Jump to content

Otáčkoměr


Vít Hauptman
 Share

Recommended Posts

Ahoj všichni, mam 405 GLI bez otačkoměru. Chtěl bych si tam dát nějaký malý digitalní. Ten bych i sehnal, ale nevim odkud vzit signál o otačkách a taky o jeho průběhu.

Můžete mi někdo poradit, nebo bych potřeboval podrobné informace o elektrice.

Díky za odpovědi Vítek

Link to comment
Share on other sites

Doporučoval bych Ti koupit si přístrojovou desku s otáčkoměrem. Je to asi nejjednodušší řešení. Seženeš ji na vrakovišti za cca 1000 Kč. Je nutno ale vědět jaký typ (buďto máš Jeger nebo Veglia).

Na této desce je konektor se 4 piny pro otáčkoměr. Zapojení je jednoduché. Musíš připojit - pól + pól(pro napájení zapalování) a řídící signál ze zapalovací cívky. Pokud napíšeš adresu, tak pošlu Ti schema jak to zapojit a kde najdeš svorkovnice. Ahoj Bart

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Na typu přístrojovky až tak nezálež. Taky jsem si předělával GLi bez otáčkoměru (přístrojovka byla Veglia) a dal jsem tam přistrojovku s otáčkoměrem a s ručičkou na hladinu a teplotu oleje (typ Jegger). Akorat bylo nutne pro otáčkoměr přivést z hlavniho svazku kabelů signál a ještě napájení. A k ručičce na olej jsem musel ještě zavést příslušné kabely k čidlům. Využil jsem nepoužtých kabelů v hlavním svazku.

Pokud tam chce Vítek mít digitální, tak nemusí ani měnit přístrojovku, stačí mu nějaký čítač impulsů, který mu zobrazí vystup na dislpey nebo co tam bude chtít.

Link to comment
Share on other sites

U diesla ze sondy vedou 3 dráty (+,-, a proměná) a sonda je na setrvačníku. a podle článku o otáčkoměru co tu byl z tý sondy lezou stejné hodnoty.

Spíš by mě zajmalo jestli má benzín taky sondu tak tam dát benzínovou, nebo spíš propojit to z sondy na otáčkoměr a ktomu potřebuji nějaká ta schémátka.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...

Zdravim kamos ma P405 1.8TD a chceli by sme mu tam dat budiky z otackomerom. Budiky mame z benzina. Snimac na prevodovke ma 3kabliky a do budikov by mali ist asi 4. Prerabal to uz niekto?nemate nahodou schemu ako to zprovoznit? ak ano mozem poprosit o zaslanie schemy na:

JoeMaverick@zoznam.sk

vdaka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...