Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaké pneu na Breaka ?


El

Recommended Posts

Původně zaslal: OK406

Podívám se ti,až půjdu ven se psem. Jel jsem s ním a opravdu tak hučet gumy jsem životě neslyšel. To už jsou lepší Barumky, jak píše Olda607. Ty se mi zamlouvají více.

Bohužel je kamarád na dovolené.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pneu, pneu, pneu ... s nimi je to stejně jako s oleji (myslím se značkami) jedna baba povídala a co člověk to názor. Každý si chválí něco jiného. Já bych si například nikdy nekoupil protektory, protože jsem na ně slyšel špatné recenze ze všech koutů, ale na druhou stranu zase znám dost lidí, co je na autě mají a prý pohoda (kdo by si také hanil to, co mu vlastní, že??)... Obecně platí jedna věc a to, že by se nemělo šetřit na nesprávných místech a to si myslím, že se týká výměru pneumatik ve velké míře.

V tomto topicu reaguji především na to, že máš v plánu si koupit MATADORy, se kterými mám špatnou zkušenost. Měl jsem na autech 7 různých značek pneu (Michellin, Bridgestone, Dunlop, Barum, Nokian, Firestone, Matador) a musim říct, že matadory bych už nikdy nevzal. Každá z těchto značek mi seděla lépe (hlučností, přilnavostí, výdrží ...), ale Matadory (nehlučné), ale vydrželi mi jenom asi 10000km a sjeli se na slick, jako u F1 a to jsem je měl na BXku s 1,4 motorem, takže žádná formule. Je pravda, že to je 5 let, ale prostě jim nevěřím. I když stály 900,- oproti např Barumkánm, které stály 1200,-, tak se prostě tato "úspora" nevyplatila ... Je to ale opět zase jeden z názorů, ale mám ho odůvodněný a podložený faktem ... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: omegaalfa

no jelikož pracuji v gumárenství ( ne v servisu, ale v druhé nejvetší továrně na svete a ne nekde u pásu), tak si dovolim tvrdit ze pneumatikám celkem rozumím a jako nejlepsí v soucasné dobe jako letní osobní pneu považujeme Dunlop sp sport 9000.

DUNLOPy prosazuju taky. Na ropisovi jsem měl DUNLOP SP01 a na 406tý mám SP9000 ... luxusní šípový vzorek, ale jsou cenově trošku jinde, než jiné pneu ... ale asi opravdu nejlepší pneu, co jsem kdy měl, otázka ještě jak dlouho vydrží ... Máš zkušenosti i s výdrží? To nemůžu posoudit - zatim jsem na nich najel 1500km a drží :D:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Původně zaslal: omegaalfa

no jelikož pracuji v gumárenství ( ne v servisu, ale v druhé nejvetší továrně na svete a ne nekde u pásu), tak si dovolim tvrdit ze pneumatikám celkem rozumím a jako nejlepsí v soucasné dobe jako letní osobní pneu považujeme Dunlop sp sport 9000.

DUNLOPy prosazuju taky. Na ropisovi jsem měl DUNLOP SP01 a na 406tý mám SP9000 ... luxusní šípový vzorek, ale jsou cenově trošku jinde, než jiné pneu ... ale asi opravdu nejlepší pneu, co jsem kdy měl, otázka ještě jak dlouho vydrží ... Máš zkušenosti i s výdrží? To nemůžu posoudit - zatim jsem na nich najel 1500km a drží :D:D:D:D

S výdrží nevím jak to bude - měli jsme je tu na 4 audi A8 (velmi nesetrne zachazení) a po sezone cca 20000 km a cca 4,5mm se vymenovali - takze na 3 mm by meli vydrzet urcite 30 000. Osobne mám zkusenost s SP sport 2000 ty nejsou tak komfortní spíše sportovní ale vydržej o 20% víc než ty 9000 . Uplna krize je SP Sport max - supr, ale nevydrzi nic (osobní zkusenost - bmw 320d).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak uvidíme ... já těch 30000očekávám -> tzn. necelé 2 letní sezony - uvidíme, co ukáže čas. Jinak ty SP01 a SP9000 by měly být PRÝ (říkal mi to kámoš, co mi je měnil) ze stejného matroše (stejná guma) a na nich jsem najezdil k 15000km a pohodka a ještě minimálně 15tkm zvládnou. Asi to ale bude dost i o stylu jízdy (a ten byl ve 405tce jiný, než v 406tý ;) )...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

Tak uvidíme ... já těch 30000očekávám -> tzn. necelé 2 letní sezony - uvidíme, co ukáže čas. Jinak ty SP01 a SP9000 by měly být PRÝ (říkal mi to kámoš, co mi je měnil) ze stejného matroše (stejná guma) a na nich jsem najezdil k 15000km a pohodka a ještě minimálně 15tkm zvládnou. Asi to ale bude dost i o stylu jízdy (a ten byl ve 405tce jiný, než v 406tý ;) )...

