kasitaxi Odesláno 23. leden 2007 Odesláno 23. leden 2007 Ahoj. Pokud sem přehlédl správné téma,tak mě tam prosím odkažte. Mám problém asi s olejem v převodovce.Při vychladlém oleji nelze téměř řadit.Máte s tím někdo zkušenost? Citovat
Ferry Odesláno 23. leden 2007 Odesláno 23. leden 2007 jak je starej, kolik ma prevodovka najeto ? pokud je to u starsiho auta, vymenou oleje nic nezkazis [upravil dne 23/1/07 Ferry] Citovat
kasitaxi Odesláno 23. leden 2007 Autor Odesláno 23. leden 2007 No je to 1,9D,ale převodovka je z nějakého benzínu.Nevím jak se chovala před na montováním.Olej sem vyměnil hned po namontování. Zkusím se podívat po nějakém lepším oleji.Dík Citovat
Ferry Odesláno 23. leden 2007 Odesláno 23. leden 2007 Původně zaslal: kasitaxi No je to 1,9D,ale převodovka je z nějakého benzínu.Nevím jak se chovala před na montováním.Olej sem vyměnil hned po namontování. Zkusím se podívat po nějakém lepším oleji.Dík aha, takze uz to leze, prevodovka je koupena a menena a navic z jineho typu motoru, hmm. kde jsi to kupoval na vrakaci ? je mozny ze byla spatna uz kdyz jsi ji kupoval Citovat
vix Odesláno 23. leden 2007 Odesláno 23. leden 2007 nebo můžou být v háji řadicí tyče - ty bych zkusil namazat, a olej v převodovce vyměnil (vazelína + olej .. cca 500 Kč). Ale je to docela síla, dávat na diesela převodovku z benzína - už proto, že jsou úplně jinak odstupňované, dokonce 4000 ot/min u dieselu je jiných, než 7000 u benzínu. Citovat
vix Odesláno 23. leden 2007 Odesláno 23. leden 2007 kasitaxi - co jsi nalil do převodovky za olej ? Citovat
oni Odesláno 23. leden 2007 Odesláno 23. leden 2007 kdyz se to tema tu rozjelo,muzu se zeptat kolik presne oleje a jaky olej do me 306 1.4 rok 97??dekuji,predpokladam ze se nalejva otvorem jak je cidlo na zpatecku,ale kde se vypusti!taky kdyz mam studenej olej takl ty kvalty strasne skacou jakoby!!dekuju! Citovat
Supersonic Odesláno 25. leden 2007 Odesláno 25. leden 2007 Mám stejnou otázku jako Vix!! Jaký jsi tam nalil olej??? Ono totiž né každý je ten ideální. Neměl by být moc aditivovaný (spíš vůbec) a pak by jsi se měl řídit podle SAE (viskozita) a API (výkon). Já osobně bych doporučil SAE 75W - 140:papa Citovat
oddie Odesláno 25. leden 2007 Odesláno 25. leden 2007 Olej pro tyhle starší převodovky je předepsán 75W-80W API GL4+. Na rozdíl od motoru je převodovka na olej dost háklivá, a zničených převodovek použitím nesprávného oleje už jsem viděl celkem dost. Citovat
Supersonic Odesláno 25. leden 2007 Odesláno 25. leden 2007 Díky Oddie, na třídu GL jsem zapoměl;). GL4 je nejlepší pro klasické ručně řazené převodovky:super Ale na třídu GL fakt bacha, protože třeba GL5ka dost snižuje tření a to není dobré pro synchronní kroužky:bojim Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.