Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Světlo 406 coupé - jak ho rozebrat?


MirasCC

Recommended Posts

Konečně začínám laborovat s neuspokojivou svítivostí svýho auta. V první řadě, než objednám světla nový by mě zajímalo, kde přesně je problém. Jestli to mizerně svítí kvůli nekvalitní přestavbový sadě, nebo sou ty světla už prostě vysvícený.

Dneska sem darem od kámoše dostal jedno světlo, který je jinak ve velmi slušným stavu (ten rozdíl je fakt na první pohled vidět), akorát má zulámaný veškerý držáky. Takže bych ho potřeboval rozebrat a vyměnit ten zadní černej plast.

Kudy do toho? Kdo už rozebíral a zase skládal světlo a poradí jak na to?

[upravil dne 1/11/08 MirasCC]

post-0-14109602844136_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, myslím že to bude podobný. Jak si se do něj dostal? Je to čímsi slepený, zkoušel sem to páčit na sucho, ale to dřív něco ulomím, než to povolí. V případě toho pokusnýho světla, co mám teď v rukou by to ani nevadilo, to klidně rozštípu na prvočinitele, ale to neřeší otázku, jak bez poškození rozebrat světlo stávající :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Jj, myslím že to bude podobný. Jak si se do něj dostal? Je to čímsi slepený, zkoušel sem to páčit na sucho, ale to dřív něco ulomím, než to povolí. V případě toho pokusnýho světla, co mám teď v rukou by to ani nevadilo, to klidně rozštípu na prvočinitele, ale to neřeší otázku, jak bez poškození rozebrat světlo stávající :aut

No mě to šlo vcelku jednoduše. Chce to dva šroubováky - malej a velkej. Světlo vzít do ruky, odstranit ty plechový \"pojistky\" (já je tam teda měl - 4 na jednom světle) a malej šroubovák narvat do tý mezery mezi \"sklo\" a plast světla. Šťourat, páčit a až se udělá díra v tom \"tmelu\", tak tam strčit ten větší šroubovák a trochu zapáčit, aby se to roztáhlo. Následně malým šroubovákem jakoby \"řezat\" dál ten roztahující se gomovej sajrajt. Na a pak ten širokej šoupat a šoupat a páčit ... No šlo to vcelku snadno. Dost taky pomůže když dáš to světlo vyhřát na radiátor. On je pak ten tmel takovej vláčnej a líp se to odlepuje;)

Světlo jako takový je dětská skládačka, ikdyž ty tam máš čočku, tak nevím, jak to bude vypadat po rozloupnutí:nevim:myslim

Edit: Jinak začínal jsem z tý nejužší strany - byl tam nejlepší přístup ;)

[upravil dne 1.11.08 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Nahřát povídáš... No, myslím že sem tu někde četl, že to někdo vrazil do trouby, tak to asi taky zkusím :)

Čím si to pak lepil dohromady?

No ten púvodní tmel jsem tam nechal a slepil to zpátky. Pak jsem to pro jistotu opatlal ještě \"medvědím hovnem\" (nevím jak se tomu správně říká:D) a pohoda. Čakom to rozebíral taky a ten tam nepřidával nic. Ono je pravda, že ten původní tmel se zase přilepí k sobě, takže to možná stačí...:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejde do světel teď vlhkost? Nekondenzuje vevnitř voda? Vím že absolutně těsný to nebude nikdy, ale zbytečně tam voda zas taky téct nemusí...

Btw: Servomotorek na seřizování sklonu - sundával si ho, nebo jak je tohle řešený u 406? Zdá se mi, že mi bude překážet, pokoušel sem sem ho sundat, ale hrubý násilí zatím nepomáhá :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tuší někdo kde má čakom v tom svým 40-ti stránkovým vlákně popis toho, jak to rozebíral? Nějak sem to tam nenašel :)

genzer: dej mi nějakou chvilku čas, myslím že mi nějaký krytky zbydou a rád ti je věnuju, ale sám ještě nevím kdy a kolik. Teď mám na autě xenony, takže na autě mám ty krytky děravý. Ještě nevím, jestli ve výsledku xenony zůstanou, nebo se vrátím ke klasice. Pak bych tyhle krytky využil a vyměnil je za stávající děravý. Krom toho je dsot dobře možný, že budu ještě minimálně jedno světlo kupovat, takže by zas nějaký krytky navíc byly. Takže vydrž, až bude hotovo, určitě se tu pochlubím, tak se pak připomeň a krytky sou tvoje ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Tuší někdo kde má čakom v tom svým 40-ti stránkovým vlákně popis toho, jak to rozebíral? Nějak sem to tam nenašel :)

Tady něco je, ale jestli si dobře vzpomínám, tak měl ještě jedno vlákno mimo to svoje hlavní, věnované jen rozebrání světel. :myslim

[upravil dne 1/11/08 BoneDaddy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U čakoma už sem nalezl, tuším na osmnáctý stránce. Leč, bohužel, moc sem se tam toho nedozvěděl. Všichni píšou, jak to de v pohodě, ale nějak to není můj případ. Kraj světla už mám od šroubováku ohoblovanej ze všech stran a ani se to nehlo. Zkoušel sem si fintu s troubou, ale ani to nepomáhá. Drží to pohromadě pekelně dobře, při představě že bych se měl takhle drbat i s tím světlem z auta mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě (i když tam skoro žádný nemám)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

U čakoma už sem nalezl, tuším na osmnáctý stránce. Leč, bohužel, moc sem se tam toho nedozvěděl. Všichni píšou, jak to de v pohodě, ale nějak to není můj případ. Kraj světla už mám od šroubováku ohoblovanej ze všech stran a ani se to nehlo. Zkoušel sem si fintu s troubou, ale ani to nepomáhá. Drží to pohromadě pekelně dobře, při představě že bych se měl takhle drbat i s tím světlem z auta mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě (i když tam skoro žádný nemám)

Tak už jsem zase tu :D Nejde ti to? Hmm, to je divný. Mě to šlo fakt celkem bez problémů:myslim Možná to fakt bude tou konstrukcí světla u kupéček. Dělá je snad Valeo? a u starejch modelů je to Bosch. Možná, že to je prostě nějak líp udělaný:myslim Jinak, co se týká vlhkosti, tak tam jsem měl problém jen u jednoho světla. Ale nebyla to chyba těsnosti kolem \"skla\". Teklo mi tam přes těsnění nastavovacího šroubu, jak je utopenej (nastavuje se s ním parabola do stran). Jinak ty motorky naklápění jdou krásně sundat. Pootočí se do strany, tím se uvolní a drží jen za ten vyjíždějící čudlík. Ten se pak jen vyhákne a je to ;) Ale to je u toho starýho modelu:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď mě ještě napadá, že bys mohl ty světla jen vymýt bez rozebírání. Jen je sundat. Dát pryč ty motorky a jen je vymýt nějakou teplou vodou s jarem. Koupit kanistr destilky a po umytí je pořádně vypláchnout destilkou a nechat vyschnout :myslim Ale nevím, jak je to tam s tou čočkou, jestli by ta voda nevadila :myslim

[upravil dne 1.11.08 MJSytic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...