Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak postupovat při prodeji?


Guest MMMMM

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Pokud prodáváš auto do jiného reg. místa, nebo třeba i do stejného a děláš pouze odhlášku, je k tomu vyžadován TP, ORV a doklad o pov. ručení. Neplatí se nic, vyplňuje se změnový formulář, kam se napíšou iniciály nového majitele.

Nový majitel si uzavře svoji pojistnou smlouvu, nechá udělat evidneční kontrolu (už na své jméno), a u svého úřadu přihlásí (vyplní přihlášku k registraci, a zaplatí 800,-), zde také odevzdá původní ORV (a reg. značky, pokud to jde do jiného kraje), dostane nové.

Do tohoto postupu je nutno vkloubit následující fakta:

1. na úřadě prodávajícího budou chtít k odhlášce nejen TP, ale i ORV a doklad o pov. ručení, takže když s nimi předtím kupující odjede, tak je buď musí zase přivézt nebo poslat zpět poštou.

2. pokud kupujícího necháte odjet bez odhlášky a s vaší pojistkou, a on někde něco provede, likvidovat se to bude z vaší pojistky...

3. doklady předepsané pro provoz auta jsou ORV a doklad o pov.ručení, žádná kupní smlouva nic nenahrazuje, ať je na ní napsáno cokoliv. Že to policajti nehrotí je věc jiná, ale dané je to jasně. Stejně tak nějaké kopie nemají váhu vůbec ničeho.

Tzn. ideální je, když nový majitel odjede už s odhláškou a se svojí pojistnou smlouvou. Pokud to nejde, tak je třeba buď jet s ním, a ORV s pojiskou si vzít zpět, nebo si to od něj nechat zpět přivézt, nebo použít služeb pošty, kurýra atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majitel si kupuje nové auto u BMW. BMW prý všechno zařídí, nechám jim TP aj. a oni se prý o vše postarají. Já budu mít kopii malého a velkého TP.

Vím že to není dobře ale co naplat (je to z ČBudějovic do Chomutova)

Kda musím vozidlo zákoně pojistit?

Před evidenčkou a před tím než půjdu pro značky? Ale jak to pojistím, když nemám značky?

[upravil dne 29.6.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majitelem už bude fyzická osoba na kterou to přepíše leasingovka od 1.7.2007.

On bere nové auto od BMW na další leasing. Ty prý udělají vše potřebné. Přijdeme tam a oni mi prý udělají kopii malého TP a já odjedu do severních čech. O odhlášení se postarají oni. Ale kdyby mě zastavili policajti tak dostanu pokutu, protože nemám originál malý TP. Musí oni mít když odhlašují malý TP, nestačí jim pouze velký? Že bych odjel s malým a oni by to odhlásili a poslali mi potom velký TP?

A co já udělám jako první u sebe?

Evidenčku a pak to pojistím a pak na policajty pro značku. Pojišťovat to tedy nebudu na svou značku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejdřív si zaplatíš povinné ručení (můžeš ještě před koupí uzavřít na VIN a původní RZ, až dostaneš novou, jen změníš údaje).

Při odhlašování podle mě origo OTP nepotřebují, auto bez problému odhlásí pouze s velkým techničákem, Ty pak OTP odevzdáš až budeš auto přihlašovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

...Při odhlašování podle mě origo OTP nepotřebují, auto bez problému odhlásí pouze s velkým techničákem, Ty pak OTP odevzdáš až budeš auto přihlašovat.

Za prvé už neexistuje žádné OTP, tzv. "malý techničák" je ORV. A na většině míst jej k odhlášce naopak vyžadují, takže když tam přijdeš bez něj, tak tě leda vyhodí a žádnou odhlášku neudělají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když původní majitel odhlásí auto, tak mu vezmou malý TP? Myslel jsem že bychom to tam odhlásili a já bych jel s malým TP legálně ale pokud ho při odhlášení vezmou, tak tím nic nezískám.

[upravil dne 30.6.07 MMMMM]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MMMMM

Když původní majitel odhlásí auto, tak mu vezmou malý TP? Myslel jsem že bychom to tam odhlásili a já bych jel s malým TP legálně ale pokud ho při odhlášení vezmou, tak tím nic nezískám.

[upravil dne 30.6.07 MMMMM]

Nevemou.. Jen do velkého TP napíši tebe jakou budoucího majitele.. Ty jsi to předem pojistíš podle VIN, klidně můžeš i napsat RZ (pak se jen pojištovně nahlásí změna). On to odhlásí, ty dostaneš velký i malý TP, značky si necháš i kdyby se měnil kraj (odevzdáš je ty při přihlášení vozidla..) Pak si zajedeš na evidenční kotnrolu, na úřad to přihlásit a je to..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Takpodle výše napsaného mám možná jeden problém: prodávám 205GTI a v TP mám napsáno číslo ORV, řekněme BAD123456, ale ORV má ve skutečnosti číslo BAD123457. Tak co teď s tím? Na úřadě udělali chybu a nikdo si toho nevšiml, včetně mě. Nemůže nastat nějaký problém při přehlašování? Jde to do jiného okresu. Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trvalé bydliště jsi změnil v rámci jednoho ORP, nebo úplně jinam? Pokud k jinému úřadu, tak to budeš muset na odhlášku tam, protože tam se změnou bydliště poslali i auta. Chybu v čísle ORV bych neřešil, toho si pravděpodobně nikdo při vracení nevšimne, a když, tak se to ukecá na tu chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...