Kurt Odesláno 12. březen 2006 Odesláno 12. březen 2006 Tento textík je určen všem starým figurám. To znamená těm, kteří se narodili před rokem 1983. Většina studentů, kteří letos nastupují na vysokou a jsou teda víceméně dospělí, se narodila nejpozději v roce 1983, tedy v době, kdy ty jsi u ž dávno uměl násobit a dělit, někteří z nás dokonce už řešili i rovnice... Oni už nepamatují komunismus... Během války v zálivu byli ještě malí špunti... Sametová revoluce je pro ně asi tak stejně vzdálená jako Únor48. Nikdy pro ně neexistoval jiný papež než Jan Pavel II. Když Garcia-Marquez dostal Nobelovku za literaturu, ještě ani neuměli číst. Bylo jim 8, když se rozpadl Sovětský svaz. Nepamatují studenou válku, znají jenom jedno Německo, i když ve škole jim tvrdí, že byly dvě. Fronta na banány je pro ně sci-fi. AIDS pro ně existoval odjakživa. Nikdy nesbírali céčka ( a ani nevědí, co to je), nikdy nehráli hry na Atari nebo na ZX Spectrum. Cédéčka se začaly prodávat, když jim byl sotva rok. Nikdy si nepouštěli pravé desky a nehráli pacmana. Staré Hvězdné války jim přijdou fakt OUT a speciální efekty v nich jsou fakt dost trapný. Někteří dokonce nikdy neviděli černobílou telku. Nedokáží pochopit, jak někdo mohl žít bez dálkového ovládání. Narodili se tři roky po vstupu walkmanu na trh a kolečkové brusle podle nich vždycky měly kolečka srovnané do jedné lajny uprostřed. To už ani nemluvím o tom, že mobil nebo PC-čko jsou pro ně samozřejmostí. Nikdy nekoukali na Studio Kamarád a nečetli Ohníček. Neznají detektiva Štiku! Michael Jackson byl podle nich vždycky bílej. Myslí si, že Charlieho andílci a Mission Impossible jsou nové filmy. A teď si představ, že tito lidé teď nastupují na univerzity, oni jsou teď mladí... Pokud mi pořád ještě nevěříš, že jsi starý, uvádím několik příznaků stárnutí: - rozumíš předcházejícímu textu a usmíváš se - jsi muž, který je schopen bez výčitek říct ženě NE - jsi žena, která je KONEČNE schopna říct muži ANO a bez výčitek - když sportuješ, každému o tom vyprávíš a jsi na sebe strašně hrdý - na nočním stolku máš léky - panictví už přestalo být aktuálním konverzačním tématem - děti, s nimiž jsi až donedávna měl takový ten pocit spiklenectví, tě oslovují PANE a ještě ke všemu ti vykají - potřebuješ víc než dopoledne na to, abyses dal do pořádku po propařené noci - dokáže tě naštvat, když někdo nechá otevřenou zubní pastu - kámoši se ti začínají ženit, aniž by přímo museli - desetileté děti z příbuzenstva ti říkají o cigára - tví synovci se v informatice vyznají líp než ty - můžeš klidně strávit celý den na pláži, aniž by ses šel vykoupat - na koncerty se díváš v televizi, místo abys na ně zašel - na oslavu narozenin vždycky přineseš oslavenci dárek - na sport si kupuješ oblečení, které leccos skryje, místo aby odhalovalo - s kamarádem se raději sejdeš, než abys s ním trávil hodiny na telefonu - dobře víš, co chceš - po přečtení tohoto textu se rozhodneš ho poslat dál kamarádům, protože víš, že se jim to taky určite bude líbit... Citovat
aka Odesláno 12. březen 2006 Odesláno 12. březen 2006 tak ja jen za ty mlade hlasim, ze nejsme takovi mimoni, ze mame predstavu o tom, co bylo a je, a to proto, abychom si uvedomili, jake mame stesti a co uz vice nechceme. ale jinak si to starouskove uzijte:aut:aut ted jen doufam, ze s ena me nevrhnete.....:roll Citovat
Hadra Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 ....i když jsem jen třema rokama mimo 83, tak hezky funguje ta druhá část... u první bych doplnil ještě Commodore 64 a diskety 5 1/4 Citovat
Fx Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Jsem sice ročník 85, ale když jsem si tak přečetl ten text, tak podle jeho 3/4 jsem spíš ten starej:D Citovat
Holly Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Díky za zařazení do věkové kategorie. Duševně jsem si připadal mladší, ale teď vidím, že jsem se sakra mýlil. Jelikož jsem se narodil před r.83, asi už bych se měl chystat do hrobu:D Citovat
deeper Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Há há ZX spectrum mám ještě pořád doma a občas z nostalgie připojím kaze?ák a pařim SpyHuntera :-) sestřenka nechápe a já si ho max vychutnávám na barevný telce, páč jsem dřív měl jen černobílou a to nebylo ono :-) Hih a to mi je 25 Citovat
