Jump to content
Sign in to follow this  
RomanP

Jak rozebrat palubku - 205 ?

Recommended Posts

Zdravím.

Už jsem někde zmínil, že mi nefuní topení u 205 1,9D ´92.

Ventilátor je slyšet jak má a intenzitou zvuku zhruba kopíruje polohu na ovladači. Problém je, že z žádného výdechu nic nejde, teda lehký náznak, když nasliním prst a to je sakra málo, protože se v dešti auto mlží a takřka se nedá jet. Pokud pootočím překlápěním směru vzduchu vánek se přesune požadovaným směrem, ale intenzita zůstává stejně bídná.

Víte někdo odkud tedy vítr opravdu vane?

Případně poradíte postup, jak palubku na potřebném místě rozebrat? Je to asi ta nejjednodušší, co byla, jak budíky (pouze palivo a rychlost) a ani nemá ty dva ofuky uprostřed palubky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jsem problém rozlousknul, žádná vypadlá hadice. To snad ani nejde. Přijde mi, že není kde, je to na sebe našroubováno docela poctivě a vše sedí.

Problém jsem našel až po tom, co jsem samozřejmě vše zbytečně rozebral a byla to klapka, která je nad ventilátorem, těsně pod vrcholem trubky, která ústí do motorového prostoru a saje přes tu hroznou punčochu, která se má říkat filtr, vzduch.

Ta byla trvale zavřená, což jsem viděl po sundání motorku topení ďourou nahoru. Její funkčnost ovládá knoflík regulující točky ventilátoru, ten pracuje jak elektricky (spojuje proužky - kontakty), tak i mechanicky tím, že táhlem reguluje klapku. To ale ne v mém případě, knoflík se točí hrozně zlehka a to proto, že se ulomil čep na kterém je nasazen převod na táhlo.

Nemáte to náhodou někdo doma zbytečný? Když tak zkusím vrakáč, zatím jsem klapku trvale otevřel a fouká to báječně, bohužel trochu i když nechci. Teď to neva, ale zima klepe na dveře...

post-0-14109596277824_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkrétně se na něm ulomilo tohle. Asi by to mnohé z Vás napadlo hned při prvním pootočení tím knoflíkem, protože nemá jít takhle zlehka, ale jsem zvyklí spíš na německý novější auta a tak mi to nepřišlo divný, říkal jsem si hold jinej kraj :mrk

post-0-14109596278298_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×