Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Převodovka 6kvalt Peugeot 807 HDi


POL II

Recommended Posts

Zdravím 

jsem to nový a Peugeota mám celkem krátce 
Bohužel něco tam cvaklo/nebo křuplo během zařazení 1ničky a domů jsem se dovlekl přes spojku max 40 Km/h.

Symptomy : jde zařadit , motor OK , při zařazení kvaltu (jakéhokoli ) motor chcípne
                      auto lze rozjet přes spojku a tak max. po rovině  do 40km/h
                      zpátečka v pořádku - couve normálně 

údaje o vozu
 Peugeot 807 HDi , 100kW, r.v. 2007 , najeto asi 270.000 km ,kód motoru RHR, převodovka 6ti kvalt,  výbava holobyt 

před pokažením šla blbě řadit 5ka a sem tam se ozývaly pazvuky což jsem přičítal spojkovému ložisku

Prosím o radu /zkušenost / návrh 

Díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, POL II napsal:

  auto lze rozjet přes spojku a tak max. po rovině  do 40km/h

Na jaký rychlostní stupeň? Nad 40km/h to dělá co? Při sešlápnutém spojkovém pedálu a zařazené jedničce jsi zkoušel startovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PŘEVODOVÉ ÚSTROJÍ MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA 6
PŘEVODOVKA (TECHNICKÉ ÚDAJE) MANUÁLNÍ PŘEVODOVKA ML6 CL
PŘEVODOVÝ POMĚR CP 15 X 67
SOUKOLÍ POHONU RYCHLOMĚRU BEZ C T
STYL KOLA KOLO PLECHOVÉ 16 PALCŮ
TYP PŘEVODOVKY (HOMOLOGACE) TYP PŘEVODOVKY ML6CL
PNEUMATIKA (ROZMĚRY, TYP) PNEUMATIKA 215/60 R16 99H ZESÍLENÁ
KOLA S PNEUMATIKAMI RÁFEK 7 PALCŮ
KOLO (TYP) MONTÁŽ PLECH RÁFKU
UKAZATEL POKLESU TLAKU V PNEUMATIKÁCH BEZ INDIKÁTORU DEFEKTU PNEUMATIK
TYP PŘEVODOVKY ML6C

307.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže UP-date 🙂
auto na dílně - almara půjde ven. Auto se pohybuje jen přes spojku dopředu (velmi vlažně) - zpátečka vůbec a řadit jde velmi špatně . Jakmile něco zařadím (cokoli) - a pouštim spojku tak to začne chcípat. Do dílny to šlo na tyči. 
Mám nabídky na celý kousky nebo po kouskách. 
Ještě dotaz, má smysl řešit zároveň ramena + silentbloky ? Když to bude rozdělaný... 

Díky moc Radim 1008 🙂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, POL II napsal:

Jakmile něco zařadím (cokoli) - a pouštim spojku tak to začne chcípat.

Tohle vypadá, jak kdyby byly zařazený dva kvalty najednou.... Už jsem se s tím setkal.... Samozřejmě to nenastane jen tak, předchází tomu určité události....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, radim.1008 napsal:

Jak se to povede?

Různě.... Jen jeden příklad: po zařazení pětky praskne "něco" (vidlička, konec řadící tyče, "něco" co drží vidličku na tyči) a zůstane pětka zařazená, i když s řadící pákou zařadím jinou rychlost....

Ale má to háček.... Už si to přesně nepamatuju, ale myslím, že když se to stane, tak nejde pohnout autem.... Ani s vyšlápnutou spojkou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové info : 
auto na špalkách , obě ramena na ponku (spodní čepy K.O.) tlumiče taktéž. Rejdový čepy + kosti tak 50 %. Budu brát asi všecko nový. Kastle je i za plastovým nadkolím netknutá.   Převodovka zatím v autě ale odmašlená - jen sundat. Zatim neni čas 😞 bo se sbírá víno. 
Jeden dotaz pro ty znalé - je nutno sundat i nápravnici nebo to protáhnu ? 


Díky moc za odpovedi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

více místa samozřejmě je, když nápravnici sundáš, to je jasné, ale někdo kousek nápravnice (který většinou vadí při vytahování převodovky) uřeže flexou a pak, po nahození převodovky ten kousek navaří zpět--je to taková dá se říct fušeřina, ale ušetří hodně času, protože šrouby držící nápravnici jsou obvykle zarezlé a je nebezpečí jejich zalomení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Jak to dopadlo, čím to bylo? Kdybys nemohl sehnat jinou převodovku, tak vezmi tu svou a do ní ti budou sedět střeva z C4 2.0HDI RHR 6kvalta, akorát budeš pak mít asi o 13,5 % rychlejší diferák. 6kvaltů z C4(typ převodovky 20MB01) je celkem dost, případně i 6kvaltů z C5 2.2HDi(typ 20MB04)-jsoui stejně rychlé. Tyhle jsou z běžných starších převodovek za rozumnou cenu nejrychlejší. Každý se toho bojí, že převodovka je složitá, atd., ale pokud jsi manuálně aspoň trochu zručný, tak to je docela jednoduché přeházet. Pár převodovek už jsem takhle dělal a nebyl problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...