Jump to content

a prišlo to... výmena FAP

James007
 Share

Recommended Posts

Ahojte mám 172.000km poctivých a dnes pri natankovaní sa mi ozval počítač s hlaškou : málo aditíva vo FAPe. Tak som zašiel za kamošom do peugeotu. Vraj dá sa aditívum doplniť ale to je tak na kratko. Mal by som vymeniť FAP. Majú v Peugeote repas stojí s aditívom do 550€ ale dá sa zohnať repas z POLSKA s robotou do 330 €. Máte niekto skusenosti a kde ste a za kolko dali vymeniť FAP. Ozaj vraj odstránenie FAPu sa moc nevypláca. Vdaka za nazory...:super

ahoj ... auto bolo fungel... tak ak sa niekomu ozvala prvý krát hlaška o aditíve pri 100.000km musí ratať s tým že z auta niekto stočil cca. 70-80.000km.Ak je to dovoz po inom majiteľovi, ale nieje to pravidlo. Aj na slovensku kupované auto nieje záruka s km. Aj origoš servis nieje ako servis. Určite mi aditívum nikdy nikto nedolieval na 100%, lebo si servis robím sám a čo neviem idem do Peugotu a stojím pri aute. Koľko si dolieval aditíva?:papa

Tak aby som to uviedol na pravú mieru, auto mám dovezené, ale km mám overené. S tým dolievaním som si ale nie istý, len som vychádzal z toho, že teraz mi dia ukazuje viac než pol nádrže pričom by malo vystačiť zhruba toľko ako FAP, veď vlastne to aditívum FAP upcháva. V každom prípade by som FAP ešte nechal na pokoji kým netreba.

Nazdárek !!!!!!!!!!!!!!

Já už jsem měnil FAP - repasovaný stál 8000Kč , aditivum 3500 a dělali mi to v sevisu Peugeot !!!! Jsou tam skvělí kluci a na ceně se dá vždy domluvit (není pevná taxa ).Auti jezdí skěle a bez vážnějších poruch !!!!!!!!!!!!!!!!

zdraví Pepan !!!!!!!!!!!!!!!

Pepan co to je repasovany? nemas FAP nahodou ako sucast katu? lebo prav epreto j eto tak drahe ze sa standardne meni aj s katom. repas znamena snad nie vypranie (to vraj funguje len kratku dobu). da s adat teda len novy!!

• 4 years later...
ahoj ... auto bolo fungel... tak ak sa niekomu ozvala prvý krát hlaška o aditíve pri 100.000km musí ratať s tým že z auta niekto stočil cca. 70-80.000km.
S vyhlásením o tých stočených km by som bol opatrný. Aj keď sa už životnosť FAP filtra predĺžila na 180 000 km, množstvo aditíva podľa výrobcu je cca na 120 000 km ak sa tankuje do plna.

Ak Ti aditívum vydržalo 172 000 km, tak to je veľmi pekné číslo.

Tak FAP je vyměněn, volali mi ze servisu, že aditiva je tam tak 2/3 a že by ještě mělo vydržet, každopádně já tam chci nové, mám najeto 213 tisíc, akorát mi říkal, že sehnal za nějakých 2300 Kč, zkoušel jsem hledat na netu a nic (asi zadávám něco špatně), máte nějaké doporučení? Děkuji

[Edited on 10/9/13 13:56 by jarda007]