Marda106 Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Původně zaslal: aka tak ja jen za ty mlade hlasim, ze nejsme takovi mimoni, ze mame predstavu o tom, co bylo a je, a to proto, abychom si uvedomili, jake mame stesti a co uz vice nechceme. ale jinak si to starouskove uzijte:aut:aut ted jen doufam, ze s ena me nevrhnete.....:roll Souhlasim z Vendulkou jsem rocnik 86 a dost veci si z toho pamatuju. Pacmana jsem hral, ohnicek jsem taky cetl kdyz jsem byl malej spunt no proste nektery veci z tama si pamatuju toz asi sme mladi tuponi ba naopak mi toho vime ale jenom to nedavame najevo :D:D Jinak teda s tu druhou casti uz je to s nama mladsima horsi no to mi si klidne na koncerty zajdem a tak. Citovat
Gotrek Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 HADRA: Hihi... 5 1/4 palcové diskety. Ale co takové 8 palcovky? Ty už nepamatuješ viď? Pár jich mám z nostalgie schovaných v práci ve skříni... Citovat
Bohouš Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Původně zaslal: Gotrek HADRA: Hihi... 5 1/4 palcové diskety. Ale co takové 8 palcovky? Ty už nepamatuješ viď? Pár jich mám z nostalgie schovaných v práci ve skříni... 8 palcové dikety :D:D na ty jsem už úplně zapomněl - to jsou dobrý papíry Citovat
Petano Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Původně zaslal: deeper Há há ZX spectrum mám ještě pořád doma a občas z nostalgie připojím kaze?ák a pařim SpyHuntera :-) sestřenka nechápe a já si ho max vychutnávám na barevný telce, páč jsem dřív měl jen černobílou a to nebylo ono :-) Hih a to mi je 25 Ja valim na emulatoru. Ale ted jsem presel na DOSBox a hraju colonizaci, Black Thorne, Monkey Island (uz jsem ho prosel asi 20 krat a porad me to bavi )... Citovat
Hadra Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Původně zaslal: Gotrek HADRA: Hihi... 5 1/4 palcové diskety. Ale co takové 8 palcovky? Ty už nepamatuješ viď? Pár jich mám z nostalgie schovaných v práci ve skříni... no ...na průmce v Uničově jsme měli jednu takovou připíchlou na nástěnce IT oddělení ( nebo co to tenkrát bylo:D ) -- už vím \" výpočetka \". btw - v akci jsem takovou disketu ale nikdy neviděl. Citovat
Fx Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Hadra: Na osmipalcovkách jely IQ 151 a když mi byly asi 4 roky, tak jsem si s tím hrál v Československým rozhlasu:D:D:D Citovat
Gotrek Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Já si hrál s Robotronem, který měl dvě 8 \" mechaniky... Citovat
Petr 406 red Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Původně zaslal: Fx Jsem sice ročník 85, ale když jsem si tak přečetl ten text, tak podle jeho 3/4 jsem spíš ten starej:D Přesně tak :super Citovat
Péťa Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Kdo si pamatuje, jaké to je čekat v děrovně až přideš na řadu, tak se směje i těm 8mi palcovým disketám. Pamatuju, že to pro nás byla super technologie. A když jsem ke Spektru přidělal disketovku (5,25\") a vyhodil kaze?ák, to bylo slávy... Ale lozit po skalách a prozkoumávat štoly bylo stejně lepší!!! Citovat
Tommy306 Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 taky by mě překvapilo, jak su starej (asi 90% toho na mě sedí), ale po tom, co mi holička při poslední návštěvě řekla, že začínám šedivět (by mě zajímalo kde:grr) mě takový malý věci nerozhází... btw. k těm compům...já začínal na PMD-85 nebo jak to bylo:myslim:D [upravil dne 13/3/06 Tommy306] Citovat
Péťa Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 PMD - to pamatuju, když je slováci (tuším, že Tesla Pieš?any) \"uváděli na trh\". Na výstavu jich přivezli náklaďák, po dlouhé době vybírání našli 10, které fungovaly a po dobu jednoho týdne je obměňovali podle toho, jak umíraly. Na stánek museli dojít cca 2 hodiny před otevřením a postupně je pozapínat. Nejdřív je museli zahřát, aby se rozeběhly a pak chladit, aby fungovaly Citovat
Gotrek Odesláno 13. březen 2006 Odesláno 13. březen 2006 Původně zaslal: Peta Kdo si pamatuje, jaké to je čekat v děrovně až přideš na řadu, tak se směje i těm 8mi palcovým disketám. No sice jsem nestál ve frontě v děrovně, ale jako malej kluk je pamatuju, když u nás v družstvě na tom mamka dělala výplaty. Citovat
Kubis Odesláno 14. březen 2006 Odesláno 14. březen 2006 Ahoj.Ještě občas vytáhnu děrnoštítek,dříve jsme ty neděrované používali jako poznámkové papíry.Dnes jsou papírky ve štosu,případně s kouskem lepicí pásky.Celý život jsem strávil prací v Tesle,ale vlastní počítač jsem pořídil až po čtyřicítce - dnes na něm pětiletý syn válí hry lépe,než já.P806 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.