atilius Odesláno 10. červen 2019 Odesláno 10. červen 2019 Ahoj, potřeboval bych poradit....padla mi do oka 5008 2014 a novější. Většina z nich je vybavená 1.6 HDI. Hledal jsem nějaké zkušenosti, recenze....většina se mi zdála vcelku pozitivní, až jsem našel tuhle: 6. Peugeot 5008 1.6 HDI Samo o sobě není francouzské MPV špatné, ale musí mít dobrý motor a naprosto transparentní servisní historii. Vlastně jedinou rozumnou volbou je naftový dvoulitr, který je ale poměrně vzácný. Hodně importů má totiž ještě zlobivou šestnáctiventilou šestnáctistovku HDI, kombinovanou s robotizovanou převodovkou. Malý šestnáctiventilový diesel proslul především opakujícími se problémy s regenerací DPF a velice rychlou degradací olejové náplně. Výsledkem jsou tak vylágrované vnitřnosti a zničená turba často ještě přes najetím mety 100 000 km. Těmhle motorům pomůže jen pečlivé dodržování výměn oleje už po 10 000 km. Ale problémů s DPF se nezbavíte nikdy. Přidejte si k tomu již zmíněnou robotizovanou převodovku a máte před sebou auto, před kterým je dobré vzít nohy na ramena. I kdyby vám ho nutili zadarmo. https://autobible.euro.cz/10-ojetin-ktere-potvrzuji-spatnou-povest-francouzskych-aut/ A teď teda nevím. Je to vážně tak špatný motor? Je to tak riskantní ke koupi? Díky moc, Martin Citovat
HonzaC2 Odesláno 10. červen 2019 Odesláno 10. červen 2019 No, tak zrovna do 5008 tech 16ti ventilovych slo jako safranu. Tak mozna z kraje vyroby. Tj. rok 2010. Rok 2011 uz snad vsude davali jen 8mi ventil. A auto s robotickou prevodovkou bych si ja teda nekoupil. Prave proto, ze vyzaduje daleko castejsi peci at uz se tyce vymeny spojky nebo udrzby samotne prevodovky. Citovat
atilius Odesláno 10. červen 2019 Autor Odesláno 10. červen 2019 Jo, o tu robotickou převodovku nestojím. Jde mi o 1.6 HDI 88kW/120hp v kombinaci s manuální převodovkou. Podle čeho poznám, jestli je tam 16v nebo 8v? Díky, Martin Citovat
Ferry Odesláno 10. červen 2019 Odesláno 10. červen 2019 16V maj kod 9HV, 9HX, 9HY, 9HZ 8V maj kod 9HR, 9HL, 9HP, BHW, BHX,BHY, BHZ, BHT, BHU radim.1008 ohodnotil 1 Citovat
Ferry Odesláno 10. červen 2019 Odesláno 10. červen 2019 (upraveno) 9HD je taky 8V je to mikrohybridni e-Hdi motor, se Start-Stop, startuje se pomoci alternatoru Upraveno 10. červen 2019 uživatelem Ferry Citovat
atilius Odesláno 10. červen 2019 Autor Odesláno 10. červen 2019 (upraveno) Takže to je mild hybrid? Aha. A jsou s tím problémy? A ještě mě napadá - má tenhle motor DPF nebo ne? Díky moc, já se v tomhle zas tak nevyznám a úplně nevím, kde to všechno najít. Upraveno 10. červen 2019 uživatelem atilius Citovat
pavelu96 Odesláno 10. červen 2019 Odesláno 10. červen 2019 Ano motor má FAP filtr pevných částic. Mám toto auto už víc jak tři roky a jsem s motorem a hlavně s robotizovanou převodovkou velmi spokojen... Citovat
radim.1008 Odesláno 10. červen 2019 Odesláno 10. červen 2019 Mám dva roky 1.6HDi 82kW což je osmiventil v manuálu. Poznáš to i podle krytu motoru. 16ti ventily mají plastový dekl a osmi ventily takový filcový. Mám zatím najetých nějakých 17tis.km se spotřebou asi 6,2l/100km. Výkonově dostačující. Citovat
