Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Práce s plexisklem


Fusion

Recommended Posts

Nevěděl jestli spíš autohifi nebo tuning tak to zkusím tady protože třeba někdo dělá v oboru.

Zajímá mě jak pracujete v domácích podmínkách s plexisklem. To co mám já má asi 2 nebo 3mm.

Včera sem zkoušel pár blbostí a byl dost problém si uříznout rovnej kus. Přímočarkou nic, to se taví a praská. Odlamovacím nožem je to opruz a stejnak se to neulomilo tak jak sem chtěl.

Tudíž by mě zajímaly nějaký rady jak řezat, udělat třeba zaoblený rohy apod. Nařadí mám ale nic spešl na plexi.

Ještě sem zkoušel jeden kus horkovzduškou ohnout podle dřevěné formy, to se docela povedlo, leštit taky umím.

[upravil dne 29/12/2007 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to zkoušel přímočarkou a šlo to, ale musí se nastavit pomalá frekvence pohybu pilky, jinak se to právě taví. To samé vrtání. Zaoblené rohy jsem taky dělal přímočarkou podle předtím vytvořené dřevěné šablony. Lze to taky řešit klasickou modelářskou pilkou na balzu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoudaK

A ještě u té přímočarky vyzkoušej předkop toho plátku a nebo otestuj plátek do pilky na železo...

Tak tak. Možná se dělají i plátky na materiál, co je velmi citlivý (myslím tím materiál co se může loupat, je nějak dýhovaný apod.), takže možná ten by udělal to plexi taky. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: BoneDaddy

Původně zaslal: KoudaK

A ještě u té přímočarky vyzkoušej předkop toho plátku a nebo otestuj plátek do pilky na železo...

Tak tak. Možná se dělají i plátky na materiál, co je velmi citlivý (myslím tím materiál co se může loupat, je nějak dýhovaný apod.), takže možná ten by udělal to plexi taky. :papa

Poptat se a nebo otestovat různý druhy plátků.. (druhy zubů,velikost a množství zubů..) A nebo zapátrej v google.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dundee

Já dělil plexi pomocí klasický trafopájky a kraje jsem pak jen zabrousil pilníkem a smirkem do roviny;)

dá sa použiť aj trafopájka.

Mne sa tak marí, že na Zákl. Škole sme používali aj trafo s odporovým vodičom, ktorý sa rozšeravil a potom prehrial materiál a šlo to ako maslom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...