Tokugawa Posted April 30, 2019 Posted April 30, 2019 (edited) Ahojte, tak mám nasledovný problém s AT6, bezpečnostná poistka v polohe P sa po stlačení brzdového pedálu odomkne až na 3 a niekedy až 4 stlačenie brzdového pedálu, diagnostika neukázala žiadnu zapísanú chybu, mechanická chyba tam tiež nie je viditeľná, otvoril som kryt a skontroloval či náhodou nie je jazýček západky zadretý, všetko bolo v poriadku, pri odstrojenom kryte som skúšal zaradiť do polohy D, a sledoval som ako bude reagovať jazýček západky po stlačení brzdového pedálu, jazýček sa odomkol, pracuje na báze elektromagnetu, až po viacerých stlačeniach, poprípade sa odomkol a zapadol späť. predpokladám, že ide o nejaký problém s kabelážou či zásuvkou. A teraz to najdôležitejšie, servis navrhol výmenu celej kulisy, cena dielu je 358 euro.,..... Ak ste to už náhodou riešili, dajte mi vedieť, ak nie, tak mi dajte aspoň kontakt na niekoho, kto je ochotný to premerať a opraviť . Za rady a pomoc vopred ďakujem Tokugawa Edited April 30, 2019 by Tokugawa Quote
TommyC4 Posted April 30, 2019 Posted April 30, 2019 Ahoj, odporucam vymenit servis. Chyba nebude v kulise. T. Quote
Tokugawa Posted April 30, 2019 Author Posted April 30, 2019 (edited) Brzdový spínač je v poriadku a servis to je iná kapitola, ale aj tam sú úslužní ľudia, akurát mi nevedia pomôcť. Iné návrhy? Možno ešte na upresnenie, kulisa komplet diel s pákou a elektronikou + rozvody k prevodovke a samozrejme k brzdovému pedálu, teda logicky by sa to takto odstránilo Edited April 30, 2019 by Tokugawa Quote
TommyC4 Posted April 30, 2019 Posted April 30, 2019 Ako vies, ze je v poriadku?? To ze svietia brzdove svetla a ide tempomat? Quote
Tokugawa Posted April 30, 2019 Author Posted April 30, 2019 Brzdový pedál a jeho chyba sa dá diagnostikovať, teda by sme mali v zázname dočasnú chybu... Quote
Tokugawa Posted April 30, 2019 Author Posted April 30, 2019 na pedál myslíš? to by šlo, a určite to nebude stáť brutal prachy, dík Quote
mmartinkovic Posted April 30, 2019 Posted April 30, 2019 Brzdový spínač je možno za 40€, overenie diagnostikou, prípadne ako Tommy, svetlá a tempomat. Quote
jarokare Posted April 30, 2019 Posted April 30, 2019 @Tokugawa v kapse za BSI jednotkou je malý relé , který ten elektromagnet pojistky řadící páky napájí (když budeš šlapat na brzdu v poloze Park , tak ho uslyšíš) , zkus s ním zahýbat při sešláplý brzdě , popř. ho vyměnit . Už se mi stalo u dvou aut , že to relé blbě převádělo , příznaky byly stejný ... Quote
Tokugawa Posted April 30, 2019 Author Posted April 30, 2019 Ahoj, môžeš mi poslať foto, nie som si istý. Otvoril som kryt. V pravo poistky, v ľavo BSI krabička do BSI sú zapojené do 3 zástrčiek káble, pod týmito zástrčkami myslíš? Tam je tiež nejaké napájanie formou kliku.... Quote
Pe.Tr Posted April 30, 2019 Posted April 30, 2019 mozna OT ale stejny problem jsem resil u sve c8 a tchanovi 807 a musel jsem v obou pripadech vymenit cele kulisy , slo ale o automat 4hp20 tz 4kvalt , rele jsem zamenil a nepomohlo to. Quote
Tokugawa Posted April 30, 2019 Author Posted April 30, 2019 Ak ma ten Francúz bude srať, odrežem ten plastový jazýček a problém vyriešený, Mercedes nemá žiadnu poistku a vieme s tým žiť Quote
Rayan Posted May 1, 2019 Posted May 1, 2019 Ten brzdový spínač som menil a stál cca 11 eur , dá sa aj premerať . Dva kontakty sú stále spojené a keď sa zašlapne pedál tak sa rozpoja a druhé dva sa spoja . Mal som tiež problém s el. a nakoniec som našiel len predratý kablik aj to nie celkom a potom to raz fungovalo a inokedy rozsvietená celá prístrojovka. Ak ti to raz funguje a raz nie , vymenil prípadne premeral by som spínač pod brzdou a relátko ,môžu byť ,len zaoxidované kontakty. Nech sa darí. Quote
Tokugawa Posted May 20, 2019 Author Posted May 20, 2019 Ďakujem všetkým, za pomoc. Bolo to relátko OMRON pod volantom. TommyC4 1 Quote
Tokugawa Posted September 12, 2019 Author Posted September 12, 2019 https://www.ebay.com/itm/555-Peugeot-Citroen-09-17-5-Pin-Yellow-Relay-9673062180-Omron-34F231308-12V-/262830526270 je to pod volantom, stačí to vybrať a nastriekať kontakt sprejom, ak to nebude fungovať, tak výmena TommyC4 1 Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.