Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Externi zvukova karta


Lihous

Recommended Posts

Predesílam jako vždy nejak zvlášť jsem nehledal :(
Pokud podobné téma je prosím klidně sloučit.

Před týdnem jsem přivezl malickej Subwoofer k aktivním repro u noťase.
Předpokládal jsem správně že to nebude TOP - no nebylo - varhany sic hrají ale toho basu bylo poněkud "málo"

Přišlo na řadu myšlenka pořídit něco externího 
https://www.czc.cz/creative-sound-blaster-x-fi-surround-hd/79513/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Zvukove_karty&utm_term=Creative_Sound_Blaster_X_Fi_Surround_HD

No ale i tak mě nepříjde že jde o nějak zvlášť top kartu.
Ano je to lepší obraz není až tak "slitý" ale jinak ....??

To co říkají recenze .... prostě jsem čekal trošku víc - pokud je toto pro naše uši špatně pak asi karta by stála pulku noťase :)

Pro pořádek repro je letité a recenze je přesně jaká je ale je pravdivá 
https://avmania.zive.cz/16-aktivni-reproduktor-20-a-21-velky-srovnavaci-test/ch-3315

A subwofer je https://www.olx.ro/oferta/swoofer-pasiv-camera-negru-quadral-trianon-120-70-130-watt-4-ohm-IDcnzYY.html

Ale začínam tušit že tudy cest nepovede ....
A kvalitnější zvuk z PC bude větší problém než jsem si myslel

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jsem si prave nepredstavoval - ale jine cesty asi nebue pokud budu chtit slyset nase videa tak jak by znit mela a byla hodna FullHD a posledni dobou uz 2K /4K kvalite videa .....

Dekuji :)

PS.Myslel jsem si ze to nebude az tak "silene" :) ale co chtit za cca 2tis - mozna sluchatka by to .... ale urcite ne ty co mame   https://www.audiophonics.fr/en/audio-headphones/ergo-2-two-high-end-hi-fi-hi-fi-dynamic-headphones-p-6198.html

Ale to me mohlo napadnout :)
Tam mame i zvlast zesilovac pro sluchatka ..... 

Ja vim .... "jsem blazen" :)

Pekny vecer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přemejšlej. Počítač - DAC - Zesilovač - Repro (či sluchátka). Když tenhle řetězec někde ošulíš, i když třeba jen na kabelech, tak to bude sakra znát, teda za předpokladu že do toho nepouštíš 128kbps MP3.

Ja když koupil ten Cambridge audio DAC tak mi spadla čelist, a to jsem prošel zvukovými kartami jako Audiotrak Prodigy a Asus Xonar Essence sT

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem si pohral s nastavenim karty - v podstate slo jen o nastaveni vetsi / max / frekvence vzorkovani
a pokud je dobry zdroj je slyset rozdil - repro jsem predelal na rychle slepene stojany.

A tak nejak no vzhledem k velikosti OK ale urcite tento smer neni Ok
Subbas je zatim nezapojeny zkouska nastane az "ALI" posle par hlouposti na upravu jedne repro.

Jit doporucenym by bylo jine "kafe" ....

A jeste malickost mame to v pracovne a cena byla bez lepidla v podstate jen 210Kc za trubky ;)
 

Stojany.jpg

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty trubky jsou z čeho? Kov, plast?. Jinak trubky mají být kovové, vysyp je pískem, suchým - usuš ho v troubě třeba, a desky by bylu lepší z železa, mramoru, betonu či podobneho materialu který nerezonuje, tohle co maš na fotkách je peklo.

 

Co se tyče frekvence vzorkování jde to nastavit tak aby přehravala to co se do ní pouští a nebo převzorkovávat vše do 192/24

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Novodur - je to jen na zkousku udelane asi za hodinu ....Navic zpusobem ze kdyz to nebude fungovat tak pujdou pouzit k tomu cemu byly urceny.
 Podstavce jsou odrezky OSB desky tak ze zadna parada - proste napad.

Rezonance u techto repracku asi opravdu nehrozi - tech "asi" 30W na kanal je pouzitelny do pulky a pri rekneme 10W ........ ??
Myslim si ze nejaka starsi vez nebo samostatny zesilovac bude resenim i pro subbas toto vice mene nedokaze zahrat nejakou kvalitu - urcite je to lepsi nez nejake "pecky" v plastu ale na
plnohodnotne HI-FI to skutecne neni.


Bohuzel vzorkovani nam konci u cisla 96/24

Nic mene kvalita je na netu vetsinou podrizena matalcim zarizenim a prenosnemu repro velikosti - v lepsim pripade plechovky od piva .....

Urcite je to lepsi nez zaklad z notasu / a jak dlouho nam to stacilo / ale za cca 2tis jsem myslel ze bude vic.
Plus je ze pujde udelat z analogu digi kopii a tak nejak asi v uspokojujici kvalite - zalohovat LP nebudu na to nema a nejake stare kazety s nasim archvem to bude Ok.
 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) ale ono to zase tak nahlas fakt nehraje :)

Jinak souhlas necim to "vysipat" neni problem ale v tomto konkretnim pripade spis pujdu cestou jak jsem psal
Bud nejaky dospelejsi zesilovac a jine repro samozrejme a nebo nejakou kvalitnejsi starsi vez ...

