Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba u 406


zbrojnoš

Recommended Posts

No, já tam mám plyn tak tu spotřebu tak nesleduji, ale jestli jezdíte pod sedm litrů benzínu se stejným motorem co mám já(a ještě v kombiku), tak to klobouk dolů. Já se pod devět litrů nedostanu, filtry, oleje atd. taktéž měněné.

Celkem by mě zajímalo, včem je zakopaný pes (jezdím celkem slušně).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jezdim za pruměrnejch 8.1litříku at jedu jakkoliv ´+/- 0.1

s 2.2 benzínem a natočíno mam78tis a skoro žádná změna;) Pravda,když tomu šlápnu na krk,tak je aktuální třeba i 25l-při 30 l počítač přestává milosrdně ukazovat:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten 2.2 litrový šesnáctiventil je možná lepší volba než 2.0. Několikrát už jsem tu četl jak má pěknou spotřebu, něco okolo osmi litrů. Já mám 1.8 16v sedan 81kw a tankuji vždy plnou, nejnižší spotřeba byla 6,75l to jsem jezdil podle předpisů, a nejvyžší 8,7 to jsem jezdil jak prase a s klimatizací. Jinak je to pořád 7,5 +/- 0,1L kombinovaná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove,

Hlavne vy s HDI, diesely jsou delane na klidnou jizdu bez vysokych otacek. Pokud to nepretacite prez 3000 ot/min, tak je HDI jeden z motoru z nejmensi spotrebou (myslim tim v seriove vyrabenych autech).

Ja jsem jel letos celkem dost nalozeny do chorvatska (hlavne pivama :) a na cele dve nadrze (140L) jsem najezdil po dalnicich a po tech kopcich 2500Km (5.6L/100km).

Nikdy jsem diesely moc neobdivoval ale common rail bych uz za benzin nevymenil.

P406 2.0HDi r.v.99

Bohuzel 66kW (myslim si ze 80kW HDi si vezme jeste o neco min)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

No, já tam mám plyn tak tu spotřebu tak nesleduji, ale jestli jezdíte pod sedm litrů benzínu se stejným motorem co mám já(a ještě v kombiku), tak to klobouk dolů. Já se pod devět litrů nedostanu, filtry, oleje atd. taktéž měněné.

Celkem by mě zajímalo, včem je zakopaný pes (jezdím celkem slušně).

pod devet litru jsem se s LPG taky dostal jen parkrat, moje prumerna spotreba od zacatku roku se zobrazuje vedle fotky auta pod myma prispevkama, momentalne 9.9l LPG/100km, jenze holt kdyz nekdo jede na 50tce 35 a na 90tce 75, tak me to neskutecne rozciluje a hned jak je volno, podrazuji na trojku a motor leti az k 5800 otackam :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja musim rict ze zalezi jakou mam naladu :D a hlavne teskou nohu kdyz jedu po meste tak spotreba je 8 - 11l ale tech 11 to uz musi bejt :). Jinak dalka se pohybuje kolem tech 7l na 100Km a nesmi to teda nejak moc hnat ze jo :) do tech 140km, kdyz pak jede clovek 240km/h tak pak vydi jak se mu ta raficka pekne pohybuje a jak ten benzinek pekne mizi :) ale to jsem zkousel jen parkarat :). Jinak na 1,8 16V 81Kw nedam dopustit :super

[upravil dne 22/8/06 paul jane]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

Přesně tak Ferry, ono je rozdíl jezdit slušně nebo se táhnout jak .... A navíc to LPG tam máme na to, aby jsme nemuseli přemýšlet při každém přišlápnutí pedálu nad vírem v nádrži. :roker

jj, navic kdyz nemam vyvedeny ukazatel na palubku, tak ani nevidim jak klesa hladina v nadrzi :D

Jinak ja se snazim jezdit hlavne plynule, bez zbytecneho brzdeni a rad bych jezdil i bez zbytecnych akceleraci, proste jak se silnice vine z kopce do kopce, tak z kopce sundam nohu z plynu, necham zarazeno a jedu zadarmo, setrvacnosti a pribrzdim az jen kdyz to bude nutny, nebo se priblizi obec a pojedu vic jak 60kmh, jenze kdyz se mi tam pak prise..e nejakej trouba co sleduje jenom tachometr aby nahodou rucicka neprekrocila tu magickou 50ku, protoze pak by ho ty zly policajti mohli zmerit schovany za bukem a on by pak prisel o bodiky, kterych mu pan Simonovsky dal tak zkurv..ne malo, tak to proste nevydrzim, asi je to moje psychicka slabost a mozna nekdo rekne ze ten blbej jsem ja, ale je tak moc chtit jezdit plynule ?

