Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zvláštny zvuk po naštartovaní - VYRIEŠENÉ


Enfonator

Recommended Posts

Prekvapuje ma, aký sedlák mechanik musel toto auto spravovať. Mne by to zdravý rozum nedovolil drbať do toho kladivom keď vidím, že hneď vedľa sú pohyblivé časti, ktoré môžem poškodiť. Som zvedavý, čo mi na to povedia, keď to zanesiem zajtra na repas..

Dá sa niečo usudzovať z týchto nových informácií, okrem nedoborného pokusu o demontáž? Tá voľnobežka točí, ale predsa len, nemalo by to ísť ľahšie? A môže toto spoôsobovať problém s dobíjaním, keď po smere hodinových ručičiek sa voľnobežka nepretáča?

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skôr som mal na mysli, či to budú vedieť demontovať..ale prinajhoršom to rozdrbú a komplet vymenia. Ďakujem pekne za takú robotu.

No hej, oprava ma tak či tak neminie..minimálne by mi mali vedieť overiť funkčnosť alternátora, to je snáď samozrejmosť a nie že to len poskladajú a nech sa páči..

Stále ale nerozumiem, prečo by to nemalo dobíjať..po smere hodinových ručičiek do drží..a žeby zrazu keď to prestalo rapkať odišiel aj mostík? No neviem si to vysvetliť.

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz potrebujem nový, ale ten výber je dosť široký. Parametre pôvodného boli 150A 14V..našiel som tento

https://www.autodielyonline24.sk/valeo-1099452.html

a

https://www.autodielyonline24.sk/alanko-13022318.html

bude tam niektorý vhodný?

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokiaľ viem, tak cena tých spomínaných platí bez výmeny. Ten starý altík je celý na odpis, za ten mi nič nedaju. Ak by platila uvedená cena, Bude tam niektorý z mnou spomínaných pasovať? Pri tom rpvom nie je uvedené, či má voľnobežku, pri tom druhom už áno.

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to inak funguje  ak ide o repasovany altik  k tej cene co vidis  ti pripocitaju zalohu ktoru musis zaplatit

a potom im posielas stary altik a ak povedia ze nic z neho ,tak o nu prides alebo o nejaku cast zalohy

je to onicom system, je tam priestor na spekulacie v neprospech kupujuceho 

sice s tym priamo skusenost nemam ale  uvazoval som o tom a tak mi to bolo vysvetlene zo strany predavajuceho 

ale tie nevyhody som musel z nich pacit ,ak sa neopytas tak zavadzaju 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak ´dakujem az objasnenie, aj som im poslal otázku, ale na odpvoeď ešte čakám. Inak, aspoň som tam našiel presne ten typ,  ktorý potrebujem. 

https://www.autodielyonline24.sk/valeo-1080124.html

Je úplne rovnaký, z tých OEM čísel ktoré tam majú som jeleň, možno ty sa v tom bdueš vyznať a nájdeš tam to, ktoré patrí tomu dielu. Ja hlavne potrebujem, aby tam mal ten konektor a jeden vývod na svorku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len si over ze ti pasuje 

ale od pohladu by si mal vediet ci je rovnaky 

ja mam iny typ  s dvoma svorkami

ak budes u nich objednavat tak do poznamky im napis vin auta nech ti to overia (pasovnost)

nech je to na nich ak by to nepasovalo ale zrejme ti odpisu zepodla vin altik nejde urcit,

tak im tam dopis cislo original altiku 

postu neplatis nad 50 hore 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, na pohľad pasuje. Je tam jedna svorka na + pôl a jeden dvojpinový konektor. Rozmer remenice toho pôvodného neviem, ale to sa došteluje kladkou nie? Už som ho objednal, tak snáď..

Aaa už som to objednal bez VIN..nevadí, pošlem im ho mailom dodatočne a skontrolujem to pri rozbalení a pri najhoršom to pošlem nazad, už z toho začínam stresovať tak robím chyby. Vďaka moc za pomoc, bez tohoto fóra a Tvojej pomoci by som bol asi stratený..moje prvé auto a hneď takéto blbosti, keď za vyše mesiaca mám STK..a to mi ešte treba robiť komplet brzdy, výztuhu prahu, blinker a lanko ručnej, ktoré nejaký dement oprel o výfuk, keď tam dával výfuk nový.

Auto je fajné, ale mali ho v rukách zlí ľudia no.

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasiel som ten polsky no ale cena nic moc https://www.comco.sk/alternator-as-pl-a0142-p-p2877010#/autodiely/peugeot/406-8b/2-0-hdi-110-9981/alternator-100350/

si objednal ? neplas sa zbytocne 

tu to iste len bez remenice volnobezky https://www.comco.sk/alternator-as-pl-a0142-p2877009#/autodiely/peugeot/406-8b/2-0-hdi-110-9981/alternator-100350/

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne nie som za to dávať do auta to najlacnejšie..rád priplatím, ak to má vydržať a má to záruku, aj keby som to mal montovať do šrotu. Nemusím sa potom až tak báť reťazovej reakcie = známy, chcel šetriť na rozvodoch, tak sa dohodol s niekým, že ich vymontuje z vyradeného motora..za tri mesiace mu drbli a motor skončil u chlapíka na šrotovisku, odkiaľ si ich bral :D. Človek by neveril..

Áno objednal


Tak, neplaš..za auto som dal 1800 a ešte do neho musím vraziť cez 500e len za prah, aby som prešiel STK, 100e do bŕzd a teraz alternátor za 166 kvôli dementnému mechanikovi atd..dlhá story

Upraveno uživatelem Enfonator
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...