vix Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 dneska na trase Stuttgart - Münich okolo sníh a dálnice suchá a Escort na letních jen ševelil. Pokud si někdo myslí, že značka zimní výbava, kterou lze snadno napadnou u ústavního soudu:) něco změní, budiž mu to přáno. Nechť do 1.11. na ty zimáky přezuje. Já je zatím nepotřeboval a budu je měnit s davem - tedy až napadne první sníh. A pokud by orgáni chtěli mrznout na kraji silnice (dneska ani ty kurvy za hranicema nemrzly, a to bylo nad nulou) jejich věc. S autem bez ABS a podobných sračiček se jim budu motat po \"třetitřídkách\" čímž se bezpečnost silničního provozu zase o něco zlepší, neboť jsme opět na začátku tématu, proč dálnice mezu Štutgartem a Mnichovem byla rovná, suchá a sjízdná, kdežto v ČR neošetřené a hrbolaté silnice \"jistí\" značka C15a. Pár značek C15a a za chvíli se to tu zavede plošně ! Ať žije bezpečnost na nevyhovujích silnicích Jdu si zkontrolovat opět po 3 měsících lékárničku. Čert nikdy nespí Citovat
Edison Odesláno 31. říjen 2008 Autor Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: vix dneska na trase Stuttgart - Münich okolo sníh a dálnice suchá a Escort na letních jen ševelil. Pokud si někdo myslí, že značka zimní výbava, kterou lze snadno napadnou u ústavního soudu:) něco změní, budiž mu to přáno. Nechť do 1.11. na ty zimáky přezuje. Já je zatím nepotřeboval a budu je měnit s davem - tedy až napadne první sníh. A pokud by orgáni chtěli mrznout na kraji silnice (dneska ani ty kurvy za hranicema nemrzly, a to bylo nad nulou) jejich věc. S autem bez ABS a podobných sračiček se jim budu motat po \"třetitřídkách\" čímž se bezpečnost silničního provozu zase o něco zlepší, neboť jsme opět na začátku tématu, proč dálnice mezu Štutgartem a Mnichovem byla rovná, suchá a sjízdná, kdežto v ČR neošetřené a hrbolaté silnice \"jistí\" značka C15a. Pár značek C15a a za chvíli se to tu zavede plošně ! Ať žije bezpečnost na nevyhovujích silnicích Jdu si zkontrolovat opět po 3 měsících lékárničku. Čert nikdy nespí Tak to by mě zajímalo, jak bych chtěl tu značku napadat uústavního soudu... Citovat
Medvěd Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Značka C 15a JE nesmysl, plošná povinnost používat zimní gumy v zimním období je podle mě jediné správné řešení (pokud teda někteří nezačnou přemýšlet a přezouvat gumy tak nějak dobrovolně) Citovat
Edison Odesláno 31. říjen 2008 Autor Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Medvěd Značka C 15a JE nesmysl, plošná povinnost používat zimní gumy v zimním období je podle mě jediné správné řešení (pokud teda někteří nezačnou přemýšlet a přezouvat gumy tak nějak dobrovolně) S tím naprosto souhlasím... Takže jen doufám, že C15a je jen přechodné opatření. Podobně, jako to bylo s denním svícením... Citovat
vix Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Medvěd Značka C 15a JE nesmysl, plošná povinnost používat zimní gumy v zimním období je podle mě jediné správné řešení (pokud teda někteří nezačnou přemýšlet a přezouvat gumy tak nějak dobrovolně) Méďo, pak by se mohlo pro sichr uzákonit, že v létě musíš mít letní pneu, ne ? A život bude zase o něco více fajn, ne ? Citovat
Edison Odesláno 31. říjen 2008 Autor Odesláno 31. říjen 2008 To jsem tu už taky někde četl... :-) A proč by vlastně ne, žejo... když jsou zimáky v létě tak nebezpečný... :-D Citovat
OK406 Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Edison To jsem tu už taky někde četl... :-) A proč by vlastně ne, žejo... když jsou zimáky v létě tak nebezpečný... :-D Jen si dělejte prosím srandu!! Naši borci zákonodární jsou schopni všeho!!:bacha Citovat
