Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Manuál klimatizace A/C a AUTO


OK406

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Zdravím všechny jen jsem se chtěl zeptat mam 406 HDI 66 tuším 2000 jen chvili ale zajimalo by mě jaký vliv má klima u tohoto vozu na výkon jezdil jsem s eskortem a tam to šlo poznat při zapnutí a vypnutí klimy ale u me 406 nic takoveho nepozoruji je tedy nezavisla mam takovy typ tedy asi novější co uvaděl na foto přema s velkym displejem ale nejde mi tam PP a ani v konektoru nemam draty smula:myslim dik nováček

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jara.zl

Zdravím všechny jen jsem se chtěl zeptat mam 406 HDI 66 tuším 2000 jen chvili ale zajimalo by mě jaký vliv má klima u tohoto vozu na výkon jezdil jsem s eskortem a tam to šlo poznat při zapnutí a vypnutí klimy ale u me 406 nic takoveho nepozoruji je tedy nezavisla mam takovy typ tedy asi novější co uvaděl na foto přema s velkym displejem ale nejde mi tam PP a ani v konektoru nemam draty smula:myslim dik nováček

Ja teda rozdil poznam, a pokud vim, tak kompresor je u noveho i stareho modelu stejny, jen se lisi ovladani - elektronika, nebo se mylim? :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to poznat i tak,ze kdyz mas nastartovanej motor otevri dvere a zmackni knoflik a/c. mel by si sliset cvaknuti spojky kompresoru a otacky motoru by meli na chvili klesnout a potom se ustalit. kdyz to nerobi treba nemas zadne nebo nedostatek chladiva v klimatizaci. jed si to dat skontorlovat do servisu peugeot nebo do servisu kde plni klimatizace. tam ti zjisti i pripadne netesnosti v systemu jestli to nejak neuniklo. kazdopadne je potreba doplnit klimu priblizne kazde 2 roky. hodne stesti :papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no v lete jeste mohla ale ted nemusi. chladivo tam neni naporad. jeste me napada kdyz se ti rano zamlzi okno nebo ho mas proste zamlzene tak kdyz das tepltu vzduchu na MAX a zapnes a/c tak ti to rychle odmlzi okno a kdyz to skousis bez zapnute a/c tak to bude trvat dil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to asi bude fungovat protože ikdyž mam klimu předchozí den vypnutou tak rano při startu se sama zapne a ten rozdil se zamlžením s a bez je opravdu znát ale asi dám na tebe a jak pujdu do servisu tak to necham prověřit musim co nejdřív už podle PP přejíždím 700km neni moc času a hlavně grošů ale musí se to dat vše prověřit hlaně chci zjistit jestli bude umnět ma jednoka PP ukazovat spotřebu Dik za radu nemam od toho vozu krom techničáků a klíčů skoro žádný rozum tak ho teprve chytám.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako Vám ale mne sa dig. klima ráno zapne vždy keď je rozdiel v teplote nastavenej v interiéri oproti vonkajšej 12 stupňov. Na rozmrazenie predného okna mi stačí zapnúť vyhrievanie predného okna a stým sa rozmrazujú aj spätné zrkadlá. Jediným problémom je u mňa v lete keď zaparkujem na slnku tak mi teplomer ukazuje aj 45 stupňov vonku. tak neviem či je celkom v poriadku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to se me zapina taky. urcite nemuzes mit rozmrazovani predniho okna. to 406 nemeli. to tlacitko co je na paneli klimi je jen pro vyhrivani zadniho okna + zrcatek a pak je tam druhy ktery kdyz zmacknes automaticky se ti zapne A/C, vetrani se prepne do auto a to znamena,ze se ti odmlzuje predni okno presne jak se to tu popisovalo. ve 406 je teplomer na spodku pravyho spatnyho zrcatka. snimani teploty je pak dost ovlyvneno taky poveternostnimi podminkami, rychlosti vozu. 45 je asi moc velkej rozdil :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano je to presne tak ako si to napísal. Ja som sa asi zle vyjadril. Je to auto režim kde sa prepne odhmlievanie /odmlžování/ predného okna. Tento režim mi ale rozmrazí čelné okno aj bočné okná. Ten teplomer mi ukazuje na clp presne podľa vonkajších teplomerov v meste akurát v lete má také "odchýlky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jo to je v poho. vse sa da vysvetlit :) v lete to muze mit proto rozdili ze kdyz stojis tak se to vyprazi na slunicku:cool: a kdyz se pohnes tak se teplomer zacne ochlazovat proudicim vzduchem. takze kdyz ti ukazuje 45 kdyz stojis a pocas jizdy se to stahne na nejakych 35-40 tak je to v poho :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 7 měsíců později...
Původně zaslal: OK406

Původně zaslal: Long

Původně zaslal: OK406

Klimatizace AUTO (digitální či automatická):

Chápu to dobře že si můžu klimatizací i zatopit? Jak už sem tu někde psal, mám nejspíš \"zarostlej\" radiator ( v chalzení byla po minulim majitele jen kaše ), takže bych si v autě udělal teplo aspoň takhle. Jde o ruční klima, jak je tu popsáno výše.

[upravil dne 10.1.2008 Long]

Samozřejmě, že si klimatizací můžeš i zatopit!! A nejen chladit. Pokud ti to špatně chladí, tak si vyměň náplň klimatizace. Cena celkem asi do 1300,-Kč. Ale záleží kde. A hned poznáš, jak je klimatizace ať

A/C (ruční) či AUTO (digi či automatická) dobrá věc v létě i v zimě. Sama ti hlídá danou (nastavenou) teplotu. Takže se používá celoročně!!

No já to uvedu na pravou míru. To že si klimatizací mužeš zatopit je dáno tím že součástí klimatizace je radiátor topení, ventilátor a chladící systém. Někdo chápe klimatizaci jen jako chladící systém, ale v manuálu se píše vždy o celku. Takže pokud máš zarostlý radiátor topení tak si nezatopíš
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...