Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Spojkový pedál (spojka)


Recommended Posts

Odesláno

Ahoj, začal mi blbnout spojkový pedál u 206 1.9 D. Stává se mi hlavně při studeném autě, že když šlápnu na spojkový pedál, něco v něm křupne (zní to jako pružina) a spojkový pedál zůstane sešlápnutý na podlaze a nevrátí se zpět a ani nemohu zařadit. Když pedál vrátím rukou, tak potom zase funguje. Stalo se mi to i při jízdě, chtěl jsem přeřadit a pedál zapadl a nemohl jsem ani vyřadit na neutrál (po vrácení rukou zase vše fungovalo). Může mi někdo poradit čím to může být? Jestli závada bude ve spojkovém pedále, spojkovém lanku nebo někde jinde?

Předem moc děkuji

Odesláno

Nevím, jestli ti bude co platné, ale já měl u 405 podobný problém s trhací pojistkou. To je takový plastový díl mezi pedálem a lankem. Vypadával. Prý je tam pro to, aby se při poruše spojky (zaseknutí) a velmi silném sešlápnutí pedálu urval ten plast a ne lanko nebo něco jiného. Chce to zkontrolovat, zda je správně nasazen a je v něm správně usazeno lanko. Případně zda není poškozen. Já kupoval jednou i nový, stál kolem stovky.

Ale 206 neznám, tudíž nevím, jestli je to stejná konstrukce.

Někdo, kdo tomu opravdu rozumí, by mi tady mohl napsat, zda je to opravdu (trhací pojistka?) .

Teď jsem si ještě všiml, že spojku probírají v jiném vlákně a Pe.Tr. tam vložil pěkné obrázky. Na obrázku č.2, který vložil Pe.Tr v tomto vlákně http://www.peugeot-club.cz/forum/viewthread.php?tid=42692 , je krásně ten bazmek, o kterém píšu vidět. Je to věcička ve tvaru kvádříku mezi koncem lanka a pákou pedálu.

[upravil dne 17/7/08 kupák]

[upravil dne 17/7/08 kupák]

Odesláno

Zdravim

Presne ten samej problem jsem mel na 306 kombi 1,9TD. Cele je to jen problem samostelovaci casti spojkoveho lanka. Protoze jsem to vyresil u me vymenou spojkoveho lanka tak to doporucuji i tobe (popr. i dalsim). Mel jsem venku celou spojku abych zjistil ze to je blbe lanko za 700kc. Koupil jsem si nahradu bez samostelu. Jde sice seslapnout trosku vic stuha ale zase funguje na rozdil od originalniho ktere nevystavilo spojku uplne a pri dojizdeni na krizovatku to byli obcas horke chvilky. Jinak uz se to tu jednou resilo. Pa Pa

Odesláno

To je lanko, které ti velmi brzy odejde.Doporučuji ho koupit přímo v Peugeotu.Je sice asi o 300Kč dražší, než v třeba v Autokelly, kde je za cca 700,-.Nicméně kvalita originálu se konkrétně v tomhle případě se šuntem z Autokelly nedá srovnat.

Odesláno

Tohle jsem řešil nedávno,lanka z auto kelly jsou bez samoštelu všechny i když to tam píšou-tedy starline,jinak tam mají Ate-Ate original,což je srovnatelný orig. díl,má to samostav-jde to hned bez problémů a stojí 1200,známý mechanik nedává nic jiného a to jich už pár dával!!Koukni katalog Auto kelly-ate a máš po problému-hlavně ne bez samostavu!!!-bude to zlobit...

[upravil dne 22/7/08 Jindras]

Odesláno
Původně zaslal: Jindras

Tohle jsem řešil nedávno,lanka z auto kelly jsou bez samoštelu všechny i když to tam píšou-tedy starline,jinak tam mají Ate-Ate original,což je srovnatelný orig. díl,má to samostav-jde to hned bez problémů a stojí 1200,známý mechanik nedává nic jiného a to jich už pár dával!!Koukni katalog Auto kelly-ate a máš po problému-hlavně ne bez samostavu!!!-bude to zlobit...

[upravil dne 22/7/08 Jindras]

Nechápem prečo by bez samostavu malo zlobit. :myslim Jedine ak je to šmejd a to môže byť i so samostavom.

Odesláno

Manuálně to nejde nikdy pořádně donastavit a časem to může zlobit,automatické je bez problémů,ale pokud se někomu chce s tím dělat tak to je jedno,já bych se s tím netrápil...

  • O 3 roky později...
Odesláno

Mám podobnú dilemu chlapi,potreboval by som vediet výhody/nevýhody samoštelovacieho lanka alebo s manuálnym nastavením,ktoré je vhodnejšie pre moju motorizáciu:Peugeot 306 1,9 D 51 KW model:2001 preistotu VIN:VF37EWJYF33286429.Mal som tam povodné so samoštelom ktorý začal blbnút tak že pri stlačení spojkového pedálu sa v lanku ozývalo praskanie,niekedy ostal pedál až na podlahe a musel som ho zdvihnút nohou aby fungovalo.Dal som to vymenit znovu za samoštel,spojka zaberala dost od spodu ale predtým to bolo len o kúsok vyžšie hovorím si v pohode ale zhruba za 3 týždne ten pedál klesol ešte nižšie a už som tam \"jednotku\"zaradil nasilu.Niekedy mi išla npr. \"štvorka\" cez zuby a to som pedál pomaly pretlačil cez podlahu.Nemohlo to sposobovat dlhé prípadne krátke lanko?Na povodnom lanku bol spojkový pedál nad úrovnou brzdového a po výmene bol pedal nižšie ako brzdový.Chcem si to vymenit sám len dlžka laniek od firmy ATE čo ponúkajú na Autokelly neni rovnaká jeden typ má dlžku 626mm a druhé 655mm a to ešte neviem aké upatie je na pedál pretože tam neni foto.Najviac sa mi pozdávalo to od Starline s manuálnym nastavením tam je aj foto to upatie na pedál (plastový hríb)zodpovedá ale znova dlžka 626 mm.Momentálne ich nemajú skladom ani na SK ani CZ že až niekedy v polovici júla a ja auto potrebujem do práce.Nechcem preto riskovat ten samoštel že sa to odfajčí znovu.Ešte samotná spojka bola menená pred 2,5 rokom a má zhruba 20 000 km.Lebo mi bolo povedané že na základe toho sa ničí ten samoštel,spojka ide tuhšie ale tak išla aj ked bola úplne new.Bola menená komplet čiže prítlačák,lamela,megáno.Tu je ešte link na tie lanká:http://www.autokelly.sk/#PATH=3345620;4246625;4246670;4247108;4319743;4319749|CT=4|PCT=16|CUR=2|EM=False|PGS=20|PT=0|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0| Budem rád za všetky postrehy Dakujem!

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...