Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Vidím, že volíš podobný postup jako já, já jsem take měnil řemen domění, že ten starý je vychozený, je pravda, že to pískat přestalo, ale pak to začlo znovu ještě více a intenzivnějí, což bylo už kousek od smrti rovnoběžky. Ale nechci malovat čerta na zeď.:roker

Odesláno
Původně zaslal: tomike

Ta volnoběžka alternátoru je velmi nakladna vec co sa tyka financii? Ked vypinam motor, alebo pridavam plyn pri zaradenej rychlosti tak si pekne zapiska, zrejme ta volnobezka a dost ma to rozculuje. Da sa s tym jazdit dlhodobo, alebo to treba riesit? dik:myslim

a nepopiskava ti dvouhmotnostni setrvak ??? tak jako mi... mas stejny motor

Odesláno
Původně zaslal: Medvěd

Když se zadře, tak se roztrhne řemen a netočí se altík. Slyšel jsem i případu, kdy prasklý řemen vlítl do rozvodů a \"potkal\" motor (jak je ale informace relevantní neumím posoudit - mě jen loni v zimě díky této řemenici museli auto odtáhnout do servisu, protože řemen byl tak rozervanej, že bych ho jen tak na ulici fakt nevypreparoval).

ač nerad, tak musim říct, že se to může stát ..... mě se to stalo dneska!!!!!! :mad:

Odesláno
Původně zaslal: kveton

Původně zaslal: Medvěd

Když se zadře, tak se roztrhne řemen a netočí se altík. Slyšel jsem i případu, kdy prasklý řemen vlítl do rozvodů a \"potkal\" motor (jak je ale informace relevantní neumím posoudit - mě jen loni v zimě díky této řemenici museli auto odtáhnout do servisu, protože řemen byl tak rozervanej, že bych ho jen tak na ulici fakt nevypreparoval).

ač nerad, tak musim říct, že se to může stát ..... mě se to stalo dneska!!!!!! :mad:

muzu jen potvrdit

post-0-1410960707201_thumb.jpg

Odesláno
Původně zaslal: pp205

Původně zaslal: kveton

ač nerad, tak musim říct, že se to může stát ..... mě se to stalo dneska!!!!!! :mad:

muzu jen potvrdit

Tak to je docela smolík, doufám, že oprava bude snesitelná

Odesláno
Původně zaslal: BV406

Původně zaslal: tomike

Ta volnoběžka alternátoru je velmi nakladna vec co sa tyka financii? Ked vypinam motor, alebo pridavam plyn pri zaradenej rychlosti tak si pekne zapiska, zrejme ta volnobezka a dost ma to rozculuje. Da sa s tym jazdit dlhodobo, alebo to treba riesit? dik:myslim

a nepopiskava ti dvouhmotnostni setrvak ??? tak jako mi... mas stejny motor

tak to teda netusim, dufam, ze nie. ako to rozpoznam?

Odesláno

jj, tak takhle to dopadlo .....

snesitelna musi bejt, preci to auto nevyhodim.

Jeste zije mala nadeje, ale spis to asi smeruje k novymu motoru .....

[upravil dne 20/5/2009 kveton]

Odesláno

novýmu ne, jinýmu

bylo prasklý jedno vahátko, ale i přesto to vypadalo nějak divně, nejsem odbornk, ale nešlo s tim otočit, PP205 ještě zítra skontroluje, jestli neni vohlej ventil nebo jen blbej setrvačník a je spatně nastavená horní úvrať (nebo co..)

Odesláno
Původně zaslal: kveton

novýmu ne, jinýmu

bylo prasklý jedno vahátko, ale i přesto to vypadalo nějak divně, nejsem odbornk, ale nešlo s tim otočit, PP205 ještě zítra skontroluje, jestli neni vohlej ventil nebo jen blbej setrvačník a je spatně nastavená horní úvrať (nebo co..)

Taky jsem myslel jinýmu, je mi jasný, že 270k nebo kolik to je do motoru nedáš :D Jinak přeju hodně štěstí...

Odesláno
Původně zaslal: kveton

jj, tak takhle to dopadlo .....

snesitelna musi bejt, preci to auto nevyhodim.

Jeste zije mala nadeje, ale spis to asi smeruje k novymu motoru .....

Takže by už ten \"nový\" motor mohl být bez FAPu?

Odesláno
Původně zaslal: tomike

skor mi to piska pri pridani plynu ako pri ubratni.

zkus otevrit kapotu a pridat plyn na lanku, a poslechem zjisti odkud ti to piska, dvouhmotak vetsinou piska zaroven pri praci se spojkou, pridavani, ubirani plynu, startu, vypnuti motoru, razenim, rozjizdenim atd...

Odesláno

Pročítám vlákno a už se nemusím ptát :roker Z motoru se mi ozývá čím dál hlasitější jakoby kovové chrastění a jde to od míst, kde bydlí alternátor. Nevím, jak moc je přípustné, aby se zahříval, ale já na něm neudržím ruku... Snad je to normální :myslim Zítra holt zkusím shodit řemen (když nebude pršet) a uvidim. Případně alternátor vyndam.

Odesláno

Po zkušenostech si to pořádně zkontroluj ...

Jinak mi volal PP205 a auto je už opět pojízdné!!!! Nakonec jsou ventily v pohodě, jen místo jednoho prasklého vahátka tam byly ještě asi 4 ohlé, to se nějak přehlédlo. Nakonec jsem docela rád jak to dopadlo.

Dnes ještě auto vyzvednout, dát nějak dokupy věci kolem toho řemenu aby se to neopakovalo a je to.

Tímto děkuji PP205 za jeho rychlost a ochotu!!!

Odesláno

Tak po precitani vlakna som asi zistil pricinu mojho znepokojenia.Nevedel som preco mi auto tak piskne pri pridani,ubrani.nastartovani a zhasnuti motora.Asi to bude ten dvojhmotovy zotrvacnik.Da sa s tim pohode jazdit,alebo to mam co najrychlejsie riesit?

Ake velke skody by som napachal keby som to nevymenil?

A aka je cena toho zotrvacnika?Vopred diky za akekolvek rady.

Odesláno
Původně zaslal: Cune

Pročítám vlákno a už se nemusím ptát :roker Z motoru se mi ozývá čím dál hlasitější jakoby kovové chrastění a jde to od míst, kde bydlí alternátor. Nevím, jak moc je přípustné, aby se zahříval, ale já na něm neudržím ruku... Snad je to normální :myslim Zítra holt zkusím shodit řemen (když nebude pršet) a uvidim. Případně alternátor vyndam.

Cituju sám sebe :D Dnes jsem se vydal hledat zdroj onoho chrastění. Sundal jsem kolo, plastový dekly a chtěl jsem shodit řemen. Před tím jsem to ale nastartoval a okamžitě jsem viděl příčinu toho zvuku. Shora to místo nebylo možné přesně určit. Ty chrastivé zvuky dělá kompresor klimatizace. Přesněji, řemenice se občas otírá o takovej kus plechu (nevim jak se tomu správně říká). Při pohledu na řemenici, je ještě před ní nějakej kryt nebo co to je a o to to občas trochu drhne. Takže na to prdim...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...