Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407 coupe nesvieti xenon


Igor010

Recommended Posts

Zdravím,

prestal mi na aute P407 coupe svietiť xenón. Prvá vec ktorú som vyskúšal bolo vymeniť výbojky no nepomohlo to takže som pátral ďalej. Mal som náhradnú riadiacu jednotku (pravdepodobne). Píšem pravdepodobne, pretože pod svetlo sú takéto súčiastky dve. Jednu som vymenil a svetlo stále nesvieti. Po zapnutí blikne a hneď zhasne. Chcel som skúsiť tieto súčiastky prehodiť z funkčného svetla no na druhej strane nárazníku som nedokázal uvolniť šrúb. Preto by som sa chcel opýtať k čomu slúžia tie súčiastky pod svetlom a či tá ktorú som nevymenil môže byť zodpovedná za to, že svetlo nesvieti. 5DV 009 000-00 som mal doma, no neviem či je funkčná. Power Module 5DF 008 704-50 som nemal možnosť vymeniť. Dík za každú radu.   

20190713_135329.jpg

20190713_202410.jpg

20190713_144301.jpg

Upraveno uživatelem Igor010
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to horni je tzv. balast (nebo taky starter) a to spodni je ridici jednotka xenonu. Oboji muze zpusobit, ze xenon nesviti. Nejjednodussi metoda je prehodit ty soucastky postupne mezi sebou. To, ze vybojka blikne by asi ukazovalo spise na problem s balastem.

Upraveno uživatelem devdem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 3 týdny později...
  • O 3 týdny později...

Jen pro informaci, problém byl ve startéru výbojky. Koupen tedy originální díl od Hella (5DV 009 000-00), vyměněno a vše funguje.

 

Pro sundání světla není potřeba sundávat celý nárazník. Já jsem povolil všechny šrouby nahoře, sundal podběh, odjistil otočné klipy pomocí přípravku. POZOR, jsou DVA nad sebou! Částečně demontoval kryt pod nárazník, jsou tam klipy. Poté jde nárazník trochu odsunout a máte přístup k šroubům držící světlo.

Když to děláte poprvé, je to práce na půl den. Vždy se člověk někde zasekne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Zdravím,sice je toto scha již vousaté,přesto zkouším,jestli někdo bude vědět....

Minulý týden mi začaly zlobit xenony.Levy zfialovel,pravý slábl.Pri cestě jsem zastavil na pumpě a zkusil pootočit startérem u pravého světla.Xenon zhasl zcela.

Dnes jsem vyměnil výbojky levé svítí parádně,právě nic...zkusil jsem přehodit jak výbojky,tak startéry...leč na levé straně vše maká,vpravo ani ťuk....poradíte?? Peugeot 407sw 2.0 HDI 103kw 2005.Predem děkuji..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...