Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava tesnici gumy na prahu


mitch.mb

Recommended Posts

Původně zaslal: marco.cz

Původně zaslal: Ladman

Když jsem koncem loňského roku kupoval svou 406-ku, měl jsem obě gumy v dezolátním stavu. Potrhané a u řidiče mi při každém otevření dveří ještě vypadávala. Pídil jsem se tedy, zda se dají sehnat z druhovýroby, jelikož cena se mi zdá víc než přemrštěná. Zjistil jsem, že nikoliv. Navštívil jsem tedy koncesionáře, ale gumy skladem nebyly, tudíž jsem je objednal. Jedna guma přišla asi za týden a druhá za tři týdny. Údajně to posílali z Francie. Když jsem se zeptal, proč neposlali obě najednou, bylo mi řečeno, že je to normální. Mimochodem na obale gum je napsáno Made in Maroco, takže se asi čekalo na zásilku z Afriky. Jinak ty nové gumy mají už příchytky v sobě.

zajímavá "druhovýroba":D nicméně kolik jsi zaplatil ať jsem v obraze také mě to čeká + výměna brzdových destiček a seřízení ručky

právě že se jedná o originál. Cenu už si přesně nepamatuji, ale asi to bylo kolem 1.400,- Kč za obě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Ferry

na stole se mi tu vali jeste zbyle dve prichytky, ktere mi zbyly pri oprave na jare, vyvolavaci cena 4Kc ;)

+ poštovné a balné cca 150,- Kč :D:D:D

Ondy jsem psal, jak jsem sháněl termistor k čidlu vnější teploty. Měli ho v jednou zásilkovém shopu na Žižkově, ale neměli možnost osobního odběru, pouze poštou. Ten termistor stál 9,-Kč a za poštovné chtěli dalších 120,- Kč, což jsem nějak odmítl.

Ja ten termistor sehnal normalka u nas v prodejne s elektronikou akorat mam problem ze k zrcatku nemam draty coz by nebyl problem to bych si natahl, ale nevim kam to mam zapojit pac mam sice displej B a uz i aktivovanej palubak ale v pravym dolnim rohu displeje se mi --- °C nezobrazuje vubec tak nevim jak na to :c( jinak termistory sem si koupil pro jistotu 2 :c)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

na stole se mi tu vali jeste zbyle dve prichytky, ktere mi zbyly pri oprave na jare, vyvolavaci cena 4Kc ;)

Ferry, sice nevím, jestli budu na korábě, ale myslím, že se Ti v peněžence neztratí, tak mi je prosím vezmi a dostaneš za ně BŮRA :mrk:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: Ferry

na stole se mi tu vali jeste zbyle dve prichytky, ktere mi zbyly pri oprave na jare, vyvolavaci cena 4Kc ;)

+ poštovné a balné cca 150,- Kč :D:D:D

Ondy jsem psal, jak jsem sháněl termistor k čidlu vnější teploty. Měli ho v jednou zásilkovém shopu na Žižkově, ale neměli možnost osobního odběru, pouze poštou. Ten termistor stál 9,-Kč a za poštovné chtěli dalších 120,- Kč, což jsem nějak odmítl.

Ja ten termistor sehnal normalka u nas v prodejne s elektronikou akorat mam problem ze k zrcatku nemam draty coz by nebyl problem to bych si natahl, ale nevim kam to mam zapojit pac mam sice displej B a uz i aktivovanej palubak ale v pravym dolnim rohu displeje se mi --- °C nezobrazuje vubec tak nevim jak na to :c( jinak termistory sem si koupil pro jistotu 2 :c)

mám podobnej problém a bylo mi na fóru sděleno, že bych musel vyměnit jednotku BSI za takovou, která měření venkovní teploty podporuje. Zda je to skutečně pravda nevím, ale pokud ano, pochopitelně to nepřipadá v úvahu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Landman: Jojo to nepada v uvahu to si radsi koupim takovej ten uzkej sirokej teplomer co ma vnitrni i venkovni teplotu a pridelam ho pod radio kam by se krasne vesel :c)

to Neon: Z 90% na sraz prijedu a privezu tech 14 co mi zbylo takze za symbolickou tří korunu je tvoje :c)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

to Neon: Z 90% na sraz prijedu a privezu tech 14 co mi zbylo takze za symbolickou tří korunu je tvoje :c)

OK - budeš-li na srazku a budes-li je mit u sebe a budu-li je jeste potrebovat, rad ti za kus tri káble dám ... ;)

ps.: tfuj, to je ale megapodmínková věta - to bych nechtěl překládat do AJ :nevim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

