Dýdý Odesláno 25. říjen 2022 Odesláno 25. říjen 2022 Protože mi peugeot partner šel na tři válce až do ohřátí tak jsem vyměnil 1 vstřik.Těch vstřiků na vyzkoušení jsem dostal několik.Jenom mě mate,že na některých je nahoře na tom plastu 1 v kroužku a na jiných 2.V motoru byla 1 tak jsem tam dal zpátky co tam bylo.Jenom nevím jestli je ta 2 taky z 2,0 Hdi.Nevíte někdo co ta čísla znamenají? Citovat
Háček Odesláno 25. říjen 2022 Odesláno 25. říjen 2022 Ahoj, osobně jsem číslo v kruhu neřešil asi nikdy, ale předpokládám že se jedná buď o výkonové označení ( Ruzné kilowaty) nebo je to jen číslo např. serie, linky kde se vstřik montoval , nebo označení směny.. Jediné co by mě na vstřiku zajimalo, je korekční kód který se koduje pomocí diagnostiky do jednotky vozidla. Nepíšeš o jaké vstřiky se jedná, bosch, siemens/vdo nebo delphi Citovat
Dýdý Odesláno 25. říjen 2022 Autor Odesláno 25. říjen 2022 To je na mě moc informací.Jedná se o bosch a korekční kod a kodování mě vůbec nenapadlo.Ale jezdí to i bez toho tak nevím.Asi dám ještě smazat chyby a možná po 9 letech vyměním žhavičky.Schválně zkusím tedy tam nacpat ten vstřik s 2.Stejně tam chci dát alespon nový podložky pod vstřik. Citovat
Ferry Odesláno 25. říjen 2022 Odesláno 25. říjen 2022 Ty cisla jsou tridy vstriku a zadava se to v PP2000 v konfiguraci v ECU Citovat
Dýdý Odesláno 25. říjen 2022 Autor Odesláno 25. říjen 2022 a co se bude dít když se na nějaký kodovaní Tady v okolí stejně PP2000 nikdo nemá.Většinou nějaký univerzály a s těma se vůbec nedostaly na hodnoty vstřiků.Taky je možný,že to neumí ten partner z roku 2000.Hlavně všechny opravy převyšují hodnotu auta. Citovat
Ferry Odesláno 25. říjen 2022 Odesláno 25. říjen 2022 Bohuzel praktickou znalost tohodle nemam, to musi napsat nekdo jinej, jen jsem to cetl kdysi nekde v serviceboxu v servisnich postupech, co to cisla znamenaj a k cemu jsou Citovat
ChouLu Odesláno 25. říjen 2022 Odesláno 25. říjen 2022 Docela důležité Napr vlastní zkušenost kdy jsem dával nové vstriky do 5008 1.6HDi a po 2000km odešel fap… nešel už ani zregenerovat… Ok staří fapu ve 160 je po něm.. dal se nový origo. 1200km a to samé.. třetí dal 1500… totální zoufalost, dva měsíce auto na dílně a nic… nakonec jsem se dostal na podpoře k člověku co věděl přesně o čem mluvím.. vstriky jsem sice nakodoval ale spletl jsem si fotky a nakodoval je od 4 válce, nikoliv od prvního… bylo to poté vidět i na diferenciálním tlaku FAPu hned po nastartovani klesl z 20 na 2mbar… Citovat
Dýdý Odesláno 26. říjen 2022 Autor Odesláno 26. říjen 2022 Tak fap u takhle starýho pekáče nehrozí. Jenom ještě nevím jestli se tady počítají válce od rozvodů nebo setrváku. Už zase totiž blbne sice míň ale není to ono. Citovat
PaKr Odesláno 26. říjen 2022 Odesláno 26. říjen 2022 Fap začli dávat někdy 01 nebo 02, takže o stáří to nebude. Hlavní je motorizace. Pokud je to hdi 2.0 ve verzi 66kW ( kód RHY), tak ta je bez fapu vždycky. Válce by se měli počítat od setrváku. Citovat
ChouLu Odesláno 26. říjen 2022 Odesláno 26. říjen 2022 Od setrvaku ale nejde jen o ten fap ale ze v extrémním případě muže dojít k selhání vstrikovace a prasklemu pístu Citovat
Dýdý Odesláno 27. říjen 2022 Autor Odesláno 27. říjen 2022 Díky za odpovědi. Fakt jsem myslel, že od setrváku se počítají jenom některé renaulty. Jdu vyměnit jeste jeden tedy. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.