Laďa Odesláno 10. červen 2019 Odesláno 10. červen 2019 Zase debilní kecy novinářů, kteří jsou zaplaceni VW group a neví co vytknout. Měl jsem 1.6 HDI 16V v 407, kterou jsem vlastnil 7 let. Co se týká motoru, tak za tu dobu jsem dělal přetěsníní vstřikovačů, doplnění eyloys a vyměna alternátoru. Teď mám skoro 3 roky 5008 1.6HDI 8V a zatím nic. Doufám, že to tak i zůstane. Jinak zde na fóru najdeš plno recenzí na 1.6 HDI. marcel307, pavelu96 a radim.1008 ohodnotil 3 Citovat
marcel307 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 Snáď píšem do správnej témy. Potrebujem druhé auto do rodiny, čiže 207,308 hatchback. 2.0hdi 100kw alebo 103 už ťažko nájdem v hatchbacku 307 alebo 308.Takže 1.6hdi... V 207 16V 66kw 5kvalt, v 308 8V 82kw 6kvalt. Co by ste mi odporučili co sa týka týchto dvoch motorov. Viem ze slabšie verzie 66 ak 68kw nemajú 2hmotu a 66ka ani dpf. Sú tie novšie 8V motory na tom už lepšie čo sa týka problémov a spoľahlivosti a či aj 8V motory tiež trpia podfukovanim vstrekov? Citovat
ozzy56 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 ahoj, ještě v roce 2014 byl motor HDi 1.6 84 kw sice s FAP, ale bez Bluesrajdy, ten bych doporučil (je to 8V) marcel307 ohodnotil 1 Citovat
radim.1008 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 A nemá vstřiky Siemens, které u 82kW verze odcházeli po zkratu. Vlastní zkušenost. 84kW prý nemá ani dvouhmotu, ale je to jen vyčtená informace. ozzy56 a marcel307 ohodnotil 2 Citovat
ozzy56 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 nemá určitě--potvrzeno autorizákem radim.1008 ohodnotil 1 Citovat
marcel307 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 Aha, čiže 82kw verzia má iné vstreky ako 84kw? Zas 84kw je so start-stop, či? Dnes som bol pozrieť jednu 308 2012 1.6HDI 82kw a motor zaolejovaný jak staršie 16V verzie. To aj tie nové sú také "olejničky"? Citovat
radim.1008 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 Já dostal na STK pochvalu že je 82kW suchá. Ale je pravda, že mám teď cca 180tis.km. Start-Stop mají označení eHDi. Citovat
marcel307 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 Hmm... Na motorovom kryte tej 82kw verzie bolo e-hdi, ale pokiaľ viem, tak S&S majú až 84kw,či? Mne ide o to, či má zmysel riešiť 8V verziu oproti 16V, samozrejme tá je aj drahšia. Resp.keď 8V tak 82 ci 84kw? Citovat
radim.1008 Odesláno 14. září 2025 Odesláno 14. září 2025 Mám 82kW r.v.2011 a kryt je plstěný bez nápisů. Za mě určitě lepší 8v už třeba rozvody, nemáš řetízek mezi vačkami. A jestli tu nebo 84kW je spíš otázka peněz a aktuální nabídky a vlastní preference. Mě potkali typické závady, vstřik, nakonec všechny, FAP v důsledku vadného vstřiku a nádržka na aditivum eolys pro FAP. Citovat
marcel307 Odesláno 15. září 2025 Odesláno 15. září 2025 Typické závady vstreky, dpf? Tak to sú dosť drahé závady a ešte predpokladám že na neveľký počet km... S 1.6hdi to asi bude zábava . Zlaté RHR Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.