Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vlečení auta


Ticcino

Recommended Posts

Původně zaslal: purkmistr

no já sem táhnul renaultem Safránem 2,5TD renault Espace právě tím natahovacím lanem cca 20km přez město a mimo a natahovaci je úplně na pi*u!!! vydrží ale nikdy nevíš kdy je to naplé a pořád ti to cuká :grr:grr:grr každá křižovatka. raději věřím tomu se špuntíkama a navíc ti karabiny nepoškrábou oko a nárazník jak se kroutí při napínání a povolení.

s tim natahovacim lanem mam stejnou zkusenost, je to vazne uplne na pi*u

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Když hodně dupneš na brzdu a auto vzadu má nějakou hmotnost, tak se i z velice dospělé tyče dá vytvořit nádherný "ohnout" - na vlastní oči jsem tuto příhodu viděl u Děčína, kde se takhle tahaly dvě TATRY (zadní zjevně na silnici dlouho, dlouho nebyla) a když si přední 815ka z prudšího kopce přibrzdila, zadní 813 8x8 sklopka se rozhodla jít jinou cestou a zastavila cca o 1,5 m vlevo vedle tažného auta. Jel jsem proti v Ducatu a veselo mi opravdu nebylo.

[upravil dne 22/7/2007 Medvěd]

mne sa zdá že keď sa ťahajú nákladné autá alebo BUS tak by mali mať prepojený vzduch aby brzdili naraz spolu a nestalo sa to čo tam píšeš aspon si to myslím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mirec.dk.406

Původně zaslal: Medvěd

Když hodně dupneš na brzdu a auto vzadu má nějakou hmotnost, tak se i z velice dospělé tyče dá vytvořit nádherný "ohnout" - na vlastní oči jsem tuto příhodu viděl u Děčína, kde se takhle tahaly dvě TATRY (zadní zjevně na silnici dlouho, dlouho nebyla) a když si přední 815ka z prudšího kopce přibrzdila, zadní 813 8x8 sklopka se rozhodla jít jinou cestou a zastavila cca o 1,5 m vlevo vedle tažného auta. Jel jsem proti v Ducatu a veselo mi opravdu nebylo.

[upravil dne 22/7/2007 Medvěd]

mne sa zdá že keď sa ťahajú nákladné autá alebo BUS tak by mali mať prepojený vzduch aby brzdili naraz spolu a nestalo sa to čo tam píšeš aspon si to myslím

No ono pokud je ten bus nebo naklaďák bez tlaku tak je zabržděnej, takže nějak tak to asi musí být, a nebo ho musejí nějak odbrzdit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to co psal Medved je jasny-zadni vrak bez motoru=bez brzd i bez serva,u 8x8 se to da tezko utahnout,proto vybocil. jel jsem nekolikrat na tyci:D, jak vpredu,tak vzadu i bez motoru a to je pak makacka:grr. kdyz jde motor brzdi oba!!! klidne jsme i predjizdeli,prece se nepotahnem za avii:aut

nakladak se bud musi propojit s taznym autem,pak je to jako vlek, jen ridis, nebo se musi spec.sroubama stahnout brzdovy valce,mechanicky to odbrzdit a modlit se ze to ubrzdi jen jedno.:mrk

nejlepsi u nakladaku je odtah,nadzvedne predni osu,propuji brzdy a vali.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ticcino

No však. Když jsi na laně, tak se taky snažíš, aby lano bylo kolmo k vlečenému i vlečnému autu.

no jo to ale neni rozhodne vse, kontrola nejen kolmosti, ale neustaleho napnuti, dale brzdeni tazneho vozidla s kopce, takteze pred semaforem s cervenou a tak dal, vetsina tehlech docela nelehkejch veci ti s tou tyci odpada, presne proto bych v zivote na lano nevzal nikoho koho neznam a u koho nevim jak jezdi a zda je schopen logicky uvazovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příhoda na laně 2 (nikoli moje, ale oba aktéry důvěrně znám)

Pracuju už od roku 92 v distribuci knih a tam se stala tahle příhoda. Jeden kolega jezdil jako zásobovač regionálních střediskových meziskladů a na čtvrtek mu vycházela Ostrava - tu jezdil tak, že si už ve středu naložil, ve 4 ráno vyjel a cca v půl páté dorazil na dvůr firmy. Tento tehdy 22 - ti letý mladík jezdil v Ivecu Turbodaily. Druhý kolega vyjel ráno z Prahy úžasnou, téměř ROK starou Š 1503 TAZ prodávat knihy a odpoledne volal, že stojí ve Světlé nad Sázavou a že zřejmě odešla převodovka. Takže když Honza s Ivecem dorazil na firmu, dostal bojový úkol sjet ještě do Světlé a dotáhnout Láďu. Tož tedy Honza vyrazil, Láďu dotáhl na dvůr, velice rychle odvázal lano a zmizel.

Druhý den ráno přišel k Láďovi (45 letej chlap), bouchl ho do zad a s úsměvem mu řekl: "Tak co, vole, 130 ta tvoje troska eště nejela, viď? To víš, já měl rande a Ty si klidně zkysneš v takový p*deli." Byla z toho skoro rvačka, protože ten Láďa viděl cca 3 m před sebou velký žlutý zadní vrata Iveca a víc už nic a prý mu bylo divný, že občas předjížděj i osobáky (samozřejmě ho táhl po dálnici, že). Vzhledem k tomu, že mu nešla převodovka, na tachometr ani nekoukal a od té doby se tihle dva nějak neměli rádi.

[upravil dne 23/7/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s vlečením aut mám tolik zážitků,že už by to bylo skoro na napsání knížky.Třeba jsem táhl se svým dědkem(pež.405)přes kopce z Kunštátu do Přerova skoro 100 km tranzita na laně a to bylo fakt něco,nebo docela dobrý bylo taky jak jsem jel do Brna s LIAZKOU pro tchána,kterému se tam na druhé LIAZCE vysypala spojka a až na místě jsem zjistil,že jsem vzal jinou tyč,měli jsme každý jinej závěs a šlo to dát jedině obráceně(on vepředu a já vzadu),takže jsem ho až do Přerova TLAČIL před sebou.Viděl jsem jenom jeho plachtu jinak nic bylo to fakt moc dobý.Naposledy jsem v únoru táhl klukovi z Milevska 300 km favorita.Na to jsem si ale vyrobil tyč .Z jedné strany vymyšlená specialita,která jde dát přesně do tažnýho oka,z druhé tlama z vozíku,aby to šlo na tažný a mezi tím 2.metry trubky pruhované podle vyhlášky.Jel jsem jak s trochu těžším vozíkem.Asi 2 km před koncem nás zastavily švestky,prý jim bylo divný jak můžeme jet tak blízko za sebou.Prohlídli si to a pustili nás dál bez problému.Táhlo se to super,s lanem nesrovnatelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jednou jsem takhle viděl, jak mládenci táhli Volhu, docela pěknou ale bez značek.

No docela dlouho si tam s nima policisté povídali.

A s taháním - byl jsem tahat BMW, nějaký starý 20 let, to auto nemá tažný oko, takže za nosník. Blbý bylo, že při tom tahání tam maník přejel prázdnou pneumatiku a namotala se mu do blatníku...

A pak, když jsme to auto chtěli roztlačit - nešlo to. No aby to šlo, když tam nechal kvalt...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...