huny Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 Zdravím Vás, hledal jsem na netu, ale vůbec jsem nic nenašel k rozdělovači, primárně určený na peugeot 106 rv 92, avšak ted mám stejny z citroenu. Nefunguje však vakuova regulace, chci použít jiný, ale nevím, jak se do rozdělovače dostat. Nechci nic pokazit, proto bych rád nejakou radu, jak, co, kde. Děkuju Rozdělovač viz foto. Quote
inoxing Posted May 6, 2019 Posted May 6, 2019 Taky zdravím, u obou rozdělovačů nefunguje vakuová regulace? V knížka "Jak na to?" k Peugeotu 106 nic podrobmějšího není? Quote
Hafity Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 Podtlakovka by měla držet na dvou šroubkách (těleso na těleso) a jedna malá ségrovka (táhlo na čep uvnitř).... Sundáš hlavu a palec.... A pak to vyfotíš a ukážeš, už si to moc taky nepamatuju.... V tej brožuře myslím nic není.... Quote
pesastor Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 Jako inspiraci se podivej na netu na vnitrnosti rozdelovace Skoda 105/120. Nez budes rozebirat, sundej vicko rozdelovace, pripoj k poedtlaku hacicku a zasaj do ni pusou. Palec rozdelovace se musi pri sani hybat. Kdyz ano, hledej chybu v distribuci podtlaku pro rozdelovac. Kdyz ne, rozeber podtlak a zkontroluj membranu Quote
huny Posted May 7, 2019 Author Posted May 7, 2019 Funguje mi pouze jedna vakuovka, z toho puvodniho origo rozdelovace, jez jsem nahrazoval, protoze se rozsypal. U neho, kdyz zkusim pusou, tak funguje. Ten co mam ted na aute tak u toho kdyz jsem pusou zkousel, tak nefunguje. Jde slyset, jako by kolem foukal vzduch, takze asi praskla membrana.nic se nehybe. Palec a vimo mam dole. Vakuovka ma na sobe dva sroubiky, ale stale to drzi na one osce. Mam pouze knizku citroen saxo, ale tam jsou uz vstrukovani a tato problematika se tam neresi. Knihu na peugeot 106 bych chtěl, ale neni k sehnani. Krome te knizni co stoji kolem 600kc Quote
pesastor Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 @huny Znamy motoristicky porekadlo rika ze kdyz mas na opici, MUSIS mit na banany. To sestikilo za knizku v porovnani s cenou noveho rozdelovace neni zase takovej balik a budes ji potrebovat enkrat - jestli si stosestku nechas Uz Ti psal @Hafity u podtlaku ze je na osicce sengrovka, ta to zrejme drzi..... Quote
krtek 2 Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 sice nepoznam rozdelovac peugeot -citroen ale skodovacky som parkrat mal rozobraty a z tej vakuovky ide len ojnicka ktora drzdi na kolicku tu platnu ktoru nataca a je to zaistene segerovkou Quote
pesastor Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 @krtek 2 Vzdyt jsem mu psal at se inspiruje skodovackym podtlakem => k tomu existuje spousta dokumentu...... Novou membranu zrejme nesezene, tak bude muset ze dvou postavit jeden, SNAD funkcni Quote
krtek 2 Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 som z pivnice vyhrabal skodovacky (favorit)rozdelovac tak som ho rozobral a tu mas foto Quote
huny Posted May 7, 2019 Author Posted May 7, 2019 Dekuji za prispevky. Vesmes chapu co a jak, jen dostst se do rozdelovace je orisek. Skodovacky ma pristup asiepe reseny. Myslim ze budu muset oddelat cast kterou pohani vacka, abych mohl prerusovac rozpulit. Mela pruzinku, tu jsem sundal ale uvnitr je nejaka oska, kterou nemohu dostat ven. Predpokladam ze se ma vytlouct nebo vylisovat? Quote
Hafity Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 Na tu osičku se zatím vybodni a povol ty tři torxy.... Quote
inoxing Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 Je víc druhů, třeba ti to pomůže (Ducelier, Magneti Marelli, Bosch). Quote
huny Posted May 7, 2019 Author Posted May 7, 2019 Dekujibza screen. Tri torxy jsem samozrejme povolil, rozpuli se to cca o pul cm, pak se zaseknem a vypada to ze tomu brani prave ta vecicka s oskou. Quote
Hafity Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 Máš oba rozdělovače stejné? Vypadá to, že máš ten z posledního obrázku.... Quote
krtek 2 Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 a ked demontujes snimac,nevznikne tam nejaky montazny(demont) otvor? Quote
Hafity Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 @krtek 2 : co máš na mysli tím snímačem? Pokud myslíš tu černou věc s třípinovým konektorem, tak tam by nic být nemělo.... Ale na té úplně první fotce u prvního příspěvku vidím jakoby gumovou záslepku doleva od podtlakového bazmeku.... Quote
krtek 2 Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 (edited) hej to cierne ,zrejme je to halov snimac (to iste jak snimac vacky na kolese vacky) lebo na planku nevidim nikde kontakt prerusovaca ale ked vravis ze tam neni nic tak nic jj skusit tu zaslepku Edited May 7, 2019 by krtek 2 Quote
Hafity Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 To je jedno z prvních "*neumím psát slušně*ítek".... Bez toho auto nenastartovalo.... Ale když jsi to destruktivně rozebral, tak jsi zjistil, že v tom drahém bazmeku jsou zalité v silikonu jakési jednoduché elektrosoučástky.... Jeden borec to rozebral a podle toho zalitého v silikonu propojil ty piny natvrdo a jezdilo to taky.... Jmenovalo se to zapalovací modul.... Quote
krtek 2 Posted May 7, 2019 Posted May 7, 2019 (edited) prvy a posledny obrazok maju v sebe indukcnu cievku to iste mal favorit to robilo ten prerusovac a islo to do tranzistoroveho zapalovania (krabicka )kde sa to premenilo na silove spinanie a ta potom prerusovala zapalovaciu cievku tento druhy system nepoznam v SB pisu generator takze tiez to musi davat impulzy nejakej elektronike asi tej ciernej vecicke ale su typy s halovym snimacom ale to su uz prehistorricke veci ale japonci davavali rozdelovac az do nejakeho 2003-4 tusim roku a vtedy je sranda ked to chce dat niekto opravit a mechanik otvori kapotu a tam veci z 80-tych rokov ,ale zase motory mali velmi kvalitne benzinove Edited May 7, 2019 by krtek 2 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.