sekaj Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Chlapi jaký olej by jste doporučili do 1.6 Hdi.Jaký by měl mít API apod.Doporučíte 5W-40 či 5W-30? Citovat
MrVain Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 5W40 API: CF/B3 - 96 Total,Castrol,Shell... Citovat
Pe.Tr Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Původně zaslal: sekaj Chlapi jaký olej by jste doporučili do 1.6 Hdi.Jaký by měl mít API apod.Doporučíte 5W-40 či 5W-30? Výrobce doporučuje TOTAL QUARZ 9000 cena 400,- za litr Citovat
MrVain Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 v servise isto 400.-, ale cez internet sa da objednať aj za 288Sk/1L http://olejposta.sk/r_48.html Citovat
sekaj Odesláno 21. duben 2008 Autor Odesláno 21. duben 2008 Tady jsem našel TOTAL QUARZ 9000 za celkem dobrý penis http://www.olfima.cz/inshop/shop.asp?kat=T0010 Citovat
mares Odesláno 21. duben 2008 Odesláno 21. duben 2008 Čtyři z pěti doporučují olej Total Quatrz 9000 5W40. Citovat
KoNG Odesláno 25. duben 2008 Odesláno 25. duben 2008 když jsme tam měl předtím polosyntetiku od Shellu a tedka bych tam dal Total Quatrz 9000 5W40 mužou se uvolnit usazeniny a zasrat olejový systém ? Někde jsem četl že by se to mělo pročistit před použitím plnésyntetiky ale přijde mi to jako blbost ? Citovat
Fakir Odesláno 25. duben 2008 Odesláno 25. duben 2008 Původně zaslal: KoNG když jsme tam měl předtím polosyntetiku od Shellu a tedka bych tam dal Total Quatrz 9000 5W40 mužou se uvolnit usazeniny a zasrat olejový systém ? Někde jsem četl že by se to mělo pročistit před použitím plnésyntetiky ale přijde mi to jako blbost ? Je to blbost, a blbost je i plná- a polosyntetika. Ale přece to tu nebudu psát po tisící prvý, že ne... Nalej tam jakýkoliv olej, který má ACEA A3/B3 (resp. B4) a viskozitu dle své libovůle. Doporučuje-li výrobce Quartz 9000 5W40, tak ho tam dej. Na pojmy \"syntetika\" a \"polosyntetika\" už proboha jednou provždy zapomeňte. Citovat
KoNG Odesláno 25. duben 2008 Odesláno 25. duben 2008 Původně zaslal: Fakir Původně zaslal: KoNG když jsme tam měl předtím polosyntetiku od Shellu a tedka bych tam dal Total Quatrz 9000 5W40 mužou se uvolnit usazeniny a zasrat olejový systém ? Někde jsem četl že by se to mělo pročistit před použitím plnésyntetiky ale přijde mi to jako blbost ? Je to blbost, a blbost je i plná- a polosyntetika. Ale přece to tu nebudu psát po tisící prvý, že ne... Nalej tam jakýkoliv olej, který má ACEA A3/B3 (resp. B4) a viskozitu dle své libovůle. Doporučuje-li výrobce Quartz 9000 5W40, tak ho tam dej. Na pojmy \"syntetika\" a \"polosyntetika\" už proboha jednou provždy zapomeňte. Fajn to jsem chtěl slyšet - víš jak já jsem ještě stará struktura Citovat
pilot Odesláno 27. duben 2008 Odesláno 27. duben 2008 ....můžou se uvolnit usazeniny!!! Jaká to blbost v době dnešních motorů a olejů. Vem to z jiného konce: co dělal doteď ten tvůj olej, že dopustil aby vůbec vznikly \"usazeniny\"??? Přesně jak napsal Fakir:Nalej tam jakýkoliv olej, který má ACEA A3/B3 (resp. B4) U nás v Evropě se ptej na normu ACEA a ne na Americkou API, jinak A3 - nejlepší viskozita pro zážehové motory, B3 - ideální viskozita pro vznětové lehké motory, B4 - popř. E - pro těžké vznětové motory. To, že výrobce doporučuje určitého výrobce, odpovídá dnešním obchodním vztahům. Tak stejně to funguje i u lékaře, když si s tebou už neví rady, tak ti doporučí úplně náhodou z deseti, ale úplně náhodou pohřební službu, kterou náhodou vede jeho brácha!!! Citovat
KoNG Odesláno 27. duben 2008 Odesláno 27. duben 2008 panové díky za vysvětlení už jsem objednal Total Quartz 9000, 5W/40 Citovat
Fakir Odesláno 27. duben 2008 Odesláno 27. duben 2008 Původně zaslal: KoNG panové díky za vysvětlení už jsem objednal Total Quartz 9000, 5W/40 Já taky. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.