guma - kaucuky jsou vetsinou u jedne znacky (urcite u jedne fabriky) vsechny stejne - rozdil je v ostatnich chemikalijich, kordu a procesu vyroby - takze pokud delaj v jedny fabrice sp01, sp2000, sp 9000 - tak je to vsechno ze stejne gumy ale mozna v sp 9000 bude vice prirodniho kaucuku a mene syntetickeho ve srovnani s sp 2000(lisi se pouze pomery).....ale to vam nikdo nepovi:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: El

Čus všem, pneu. zn. Brigestone Turanza ER 30,které mám na autě od nova dosluhují.Potřebuji od někoho poradit nějaký typ pneu se kterými máte dobré zkušenosti.Ty Brigestonky co mám na autě,to je doslova děs běs,zvláště poslední dobou jsou hrozně hlučné,sjeté jsou od venkovních okrajů do středu pláště a navíc se na nich už od nova dělaljí osekané pložky,jako by byly v háji tlumiče,ale ty jsou v pořádku.Díky těmto ploškám a různým patvarům co na zadních pláštích jsou je jízda v rozmezí 70 -110 km/hod. něco hroznýho hlavně ten hluk.V každým pneuservise,kde jsem byl mi řekli,že je to díky tvrdé směsí ze které,jsou gumy vyrobeny ,tak nevím.Podotýkám tenhle problém mám jen ze zadní nápravou předek je v pohodě.Nerad bych koupil nějaký šméčka co se na nich nebude dát jezdit.Na zimu mám GY ug 7 a úplně v pohodě (odjeto dvě zimy).Zatím díky za typy:papa

Tak co, už padlo nějaké rozhodnutí, nebo pořád bádáš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mares

Původně zaslal: RychJ

Mám tam Pireli P7 205/55 R16 a max spokojenost...Tiché drží na vodě a naprosto perfektně na suchu...Auto je jak na kolejích...:roker

Dle tvého názoru jsi oproti předchozím pneumatikám spokojen.

Ano, opravdu spokojen...

Jen ted řeším co na zimu....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zimní pneumatiky PIRELLI WINTER 190 SNOWCONTROL a mohu konstatovat, že lepší zimní pneumatiku jsem nikdy neměl.:potlesk

Časem budu nucen koupit letní pneu a uvažuji o Pirelkách.

PIRELLI P6 - pro běžné ježdění

PIRELLI P7 - pro sportovní jízdy (údajně není tak dobrá jako P6)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mares

Já mám zimní pneumatiky PIRELLI WINTER 190 SNOWCONTROL a mohu konstatovat, že lepší zimní pneumatiku jsem nikdy neměl.:potlesk

Vsadil bych se, že jsem někde na diskusi zde (možná jinde) četl, že dotyčný větší šmejd než Pirelli 190 snowcontrol neviděl.

Prostě co člověk, to názor.

Já bych byl se svými Dunlopkami Sport 300e také spokojen, kdyby nebyly křivé a nevibroval mi kvůli nim volant (ještě neověřeno, ale na 99% to tím bude) Na vodě, na suchu, drží jako přibité. Možná jsou hlučnější, ale to nemohu objektivně posoudit.

Naopak ne příliš spokojen jsem byl na svém předešlém autě s (asi Debica) univerzálními - celoročními. Na tuhém sněhu ok, v sněhové břečce katastrofa, na vodě slušné, hladká mokrá silnice=katastrofa, na suchu ok. Ten sníh a břečku bych bral, ale klouzání na mokru mi dost vadilo. Univerzály bych znovu nekoupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že o pneumatikách je hodně těžké se bavit, která je ta "dobrá" Je to stejné jako se značkou auta...Každý má svůj názor a moc si na něj nenechá sáhnout...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

PS: zrovna ty Turanzy si vybral jeden pracovník jako "zaručeně nejlepší". No - mám se s ním hádat? Takhle je spokojen, že má, co si vybral.

[upravil dne 12.8.2007 P607Olda]

Byl jsem se podívat na ty Turanza, byly koupeny na jaře, najeto asi 20 000 km. Bohužel už odcházejí. Ty příčné zářezy na stranách běhounu jsou asi o 2 mm mělčí, než podélné drážky. Takže podélné mají ještě asi 4 až 5 mm, ale ty příčné už jsou jakoby "na výměnu". No, na podzim půjdou do šmelcu, takové kousky už na jaře neobujeme.

Podobná vlastnost je i na zimních Kumho - nestejná hloubka vzorku vede k tomu, že se brzy musejí vyhodit.

Ještě poznámka na téma : hloubka drážek u nových pneumatik: všimli jste si, že zimní mají hlubší drážky než letní? Takže, i když se sjíždějí rychleji (což jsem v praxi nepozoroval), tak vydrží stejně dlouho. Dojetí nízkého vzorku samozřejmě v létě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...