Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Utahovací momenty šroubů na hlavě motoru


poulmm

Recommended Posts

Zdravím všechny, měl bych dotaz, zjistil jsem, že potřebuji dotáhnout šrouby na hlavě motoru a nevím jakým momentem je mám utáhnout. Mám 605 2,5TD r.v.95. Prosím tímto o prosbu zda to někdo neví, nebo zda to už někdo dělal a na co si mám dát pozor. Z praxe vím že není špatné šrouby dotáhnout o trochu víc, tak bych se chtěl ještě zeptat, jaký největší moment ty šrouby snesou,aniž bych je ukroutil nebo ztrhnul závit. Na hlavě mám šrouby na torxní klíč. Dík za každou radu. S vřelým pozdravem všem majitelům vládních vozidel, Pavel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už jsem to taky zjistil je to tak. 3rouby tam mám dvojí délek a ještě k tomu torxy 14, ty kratší se utahují na 20Nm-70Nm-150stupňů, ty delší 20Nm-60Nm-180stupňů. Hlavu jsem jen dotahoval,takže šrouby zůstaly staré, některé o 180stupňů utáhnout nešly,začly mít odpor takový ten na hranici meze skluzu,utahovat víc už by se utrhly, ti co to dělají ví o čem mluvím, holt to musí být v rukách. Dík všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...