Ted resim ze jeden kanal stale hraje mene a je fuk zda prehodim RCA konektory L - R dokonce nepomohlo prehodit kablik k terminalu repro + -  ....
Hold cena bude poplatna kvalite a kdyz to mam dal od "usi" asi je vic vse slyset :(

A nebo je ta externi karta :

A,kvalitnejsi
B,rozbita

:c)


 


 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak na doplneni.
Dnes prisel terminal od "ALIHO" tak ze odpoledne nastalo to co jsem planoval.
Dodelani vystupu pro subbas - prace celkem pohodova .... za nejakou hodinku bylo vse hotove.

Pravda nebylo to bez problemu - na poprve po sestaveni nic nehralo - ano ne domacklej jeden konektorek :(
Ale po teto rozborce uz je vse jak ma - hraje to.

Budu uprimny oddelovaci kondenzator je jako "vyhybka" skutecne jen a jen pro nenarocne posluchace - vyber repro je take takove jake je a asi pro cenu za kterou se tyto prodavali jsou Ok ale
zaves basacku je spis pro stredy ....Je proste "tuhy" tedy rozehrat je je malickej zazrak.
No pripojenim subbasu se celkove obraz projasnil je to plnejsi i pri mensi hlasitosti - coz me prekvapilo ale k nejakemu skutecnemu hi-fi to ma jeste kousek cesty.

Zaver je to urcite k poznani ze jsou vice slyset basy i stereo je vice roztazene - nic mene i po tomto je celkove vystup do prava proc nevim ale takto je nastavena i kamera fotak ....??
Vzdy o kousek je hlasitejsi prava strana nez leva.

A posledni vsuvka zahledl jsem tam IO TDA2030 -  http://www.ben.cz/_d/datasheet/tda2030.pdf

Myslim si ze po precteni specifikace je celkem jasne ze toto je pro zcela normalni provoz a nenarocny poslech - ikdyz ne uplne spatny ....

Repro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok beru to ale pri vykonu nic nula nic je skutecne zbytecne cpat tam nejake top kabely ...
Signalove ANO tam muzu dat lepsi ale ze se zlepsi zvuk o 100% verim ze nebude .... :)

Opakuji IO TDA 2030 neni spatna volba ale ne do HI-FI ;) po rozebrani repro.

Subbas je od Quadral 130 odkaz je v uvodnim prispevku :( a tim padem se z dvoupasmove je tripasmova sestava.
ANO SOUHLAS A ANO JESTE JEDNOU ke kvalitnejsimu zvuku bude treba treba nejake lepsi veze ci zesilovace + jine repro = pak ano muze se vse zelpsit.

Ted je to asi max z toho mala co mam ;)

A jeste jedna poznamka - ja na teto sestave u notasu kde i strihame posloucham tu a tam nejake radio je to jen - "abych" slysel tak nejak to co tam davame - schodneme se ze repro v notasu
neni pro zvuk o cem se bavit - toto repro je koupene uz hodne davno a az ted prisel napad trosku to dodelat - a urcite se schodnem ze toto bude pele nez nejake male plastova parodie na repro.

A opakovani je matka .... odkaz je v uvodnim prispevku :) na komplet sestavu ....

Nic mene signalovej kabel je ostuda a vymenim ho.



 




 

Upraveno uživatelem Lihous
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, MJSytic napsal:

Proč mu to haníš? To je jako by se ti někdo posmíval, že jezdíš ve 207, když můžeš jezdit třeba ve Ferrari :nevim Tobě stačí 207 a jemu zase takové repro :myslim

Ale ja mu to nehaním, to byla jen reakce na moje předchazející přispěvky, i smajlika jsem přidal, a Lihous to myslim bere tak jako že jemu to stačí a já jsem blazen kterýmu ne. :D

Jinak "Kdo si hraje nezlobí" Takže tak. :)

Jo a @MJSytic na 207 mi nešahej, už stala tolik co to Ferrari :D

Upraveno uživatelem Radek Hurvajz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosty souhlas tady slo jen ukazat a treba rozproudit diskuzi na toto tema.
100% to nema nic spolecneho se skutecnym HI-FI neb malo co je v lepsi kvalite na siti nez 128 MP3 :( vetsina radii je proste jen min nutneho zla.

Ale i tak za cenu reknu cca 1800 s  podstavci cca 2tis se da vyloudit podstatne lepsi zvuk nez z nejakeho mini plast repracku.
Subbas se da poridit za zlomek ceny i v aktivnim provedeni ....

Tak ze tak za me je trosku zklamani ta zvukova karta ale je to mozna i proto ze notas na kterem pracujeme ma od vyrobce dan Dolby home theater ...
Za dalsi i z techo repro by slo vymacknout o trosku vic kdyby se dala lepsi "vyhybka" jen kondik je proste jen kondik ;)

Tak ze diky za zastani ANO je to jen jak jsem napsal vytahnout max z toho nabidnuteho mala - a tim jsme tak nejak povestni.

Nadherny vecer - od nas uz konecne doma z cest u sklenky bileho ....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...