Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chcipanie P406 1.8 16V za studena


brďo

Recommended Posts

Zdravim vsetkych,

mam peugeot 406 1.8 16V r.v. 97. Ked startujem za studena, tak asi po 30 sekundach mi zacnu padat otacky motora a motor chcipne. Potom musim pockat asi 2 min. kym mozem znova startovat. Po druhom nastartovani musim opat cvilku na volnobehu pockat, kym sa motor trochu zahreje a az potom mozem vyrazit. Ak by som skor pridal plyn, motor chcipne.

Robi to len za studena. Ked je motor zohriaty, nie je s nim ziadny problem.

Dal som si vymenit snimace teploty motora, ale nepomohlo.

Vycistil som krokovy motorcek aj z dosadacou ploskou, ale nepomohlo.

Dokonca som kupil novu bateriu Varta 62Ah, ale nepomohlo.

Nema niekto tip, cim by to mohlo byt? :myslim

Za kazdu radu dik :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se pravděpodobně o závadu na krokovém motorku. Nový stojí cca 4.500,- Kč. Měl jsem podobnou závadu kolísání otáček, zdechalo to při přeřazování atd. Životnost tohoto moturku je 130-160 tis km. Měl jsem možnost ho rozebrat a zpravit. Vevnitř je jedna strana rotoru uložena na ložisku a druhá je v plastu – ten je zničen a rotor zachytává (sem tam). Odlili jsme nové plastové ložisko a motorek je v pořádku. Najeto po opravě 3.000km. Zatím čau.

Chtěl jsem ukázat foto, ale nevím jak ho dostat do přílohy!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Richard296

Chtěl jsem ukázat foto, ale nevím jak ho dostat do přílohy!

Tak to foto je zde: http://rouskovi.com/peugeot-club/krokac/

ehh, tak teda netusim souvislost fotek rozebranyho krokace s diskutovanou absenci dosedaci plochy v telese klapky vzduchu:myslim:myslim jinak teda tenhle krokac bych asi tak jak je na tom stole vzal a hodil do kose, ten uz asi moc dobre slouzit nebude :bojim

jo a jinak i na te moji fotce, na kterou daval Peta odkaz v predchozim prispevku, je videt ze tam jsou po stranach dutiny, tam totiz usti kanalky a tema prave proudi vzduch a obteka tak tu vzduchovou klapku, mnozstvi vzduchu je pak regulovano pohybem toho pistu krokovyho motorku

[upravil dne 13/3/06 Ferry]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nechci ti kecat, ale ten krokáč funguje perfektně. Teda zatím po opravě 2 měsíce a 3.000km. Jinak zdá se ti, že dosedací plocha může chybět? U Starého auta, které do teďka jezdilo bez problémů? Myslíš si, že se ten dílec vypařil?Nebo to auto někdo rozebral, aniž to majitel věděl a nějak tu část vyřezal? Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...