Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Folie na skla


Kamart

Recommended Posts

K poskriabaniu folie moze samozrejme dojst najma vtedy, ak mas bordel na cistiacich gumickach ci na tom semisi co chrani okno pri zatvarani. Je treba to obcas precistit staci tlakom vody. Folia nieje sklo preto je to nachylnejsie k poskrabaniu ale to su naozaj minimalne poskodenia a je zriedkave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kdo

(např. noname folii v jednom kuse na zadní sklo nepoložíš).

[upravil dne 21.11.07 Kdo]

Polozis, FABIA 1.2 HTP sklo ven, na stul na hadry a polystyren, cely namocit, mejdlovou vodou, polozit folii, rozvaleckovat - rozmazat hadrem, nechat uschnout, orezat, vratit sklo do auta :) cely den a jeste kousek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

Původně zaslal: JoseA

Taky sem si kdysi lepil folie na škodovku boční skla, zadní nee, ale noname a hlavně zrcadlové, sice se mi to celkem podařilo a bubliny tam byly minimální v jednom rohu co šly vidět až uplně z blízka, ale večer to bylo o život s tím jezdit, přes den je světlo zvenku, takže folie je zvenku zrcadlo, zevnitř vidíš, ale v noci je to naopak, venku je tma a v autě svítí budíky atd.., takže ve všechn sklech sem viděl odraz osvětlení interiéru apod, takže co křižovatka, tak dole přední okna, rozhlédnout se, rozjet a pak zase zavřít. No hrůza, naštěstí šlo auto brzo na prodej a nového majitele sem na to pořádně upozornil. Další auto (favorit) sem si chtěl taky zatmavit, ale už sem zvolil jenom černé folie tuším s 70% propustnosti světla, což bylo mnohem lepší a šlo přes ně vidět dobře i večer, přes den někdo nepoznal, že tam folie jsou. Zadní sklo sem chtěl taky udělat, na fáčku vypadá rovně oproti staré škodovce 120, ale bál sem se to dělat kvůli poškození vyhřívání kdybych musel folii trhat dole, tak sem to zkusil nalepit z venkovní strany. Z jednoho dílu nebyla šance, sklo je dost kulaté ikdyž vypadá na první pohled rovné. Tak ze třech dílů to celkem šlo, spoje byly vidět až při bližším pátrání a vypadalo to dobře, ovšem zvenku ta fólie byla po půl roce poškrábaná od stěrače, prachu, umývání atd... tak šla dole. Ale za další asi rok provozu byly i ty přední fólie dost poškrábané od stahování oken a docela i vybledly. Pak šlo auto taky na prodej. Jinak policajti měli problémy jenom jednou že sem něměl atest na fólie (na favoritu), ale vyřešilo se to domluvou, příště prej 500Kč, ale žádné příště naštěstí nebylo a auto šlo pryč. S tou škodovkou, kde sem měl zrcadlové mě chytli dvakrát, ale vždy v noci a to sem už zdálky když sem je viděl stahoval rychle všechny okna a kupodivu malých trojúhelníčkú si asi nevšimli, nebo dělali, že to nevidí. Teď bych si chtěl fólie na svoji 306 sedan taky pořídit, ale sám bych to už nedělal, protože zaprvé je problém se zadním sklem, zadruhé fólie bez homologace za pár korun jsou nekvalitní - vyblednou a poškrábají se, a za třetí je tady zmiňovaný problém s homologací. Ale docela by mě zajímalo, jestli ty profesionálně montované fólie vydrží dlouho stahování oken a nepoškrábají se tím, hlavně v zimním provozu, kdy je fólie zmrzlá a křehká.

:super lol, tak to jsem se fakt nasmál :-D Jestli tohle nejni ftip, tak už fakt nevím

:D jen bych dodal, ze profi folie proste vydrzi, a neposkrabou, mlada je ma na 406 a uuplne v pohode...

jen problem = couvani ve tme, a spatny spateckovy svetla :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: killer

Chtěl bych se zeptat jak správně (nebo co nejlepe:myslim)vytlačit vodu s pod folie při lepeni.Jde my hlavně o zadní boční okno (když je vyndaný) a zadní okno.Myslim něco jako třeba takhle:

vytlacit vodu, no a mas uz foliu vyhriatu a prisposobenu oknu? pokial ano, tak tu vodu treba najprv vytlacit sikmo cez stred a potom uz uvidis ako ti to pojde dalej. Treba na to pouzit makku stierku z gumy. Nemusis hned vytlacit vsetku vodu, aj tak by sa ti to nepodarilo. Staci ked to spravis na dalsi den a este je dobre nechat auto na slnku aby sa voda vyparila, folia sama prilahne na sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: slavco25

Původně zaslal: f3Rd@

spis vytlac bublinky nez vodu.. :myslim

jinak vytlacoval bych od stredu smerem ven.

nie bublinky ale vodu, pretoze okno aj foliu musis pred aplikaciou namocit, aby si foliu mohol posuvat a aby sa ti neprilepila skor, ako ju budes mat zrovnanu.

