Štajný Odesláno 19. březen 2013 Odesláno 19. březen 2013 koukám že je to tu samej \"vejrostek\" osobně mám teda pouhýh 183cm a teď vážím 86kg (při koupi auta sem měl něco přes 100kg) a taky sem teda nikdy neměl problém se do auta vejít ba naopak se mi přesně taková velikost auta líbí a větší v nejbližší době neplánuju a s těma holkama... no taky se mi líběj spíš menší než takový ty krev a mlíko Citovat
PAJA106 Odesláno 19. březen 2013 Odesláno 19. březen 2013 Njn, majitelé 106 si nemusí nic kompenzovat:D Akorát teda nevím, jak na tom jsem, když jsem přešel na 206:myslim Citovat
J.R. Odesláno 19. březen 2013 Odesláno 19. březen 2013 Asi budeš, tipuju tak něco mezi 182-188cm, tím to bude, táhne tě to logicky k větším ;-) Já mám \"jen\" 178cm, tak mě to asi taky čeká [upravil dne 19/3/13 21:23 od J.R.] Citovat
PAJA106 Odesláno 19. březen 2013 Odesláno 19. březen 2013 2J.R. To vážně ne, to jsem v tom případě měl přesedlat tak na 307, nebo 407. Mimochodem jsme si rovni. Citovat
odee Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 To Paja 106: já myslím, že si tím nic moc nevykompenzuješ, protože 206 není oproti 106 žádná obrlimuzína, z těch 15cm co má navíc sežerou víc než půlku větší nárazníky, protože rozvor je větší tak o 6cm, takže vevnitř hoodně podobný rozměry;) Takže ještě úplnej tragéd nejseš, až si koupíš 607, tak to bude teprve znamenat nějaký komplexy:D Citovat
KingSpade Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 joo 607...to pak riskuješ, že se v tom autě ztratíš...hele jako 405ka mi vyhovuje perfektně..jen jsem chtěl nějaké to malé prdítko na okresky a na nejmenší bych to viděl na 306ku ale jel jsem v ní s motorizací 1.4 a děs běs...jako je fakt, že jsem zhýčkaný dvoulitrem o výkonu 89kW..což bych to viděl fakt na tu S16ku..což by mi vyhovovalo....206 nehrozí vůbec..to se nedá řídit..Ačkový sloupek je tak špatně udělaný, že při mojí výšce nic nevidím dotaz: vy co vlastníte 1.4 106...když na dvojku 2000 otáček ustálených najednou šlápnete do plného..zatáhne to do sedačky? nebo je to takové to vlažné zrychlení Citovat
J.R. Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 Jako ta čtrnáctka, na to že to je čtrnáctka jede moc pěkně, když někoho nezasvěcenýho svezu, myslí, že tam je nějaká 1.6. Při 2tis. ot. je to ještě takový jalový, nejlíp to nakopne za 3tis. a pocitově nejlíp táhne kolem 3,5tis. kdy má samozřejmě maximum kroutícího momentu. Určitě se, ale ve 2tis. sebere na II. převod. stupeň líp jak S16, zato za 4tis. je to naopak. Je to 8-ventil a jak je to lehký, tak z nízkejch ot. jde pěkně za plynem. Taky jde o to, že auto bez turba tě opravdu do sedačky nezatlačí, leda by to bylo V6 a víc No schválně to dneska až pojedu domů z práce zkusím co to dělá ve 2tis. na II. při plným ;-) Jinak dneska brzy ráno cesta po D5 do Prahy a zpět a při 110km/h celkem pohoda, při 140 už hluk začínal být nesnesitelný a při... no nebudu říkat radši (ale skoro 190 to umí) se to málem rozpadlo [upravil dne 20/3/13 11:21 od J.R.] Citovat
PAJA106 Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 Je to převzato od kujona, ale 1,4 a S16 jsou do 4000 rpm nastejno, pak 1,4 odpadne, zatímco S16 jde až k omezovači. Nicméně, nějaké zatlačení od sedačky ani od jednoho nelze čekat (ono teda závisí, co si pod tím představit, turbokopanec alá TDI tam fakt nebude), ale prostě citíš, jak to konstatně zrychluje, ale člověku to nepřijde zas tak brutální, to zrychlení. Citovat
