Jump to content

pukanie v prednej náprave


Recommended Posts

Ahojte, už dlhšie zápasím s pukaním v prednej náprave, počuť to pri parkovaní čiže pri pomalom manévrovaní, už som s tým bol trikrát v servise, pri prehliadke na zdviháku je všetko pevné (menené tyčky stabilizátoru, spodné čapy, čapy riadenia, silentbloky v ramenách, homokinetický kĺb). Niekedy je pukanie výraznejšie, niekedy ho takmer nepočuť. Už naozaj neviem, čím to môže byť, budem vďačný za každú radu.

Link to post
Share on other sites

Nemáš zač, ale teď jsem si všiml, že máš 508 GT a tam není horní ložisko. Jedině ještě horní otočný čep. Pukání většinou u tohoto typu nápravy (jako u 407) dělával spodní otočný čep, ale jak píšeš je měněný.

Link to post
Share on other sites

Dělala mi něco podobného 308, měl jsem to asi ve třech různých servisech a až v posledním přišli na to, že je to horní uložení tlumiče (prasklá miska uložení). Fakticky se to chovalo stejně, dělalo to jen u malé rychlosti.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

MJSytic, mě když se to stalo u 308 tak to bylo bez rány. Prostě únava materiálu. Začalo to sem tam nějakým vrznutím a bylo to čím dál horší. Nejhorší na tom je to, že mi to dělalo jen při nějakém náklonu nebo nerovnosti. Když jsem zastavil a houpal autem (zoufalý pomalu i skákal po kapotě zda to jsou tlumiče) tak to ani jednou neudělalo :-). Přišli na to až v 3.servisu.

Link to post
Share on other sites

Mne to robilo podobne, po výmene za uloženie KYB mi to po týždni robí znovu a ešte horšie,akoby odišiel aj tlmič. Asi ma z toho jeb..ne. Zlatá 407, tam som za tie roky nemal žiadny problém. 

Link to post
Share on other sites

tak celá ľavá strana opätovne rozobratá, žiadny problém nenájdený, tlmič aj vrchné uchytenie je ok, pukanie dočasne mierne ustúpilo, ale len dočasne... :myslim :blicismajlik

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...