Ja ten termistor sehnal normalka u nas v prodejne s elektronikou .....jinak termistory sem si koupil pro jistotu 2 :c)

Můžeš napsat jeho hodnotu?? My, tedy alespoň já pro 605ku, potřebuji NTC 2k5, ale normálně jsou k sehnání jen 2k2. A jak už jsm někde několikrát psal, tak ten 2k5 má takovou víceméně lineární charakteristiku, na rozdíl od toho snadno sehnatelného 2k2, který je při teplotách pod nulou těžce nelineární. Na grafu, co jsem si kreslil (teplota/odpor) se to dá přirovnat jako téměř rovná linka versus něco jako bumerang. Jaké tedy máš??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: mitch.mb

za symbolickou tří korunu je tvoje :c)

rad ti za kus tri káble dám ... ;)

Ale on nechce tři koruny, čtu-li dobře, chce minci v nominální hodnotě tří korun, tedy né pětikorunu, ale jen tří korunu :P:aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: mitch.mb

Ja ten termistor sehnal normalka u nas v prodejne s elektronikou .....jinak termistory sem si koupil pro jistotu 2 :c)

Můžeš napsat jeho hodnotu?? My, tedy alespoň já pro 605ku, potřebuji NTC 2k5, ale normálně jsou k sehnání jen 2k2. A jak už jsm někde několikrát psal, tak ten 2k5 má takovou víceméně lineární charakteristiku, na rozdíl od toho snadno sehnatelného 2k2, který je při teplotách pod nulou těžce nelineární. Na grafu, co jsem si kreslil (teplota/odpor) se to dá přirovnat jako téměř rovná linka versus něco jako bumerang. Jaké tedy máš??

Jojo mam to 2k2 plus ty pridavny odpory jak se tam psalo neco seriove a neco paralelne ale hodnoty uz nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

Jojo mam to 2k2 plus ty pridavny odpory jak se tam psalo neco seriove a neco paralelne ale hodnoty uz nevim

Jj, tak ty si klidně nech v šuplíku. Jsou ti bohužel na dvě věci. Diskuze o výpočtech jsem taky četl, ale nemůže fungovat něco, co má naprosto odlišné hodnoty. Pokud by ty křivky byly stejné, nebo alespoň podobné, tak jejich posunutí rezistorama do shodné polohy ať už v odporu, nebo teplotě není problém, ale tady jde o naprosto rozdílný tvar. Sežeň si tabulku s hodnotama těch dvou termistorů a nakresli si graf a uvidíš o čem mluvím. Škoda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Hezký!!!!!

Kdy můžu přistavit svého piškotka???

Budu mít jako předseda slevu???

Ale vážně, trápí mě stejný problém, asi se do toho budu muset pustit

Hele předsedo, proč se někdy nezmíníš? :D V garáži v šupleti jich mám zásobu, protože je nejmenovaná tchýně u spolujezdce ukopává s neuvěřitelnou vytrvalostí :( Výměna je otázka sekund (cca 2 sekundy jedna příchytka) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

Původně zaslal: mitch.mb

Jojo mam to 2k2 plus ty pridavny odpory jak se tam psalo neco seriove a neco paralelne ale hodnoty uz nevim

Jj, tak ty si klidně nech v šuplíku. Jsou ti bohužel na dvě věci. Diskuze o výpočtech jsem taky četl, ale nemůže fungovat něco, co má naprosto odlišné hodnoty. Pokud by ty křivky byly stejné, nebo alespoň podobné, tak jejich posunutí rezistorama do shodné polohy ať už v odporu, nebo teplotě není problém, ale tady jde o naprosto rozdílný tvar. Sežeň si tabulku s hodnotama těch dvou termistorů a nakresli si graf a uvidíš o čem mluvím. Škoda

No vis co ja mam stejne smolika pac sice uz mam PP ale na displeji se mi vpravo dole nezobrazuje symbol --- °C takze i kdybych to nekam dodratoval tak nevim jak to zapnout aby se to ukazovalo? Nebo vis jak to zprovoznit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mitch.mb

No vis co ja mam stejne smolika pac sice uz mam PP ale na displeji se mi vpravo dole nezobrazuje symbol --- °C takze i kdybych to nekam dodratoval tak nevim jak to zapnout aby se to ukazovalo? Nebo vis jak to zprovoznit?

V tom ti bohužel neporadím, já řešil jenom tu náhradu čidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...