Edison Odesláno 31. říjen 2008 Autor Odesláno 31. říjen 2008 ... a myslíš, že čtou tohle forum, aby dostali ten spásný nápad??? Neblázni... Ti se o názory lidí nezajímaj... Takže bych se toho nebál. :-D Citovat
vix Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 OK406: Třeba umí perfektně nadefinovat zimu ! Citovat
Miku Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Lidé , kteří nejezdí jenom po rovince ve městě , ale i kopečky a cesty , které cestaři nestíhají uklidit mají prostě zimní gumy jako samozřejmost - viz můj případ ( na letních bych od chalupy nevyjel ) Jinak ve Slovinsku už od lonska musí mít povinné zimáky a taky jsem pištěl , když ve Velenje bylo 20 C tepla a předloni ve Flattachu taky kolem 15 C teploučka - to potom přímo vidíte jak vzorek ubývá - ale mám klidnější spaní ) Citovat
OK406 Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Miku Lidé , kteří nejezdí jenom po rovince ve městě , ale i kopečky a cesty , které cestaři nestíhají uklidit mají prostě zimní gumy jako samozřejmost - viz můj případ ( na letních bych od chalupy nevyjel ) Jinak ve Slovinsku už od lonska musí mít povinné zimáky a taky jsem pištěl , když ve Velenje bylo 20 C tepla a předloni ve Flattachu taky kolem 15 C teploučka - to potom přímo vidíte jak vzorek ubývá - ale mám klidnější spaní ) A to Ti vzorek 4mm vydržel celou sezonu, při takových teplotách?? Citovat
OK406 Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 OK406: Třeba umí perfektně nadefinovat zimu ! Původně zaslal: Miku Lidé , kteří nejezdí jenom po rovince ve městě , ale i kopečky a cesty , které cestaři nestíhají uklidit mají prostě zimní gumy jako samozřejmost - viz můj případ ( na letních bych od chalupy nevyjel ) Pokud napadnesníh, tak i unás jsou neprotáhnuté cesty. Ale já osobě nazuji, až budou k to mu podmínky. Nemíním jezdit při teplotě nad 10st.C na zimních! To abych je měnil pomalu každou sezónu! Citovat
vix Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Původně zaslal: Edison ... a myslíš, že čtou tohle forum, aby dostali ten spásný nápad??? Neblázni... Ti se o názory lidí nezajímaj... Takže bych se toho nebál. :-D a pojem lobbysta ti nic neříká? Lobbysta Matadoru, Ccontinentalu, Vredesteinu, Michelinu, Fuldy, Pirreli,Bridgestone, etc. a přidružených smluvních servisů? Mmch, kolik z vás si nechává převažovat kola po sezóně (cca půlrok) nebo po 10-15 tkm? Citovat
Miku Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 OK 406 zimní mi vydrží 2-3 sezony (a v autě vozím i cizí puboše , za které mám odpovědnost ) a jelikož zatím bydlím v paneláku a gumy mám uskladněny na chalupě si nedovedu představit , že bych se řídil podle denní teploty :D:D vyvažuji vždy po přezutí ( letní i zimní ) [upravil dne 31.10.08 Miku] Citovat
olda Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Já jedu kvůli přezutí zítra,ale už jsem měl mít přezuto včera... Citovat
vix Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Miku: A co na zodpovědnosti mění to, že při +15°C máš zimní (to je můžeš mít celoročně, ne?) Citovat
vix Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 Koukám, že ve Švýcarsku už ten zákon taky platí ... Citovat
Miku Odesláno 31. říjen 2008 Odesláno 31. říjen 2008 vix , když vyjedeš z Visalaji kde je 20 cm sněhu a - 5 C, jedeš 1500 km , kde je pro jistotu v únoru nepředvídaně bez sněhu a + 15 C - co naděláš??? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.