Jump to content
Sign in to follow this  
paya

ET a disky

Recommended Posts

Ahoj,

mám P306, r. v. 1999, motor 1.9D, při propérování nebo při zatížení mi škrtá pravé zadní kolo o podběh. Z příručky jsem opsal následující typ ráfku, který by tam měl být:

5,5 J14 4.24

Může mi to někdo dekódovat? Hlavně by mě zajímalo, jestli to 24 na konci znamená ET 24, mám podezření, že jsou tam disky s velkým ET, tak to dnes sundám a pokusím se najít to na ráfku, jestli mám správné. Guma je 185/65 R14 Polaris.

Díky P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono to je na obou stranách dost natěsno, na té pravé to škrtalo o ten plastový díl (ten jsem ořízl, takže už neškrtá - ale jel jsem v tom jen sám), teď to vypadá, že to mírně drhne i o nějaký úchyt toho gumového dorazu. Zkoušel jsem měřit odklon a sbíhavost, je to prý v normě, kola nevypadají do A a když to stojí na rovině, jsou obě strany stejně vysoko (+/- 3 mm). Až budu někde u servisu, nechám tlumiče proměřit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bohuzel tohle je neduh vsech 306tek, pokud je auto nalozeny tak si pri zhoupnuti vzadu skrtne.. tedy i tehdy kdyz tam mas originalni rozmer, predepsany vyrobcem..:roll lepsi je sehnat kolo s mensim ET misto ET24 treba ET18-20..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a nemáš v čudu zadní ramena nebo silentbloky.já když tam nasadim plecháče(5,5J 14" ET24) ty samé co ty tak to mám úplně v poho.mám tam tak 2-3 cm místa.pneu mám zimní 185/65.a letní mám 7Jx15 ET18 pneu 195/50 a taky sou v poho a je tam ještě tak 1 cm místa.si myslim že budou ty ramena v čudu,pak sou kola do A a škrtaj o podběh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem to včera změřil a pokud ještě umím trochu počítat, tak tam jsou disky s ET 34 - 35 (na disku jsem žádné označení nenašel, ale podle výpočtu to tak je - k dosedací ploše mám z vnitřní strany 120 mm od kraje ráfku). Když jsem vzal plechy, co jsou na nich letní gumy, tak tam mají 109 mm - což by odpovídalo ET 24.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×