s tým že z auta niekto stočil cca. 70-80.000km.Ak je to dovoz po inom majiteľovi, ale nieje to pravidlo. Aj na slovensku kupované auto nieje záruka s km. Aj origoš servis nieje ako servis. Určite mi aditívum nikdy nikto nedolieval na 100%, lebo si servis robím sám a čo neviem idem do Peugotu a stojím pri aute. Koľko si dolieval aditíva? Citovat
AnotherOne Odesláno 5. srpen 2009 Odesláno 5. srpen 2009 Tak aby som to uviedol na pravú mieru, auto mám dovezené, ale km mám overené. S tým dolievaním som si ale nie istý, len som vychádzal z toho, že teraz mi dia ukazuje viac než pol nádrže pričom by malo vystačiť zhruba toľko ako FAP, veď vlastne to aditívum FAP upcháva. V každom prípade by som FAP ešte nechal na pokoji kým netreba. Citovat
luko407sw Odesláno 5. srpen 2009 Odesláno 5. srpen 2009 Ozaj vraj odstránenie FAPu sa moc nevypláca. říkal proč se to odstranění nevyplatí??? Citovat
James007 Odesláno 5. srpen 2009 Autor Odesláno 5. srpen 2009 vravia to v servise... ako beriem,že servis z toho žije a aj z nahradných dielov. Ale zase keby to bolo uplne k ničomu tak to tam konštruktéri nedajú. Takže na niečo to tam je. Teda ten FAP. Okrem zniženia emisií, samozrejme. Citovat
JonathanDavis Odesláno 6. srpen 2009 Odesláno 6. srpen 2009 ja som sa na stránke P nedočítal ze by mal FAP inú funkciu ako zachytávanie sadzí http://www.peugeot.sk/filter-pevnych-castic/ Citovat
Laďa Odesláno 6. srpen 2009 Odesláno 6. srpen 2009 Anebo tady http://www.auto.cz/main.php?akce=pojem&site=slovnik&id=204 Citovat
AnotherOne Odesláno 6. srpen 2009 Odesláno 6. srpen 2009 Původně zaslal: JonathanDavis ja som sa na stránke P nedočítal ze by mal FAP inú funkciu ako zachytávanie sadzí http://www.peugeot.sk/filter-pevnych-castic/ Myslel to ironicky, že okrem znižovania emisií FAP naháňa servisom peniaze. Citovat
Knedla Odesláno 7. srpen 2009 Odesláno 7. srpen 2009 Ja som dolieval teraz len to aditivum i ked mi to nevyhodilo este hlasku...ale ked nastane cas ho vymenit a dufam ze najazdim este vela km tak ho dam odstranit alebo predam auto Citovat
pepan_333 Odesláno 8. srpen 2009 Odesláno 8. srpen 2009 Nazdárek !!!!!!!!!!!!!! Já už jsem měnil FAP - repasovaný stál 8000Kč , aditivum 3500 a dělali mi to v sevisu Peugeot !!!! Jsou tam skvělí kluci a na ceně se dá vždy domluvit (není pevná taxa ).Auti jezdí skěle a bez vážnějších poruch !!!!!!!!!!!!!!!! zdraví Pepan !!!!!!!!!!!!!!! Citovat
pug Odesláno 8. srpen 2009 Odesláno 8. srpen 2009 Pepan co to je repasovany? nemas FAP nahodou ako sucast katu? lebo prav epreto j eto tak drahe ze sa standardne meni aj s katom. repas znamena snad nie vypranie (to vraj funguje len kratku dobu). da s adat teda len novy!! Citovat
jarda007 Odesláno 9. září 2013 Odesláno 9. září 2013 Zdravím, tak mě nyní také čeká výměna FAPu (nedocházelo k regeneraci pravděpodobně, začal hořet). Otázka k výměně, kromě FAPu a aditiva, doporučujete ještě něco vyměnit? Třeba lambda sondu? Díky za info. Citovat
koblih69 Odesláno 9. září 2013 Odesláno 9. září 2013 Přehodit FAP, doplnit aditivum, vynulovat hladinu před diagnostiku a to je vše, nic dalšího není potřeba řešit. Citovat
AnotherOne Odesláno 10. září 2013 Odesláno 10. září 2013 Žiadna lambda tam nie je, je to neriadený kat. Je tam len snímač tlaku na fape, keď funguje nie je dôvod meniť. Citovat
stefano Odesláno 10. září 2013 Odesláno 10. září 2013 ahoj ... auto bolo fungel... tak ak sa niekomu ozvala prvý krát hlaška o aditíve pri 100.000km musí ratať s tým že z auta niekto stočil cca. 70-80.000km.S vyhlásením o tých stočených km by som bol opatrný. Aj keď sa už životnosť FAP filtra predĺžila na 180 000 km, množstvo aditíva podľa výrobcu je cca na 120 000 km ak sa tankuje do plna. Ak Ti aditívum vydržalo 172 000 km, tak to je veľmi pekné číslo. Citovat
jarda007 Odesláno 10. září 2013 Odesláno 10. září 2013 Děkuji moc i tobě, to jsem si myslel tedy špatně Žiadna lambda tam nie je, je to neriadený kat. Je tam len snímač tlaku na fape, keď funguje nie je dôvod meniť. Citovat
jarda007 Odesláno 10. září 2013 Odesláno 10. září 2013 Tak FAP je vyměněn, volali mi ze servisu, že aditiva je tam tak 2/3 a že by ještě mělo vydržet, každopádně já tam chci nové, mám najeto 213 tisíc, akorát mi říkal, že sehnal za nějakých 2300 Kč, zkoušel jsem hledat na netu a nic (asi zadávám něco špatně), máte nějaké doporučení? Děkuji [Edited on 10/9/13 13:56 by jarda007] Citovat
koblih69 Odesláno 10. září 2013 Odesláno 10. září 2013 Nové? Jako že to staré pryč a dát tam úplně nové? Jesltli jo tak to starý koupím ! Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.