No tak ale ta voda se ti vytlaci s tema bublinkama a zbytek vyschne na slunicku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Bych řekl spíš jarovou vodu nebo okenu ne? Já sem folie na skla nikdy nelepil ale s reklamou to tak je.

A co to radši nalepit větší a zaříznout až po uschnutí? To mě přijde jednodušší...

Foliu si vyrezes z vonku, nemusis ju rezat az okolo tesniacej gumy, staci aby ti presahovala tie cierne bodky okolo zatmavenia okna /zadne a male bocne okna s ciernym okrajom/. Okna na dverach musis orezavat na tesno, najlepsie aby ti folia vosla az pod tesniacu gumu. Ja pouzivam na lepenie detsky sampon Johnsons baby. Nezanechava ziadne stopy na caluneni, neobsahuje ziadne drazdive prisady. Na 1liter vody davam takych 5 - 6 kvapiek samponu, nepotrebujes tam mat penu, iba mazlavy povrch na okne.

[upravil dne 7.5.2008 slavco25]

[upravil dne 7.5.2008 slavco25]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

Podle mne je nejlepší si to nechat nalepit. Záruka, homologace......

Za celou 307 SW včetně předních bočních jsem dal 4500 a mám klid.

Moje řeč než se stím drbat :)

EDIT: Mě to čeká do 14dní to foliování včetně výměny čelního skla za lepší než to čirý co tam je z výroby :D

[upravil dne 11.5.2008 KoNG]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdar chlapci...dúfam, že ma slavco25 pravdu, nakolko som si dnes nalepil folie (ale iba na zadné bočné)...zadné velké nechám odborníkovi...ale celkom to vyšlo...treba sa s tým len trošku pomaznať a nestrácať nervy :-DDD...akurát mi ostali nejaké malé bodky, ktoré predpokladám, že po odparení vody by to zajtra malo zmiznúť..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tomasi1

zdar chlapci...dúfam, že ma slavco25 pravdu, nakolko som si dnes nalepil folie (ale iba na zadné bočné)...zadné velké nechám odborníkovi...ale celkom to vyšlo...treba sa s tým len trošku pomaznať a nestrácať nervy :-DDD...akurát mi ostali nejaké malé bodky, ktoré predpokladám, že po odparení vody by to zajtra malo zmiznúť..

tak len dufam, ze si okno pred lepenim poriadne vycistil a to myslim naozaj poriadne, ja to robim takou spec. skrabkou na okna, ktora vsetky drobne necistoty odstrani. Inac ti tam moze ostat prach a podobne veci, ktore uz po nalepeni neodstranis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: KoNG

Původně zaslal: XDanielS

Podle mne je nejlepší si to nechat nalepit. Záruka, homologace......

Za celou 307 SW včetně předních bočních jsem dal 4500 a mám klid.

Moje řeč než se stím drbat :)

Nazdárek :papa

tak tak, taky jsem si je nechal nalepit odborníkem, s homologačními štítky + kartička a vyšlo mě to na 3000,- Kč 6x boční skla (v mém případě zadní zatmaveno od výroby:D)

A proč tak výhodná cena? Protože ten týpek to dělá většině sklo servisů a jiným společnostem na Karvinsku :mrk a tí si přihodí dokonce až 100% navíc :grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: XDanielS

Podle mne je nejlepší si to nechat nalepit. Záruka, homologace......

Za celou 307 SW včetně předních bočních jsem dal 4500 a mám klid.

naprosto souhlasím......kdysi jsme to dělali s mladou na 120,byly to noname,a ta drbačka s tím..... no šílený........boky dobrý....ale zadní sklo........to byla aláhova pomsta:bacha.........už nikdy více:bojim.....radši si připlatím,budu to mít perfektní a ještě s atestem:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...