Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kam na výlet v ČR


Recommended Posts

  • O 1 rok později...
  • O 7 měsíců později...

JJ taky můžu doporučit jižní čechy

Byl jsem s manželkou v Trhových Svinech takový střed kde jsme se všude chtěli podívat, tak jsme to na kolech mněli všude kousek.

Pokud máte rádi památky a přírodu, tak je to tam super.

A můžu doporučit POŘEZANY u Českých Budějovic je tam muzeum veteránů.Osobní i nákladní auta motorky i kočáry za koně a spoustu předválečných věcí.

A těch (FRANTIKU)co tam jezdí:D:D:D Jeden Peugeot vedle druhého.

No jo je to blíž k Francii.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ladosak

JJ taky můžu doporučit jižní čechy

Byl jsem s manželkou v Trhových Svinech takový střed kde jsme se všude chtěli podívat, tak jsme to na kolech mněli všude kousek.

Pokud máte rádi památky a přírodu, tak je to tam super.

A můžu doporučit POŘEZANY u Českých Budějovic je tam muzeum veteránů.Osobní i nákladní auta motorky i kočáry za koně a spoustu předválečných věcí.

A těch (FRANTIKU)co tam jezdí:D:D:D Jeden Peugeot vedle druhého.

No jo je to blíž k Francii.:D

jj, Pořežany jsou kousek od Týna nad Vltavou a kousíček od Purkarce, kde je vorařské muzeum, které je i unás v Týně n/.Vlt.. Jinak Peugeotů je unás dost:super !!! Pro znalce rally, tak tudy vedla RZ rally Vltava a Šumava a to až ,,zadem\" na Hlubokou směr Hrdějovice!!! Nádherná trať = zatáčky, horizonty no prostě parádička. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Rád bych doplnil, že od posledního mého příspěvku, máme od loňského roku vybudovanou novou cyklostesku z Týna nad Vltavou přes hněvkovickou přehradu do Litoradlic - Purkarec - Hluboboká nad Vltavou - České Budějovice. Ale i další cyklostezky tu máme ;):super.

Může to potvrdiz člen švejk, kterým jsme během komorně-pracovním minisrazu vyzkoušeli ze dne 30.6.2012. Takže i cyklisté si užijí. Hlavně, pokud má někdo rád kopce, tak z hněvskovické přehrady do Hluboké nad Vlt. jsou opravdu ,,stoupáky\":super:o, hrůza!!!

post-7387-14109629313196_thumb.jpg

[upravil dne 5/2/13 14:53 od OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Rád bych trošku oživil toto téma. Je začátek léta a mnozí se rozmýšlejí, kam se zajet podívat třeba jen na jeden den a nebo více dnů.

Od doby, kdy jsme založil téma, se u nás ve městě a v okolí mnoho změnilo. Ať k dobrému či k horšímu. K lepšímu bych hlavně přiřadil otáčivé hlediště. Možnost koupání v řece, rybolov, cyklostezsky, různé památky např. Starý (železní most) a mnoho dalších věcí. Bohužel, i u nás se vyskytují nesmyslné stavby a nebojím se říci, že naši radní, místo, aby nechali zaběhnuté a logické věci, tak je mění, což stěžuje návštěvním města orientaci a dopravu. Jde hlavně v poslední době množící se nesmyslné a d.b.lní jednosměrné komunikace. A hlavně nesmyslný druhý kruhový objezd na místě, kde nikdy nebyla dopravní nehoda a křižovatka byla velice plynulá a bezpečná! Bohužel se taky postavilo otevřené koupaliště, kdy radní nedali na názor obyvatel, aby se zastřešilo (JETE by investovala + dotace). Takto nelogické věci se dějí i v jiných městech a obcích ČR. I přes toto všechno chci poukázat, že i v Jižních Čechách je příjemně, díky přírodě i památkám. Namátkou uvedu např. rozšířenou ZOO Hluboká nad Vltavou .  Stačí se podívat do mapy ;) na okolí a další města.................

post-4390-0-06529900-1434456225_thumb.jp

post-4390-0-12659500-1434456250_thumb.jp

post-4390-0-38298700-1434456260_thumb.jp

post-4390-0-87319700-1434456409_thumb.jp

post-4390-0-30127900-1434456461_thumb.jp

post-4390-0-99949000-1434456507_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu se na něco zeptat? Nevím zda budeš znát odpověď, ale už podruhé se mi nyní stalo, že je hovořeno o otočném hledišti parkového divadla. Naposledy to bylo v nějaké televizní soutěži, kde bych díky tomu vybouchl. Znám jedno a to v zámeckém parku V Krumlově. A tak jsem v duchu také odpověděl. A ouha správná odpověď byl Týn nad Vltavou. Takže moje otázka. To je jiné a nebo to tam přemístili z Krumlova, protože tam byly neustálé boje s UNESCO?

Díky.

A také díky za upoutávku, hned mám nápad až pojedeme na jih kde se zastavit. Kdysi jsem tam byl když jsme jeli Vltavu

Upraveno uživatelem MotoMoto
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji Ti MotoMoto za dotaz a moc rád Ti na něj odpovím:

otáčivé hlediště je opravdu u nás v Týně nad Vltavou okres České Budějovice. Bylo postaveno divadelním spolkem Vltavín již před rokem 1989. Vím, jaký mám namysli pořad (Pekelná výzva).

 V České Krumlově je také otáčivé hlediště, které je v zámeckém parku a vede nesmyslní boj s UNSCO o jeho odstranění = památkáři. Toto hlediště je mnohem větší, než máme u nás. Pokud by si měl Ty, ale i někdo jiný zájem, tak můžete klidně přijet se podívat. Škoda, že to máš například ty MotoMot tak daleko :( .Silnice máme nové, tak cesta bude ubíhat dobře. Mohu jen doporučit :super . Je to opravdu nevšedni zážitek. Osobně mohu doporučit spolek Vltavín. Ale i další divadelní (hostující spolky) jsou dobrý!!! Každý je vítán. Ano, je to jediné otáčivé hlediště na světě, které si postavili sami divadelníci v akci ,,Z" (starší členové P-C vědí, co byla před rokem 1989 akce ,,Z").

Otáčivé hlediště v Týně nad Vltavou se nachází na původním místě, kde stál Týnský hrad. Nejedná se o parkové (zámecké) divadlo. V současné době jsou to Bedřichovy sady.

Snad jsem odpověděl na tvůj dotaz. Takže v ČR (v ČSSR) jsou dvě otáčivá hlediště : Č. Krumlov = velké v zámecké zahradě a druhé= menší v Týn nad Vltavou na místě Týnského hradu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Prosím O nejaký rýchly tip. Práve som dorazil do Prahy a kedže som so sebou vzal najstaršieho syna aby si skúsil diaľkové šoférovanie rád by som s nim cestou s5 vybehol na nejaký hrad alebo rozhladňu na trase cez Brno , Slavkov u Brna ,Uherské Hradište. Vyrážame za 20 min len čo vyložíme. Vďaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...