J.R. Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 Přesně tak, jen si pořád myslím, že ve 2tis. ten 8V zrychlí citelněji než 16V i co jsem měl možnost s nimi jet (myšleno jen v ten moment, po chvíli jak otáčky rostou je 16V samo někde úplně jinde). Ty 16V nemají ve 2tis. vůbec žádnou sílu, zato od 3,5-4tis. je to něco o čem se může 8V jen zdát ;-) [upravil dne 20/3/13 11:50 od J.R.] Citovat
KingSpade Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 tak turbokopanec jsem na mysli neměl..to je jasný, že takový efekt nenastane...ale prostě když já sešlápnu dvojku..kterou chvilku nechám na 2000 otáčkách (3-5 sekund) a dám plný..tk cítím, že mě to tlačí do sedačky až na nějakých 90kmh a při 100 zařadím za tři a pak už to lineárně zrychluje..ta 405ka má jen nějakých 120hp a 175Nm...a blbě zpřevodovanou dvojku která táhne do 115kmh..a váží 1210kg...ale to všechno za předpokladu, že jedu sám...ve dvojko cca 180kg na palubě už je to horší.....ale stejně je to auto rychlejší v akceleraci než 2.0 16V s 98kW já už jsem smířený s tím že 106ku mít nikdy nebudu..ale aspoň bych se v ní projel...kdo je z Ostravska a chtěl by zapůjčit na pokusy? Citovat
Štajný Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 jak psal J.R. u 1.4 jsou nejlepší otáčky 3-3.5k při těch je cejtit nejlíp že to zrychluje, jináč tu 2jku na 2k otáček bych rád zkusil ale nefunguje mi otáčkoměr takže kdyby měl někdo nějakej nápad jak ho rozchodit budu jedině rád je to s2 180k nejdřív mi blbnul tak že mi občas ukazoval o dost menší otáčky a pak přestal fungovat úplně budu rád za jakýkoliv rady Citovat
PAJA106 Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 2Štajný: dle mého by bylo nejjednodušší koupit celé budíky (otázka pár stovek) a počítadlo \"přetočit\", pokud teda nemáš už verzi s elektrickým ukazatelem najetých km. Citovat
KingSpade Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 a co takhle vyměnit jen otáčkoměr? pokud ty budíky teda nejsou vcelku už Citovat
loki Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 koukněte do inzerce,prodávám 3 sady alu,kdyby někdo potřeboval na leto:papa Citovat
J.R. Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 Tak tady je moje video jak se chytne 1.4ka ve 30km/h na dvojku :-) [upravil dne 21/3/13 16:46 od J.R.] Citovat
KingSpade Odesláno 21. březen 2013 Odesláno 21. březen 2013 tk to je vcelku hodně slušné....pokusím se někde nahrát ten můj stroj při stejných podmínkách Citovat
odee Odesláno 21. březen 2013 Odesláno 21. březen 2013 Tak to zkusím taky a mrknem, jestli je tam vůbec nějakej rozdíl... Citovat
KingSpade Odesláno 21. březen 2013 Odesláno 21. březen 2013 J.R. : dotaz...máš tři ruce nebo jsi nedržel volant při řazení trojky? edit: přišel jsem na to..držák na mobil? [Edited on 21/3/13 11:44 by KingSpade] Citovat
J.R. Odesláno 21. březen 2013 Odesláno 21. březen 2013 No heleď jako při prvním pokusu mi to jak sem řadil v 95 na III vylítlo z ruky Jinak držím to tak, že jak máš airbag tak na ten tel. položím a horejškem se akorát opře o horní část věnce, celé to držím za ten horejšek i s volantem a druhou ruku mám na řadičče. Jde to v poho, tel. mám celokovový tak na tom pogumovaném nekolouže ;-) Jinak jsem se snažil najít úplnou rovinku, ale nepodařilo se a nechtěl jsem jet přes celé město tak je to možná malinko z kopečka, ale jen nepatrně, zas ke konci je to trochu nahoru... Jako nejede zel, ale jak tam dám za III což je tak v 95 když řadím u omezovače, tak pak jede slušně tak do 120, pak už je to bída. Na III umí 135km/h. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.