To Paul Jane, hele 5800 otacek neni kriticky maximum, pri 5600 ma tusim motor nejvyssi vykon ;) omezovac zasahuje tusim az pri 7200 ;) ale to nemam z vlastni zkusenosti, pres 5900 jsem jeste nesel, to uz je zbytecny, od tech 5800 pak je znat ze ten motor vadne, ale je to dobry na diesly, kdyz on uz musi radit, me to zacina teprve pekne tahnout :D

no s tou dodatecnou montazi LPG je to blby, to mas pravdu, pokud to uz v aute neni pri koupi a nebo pokud clovek nenajezdi za rok min. 30 000km tak se to montovat asi nevyplati

[upravil dne 22/8/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím ukazatelem LPG to taky není špatný, on je někde v zadní polovině nádrže (aspoň u mě) a při akceleraci jak se přelije plyn dozadu tak to rozsvítí víc diodek - takže čím víc přídáváš, tím máš plnší nádrž:D:D

Jinak mě pro změnu pořád neukazuje tachometr, tak to těch 50, resp. 90 km/hod. tak nějak nevnímáš a člověk víc poslouchá motor.

Ale taky jezdím tak 25 - 30 tis. Km / rok a to se už ten plyn asi vyplatí, přece jenom návratnost cca rok je pěkná a pak už člověk jezdí za polovic a to už se dá sem tam překousnout i nějaký ten problémek s LPG či revize.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

S tím ukazatelem LPG to taky není špatný, on je někde v zadní polovině nádrže (aspoň u mě) a při akceleraci jak se přelije plyn dozadu tak to rozsvítí víc diodek - takže čím víc přídáváš, tím máš plnší nádrž:D:D

Jinak mě pro změnu pořád neukazuje tachometr, tak to těch 50, resp. 90 km/hod. tak nějak nevnímáš a člověk víc poslouchá motor.

Ale taky jezdím tak 25 - 30 tis. Km / rok a to se už ten plyn asi vyplatí, přece jenom návratnost cca rok je pěkná a pak už člověk jezdí za polovic a to už se dá sem tam překousnout i nějaký ten problémek s LPG či revize.

problem s tachometrem ted resim taky, mam spatne cidlo na prevodovce, puvodne jsem myslel ze to je v budicich, ale to se mi po zamene nekolika ruznych budiky nepotrvdilo, delaly to vsechny, takze chyba je v cidlu

To PaulJane, ty jo 4000 otacek, to se ten motor teprve rozdejchava ;) od 3600 zacina teprve poradne zabirat :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jsme na tom stejně. Propájel jsem budíky, pak jsem je zkusil vyměnit a blbne to pořád, takže čidlo. Sháněl už ses po nějakém? Po bazarech jsem zatím nic neviděl. Nevíš přibližně cenu nového?

Asi to zkusím rozkuchat, snad se tam jenom prý vymele usazení osky a stačí ji nějakým okroužkem vymezit. Akorát je ten čurament celej zalisovanej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Honzin

No to jsme na tom stejně. Propájel jsem budíky, pak jsem je zkusil vyměnit a blbne to pořád, takže čidlo. Sháněl už ses po nějakém? Po bazarech jsem zatím nic neviděl. Nevíš přibližně cenu nového?

Asi to zkusím rozkuchat, snad se tam jenom prý vymele usazení osky a stačí ji nějakým okroužkem vymezit. Akorát je ten čurament celej zalisovanej.

rozdelat se ho chystam v patek, zatim jsem po vrakovistich neshanel, kamos mi ted ale rikal asi 300Kc

Cenu novych dilu u peugeot znam presneji, jsou dva typy, jeden pro 406tky vyrobeny 1995 - 31.12.1996 a pak pro 1.1.1997- 5/99, ten prvni druh objednaci cislo 616024 stoji novej bezmala 4000 ( muj pripad ) a nebo ten druhej obj.cislo 616070 bezmala 1000Kc

V patek to zkusim kuchnout a uvidim, dal bych pak v pondeli vedet co a jak

obrazky pro predstavu

cidlo_katalog_list.jpg

cidlo_tacho.jpg

[upravil dne 22/8/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Já se svojím \"Oskárkem\" 2.1 TDi sedan, teď jezdím podle propočtů za nějakých 6-6,5 l. Tankuju vždycky plnou, tak se to dá nějak vypočítat. Mám vyměněný palivový filtr a jenom tou výměnou mě spotřeba klesla skoro o litr. Jezdil jsem před tím za 7,5l. Vesměs to je po městě. Teď na dlouhý štreky se dostanu i pod 6 l. A co je zajímavý tak pře výměnou paliváku jsem měl problém s indikací stavu nádrže. Podle paliváku jsem měl víc ne 3/4 nádrže, ale najet přes 500 km. Pak to během 150 km kleslo až do hladovýho oka. Po tom co se vyměnil filtr tak po 3 plných nádržích začal palivoměr indikovat správně :myslim . Čekal jsem vliv na spotřebu ale toto.. :mrk

[upravil dne 26/8/06 srsen]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...